Zavrieť

Porady

Treba pas pri lete z Bratislavy do Splitu?

Ahojte potrebovala by som poradit, ci potrebujem pas pri lete z Bratislavy do Splitu.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    janka1224 Pozri príspevok
    Ahojte potrebovala by som poradit, ci potrebujem pas pri lete z Bratislavy do Splitu.
    Dakujem
    Ak máš viac ako 15 rokov, tak ti stačí OP.

    janka1224 je offline (nepripojený) janka1224

    janka1224
    maaya,

    ja viem ze Chorvatsko nie je clenom EU, ale ked ides autom pas nepotrebujes. Preto som zostala neista. Takze ti dakujem za ironicku odpoved.

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    osobne by som si ho zobral, hlavne pri leteckej preprave. Posledne dve sezony bolo mozne chodit len s OP ale netusim, ci to nahodou nebolo dohodnute medzi krajinami len v pripade letneho dovol. obdobia....mozno nejake lepsie info bude na min. zahr. veci

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    maaya Pozri príspevok
    Split je v Chorvatsku a Chorvatsko este nie je clenom EU, vsak?

    Takze mimo EU treba pas.
    Ale nie pre Chorvátsko, tam už sa 2 roky chodí bez pasu.

    http://cestovanie.pravda.sk/do-chorv...k_cchorvat_p22

    http://www.povazska-bystrica.sk/mest...k=3946#m_38182

    maaya je offline (nepripojený) maaya

    maaya
    janka1224 Pozri príspevok
    maaya,

    ja viem ze Chorvatsko nie je clenom EU, ale ked ides autom pas nepotrebujes. Preto som zostala neista. Takze ti dakujem za ironicku odpoved.
    Nebolo to myslene ironicky a o tej dohode som nevedela. V Chorvatsku som bola este vtedy, ked sa cestovalo pasmi.
    A tak som vedela aj viem, ze mimo EU treba pas, o vynimke som ani netusila.

    Prepac.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mladymuz Pozri príspevok
    osobne by som si ho zobral, hlavne pri leteckej preprave. Posledne dve sezony bolo mozne chodit len s OP ale netusim, ci to nahodou nebolo dohodnute medzi krajinami len v pripade letneho dovol. obdobia....mozno nejake lepsie info bude na min. zahr. veci
    Asi bude pravda niekde uprostred, lebo pre leteckú dopravu, zdá sa, že pasová kontrola zostala:

    http://www.letiskobratislava.sk/40/126.html

    Len je otázne, či sa predkladá pas, alebo len OP. Ale na letisku asi nerozlišujú, či niekto cestuje do Chorvátska, alebo Argantíny, preto asi pasováci budú vyžawdovať pas. Skús sa opýtať v CK, cez ktorú ideš, tí ti budú vedieť povedať, či predošlý turnus musel mať pas alebo nie.

    Ale sa čudujem, že niekto nemá pas, veď to je otázka pár týždňov a 1000 SKK a máš ho na mnoho rokov.

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    poviem na rovinu, že si beriem pas vždy, okrem jednodnovych nakupov v polsku alebo kupania v madarsku
    Dam si ho na ine miesto, ale mam istotu,ze so sebou mam este jeden doklad totoznosti - PAS, ktory je z pohladu komunikacie a akceptovatelnosti na tom podstatne lepsie ako OP.

    janka1224 je offline (nepripojený) janka1224

    janka1224
    Pas som mala, ale vydala som sa a nastala zmena priezv. Nasledne sme nikam necestovali az teraz. Vtedy sa mi zdalo zbytocne vybavovat pas, ked som ho nepotrebovala 2 roky. Ale ako tak vidim asi ma to neobide.
    Dakujem Vam za Vasu pomoc.

    janka1224 je offline (nepripojený) janka1224

    janka1224
    dule Pozri príspevok
    Ahoj Janka koľko stojí spiatočná letenka z Blavy do Splitu?
    Cena letu ..... 1 590,00 SKK
    Poplatky a dane pri cestovnom ..... 1 853,50 SKK
    Celková cena ..... 3 443,50 SKK

    Takto som to pozerala dnes, ale zalezi na datume letu. Skus si pozriet skyeurope.sk.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    lopo97 Pozri príspevok
    Ahoj, treba pas pri lete z Viedne cez Nemecko(prestup), na Mallorcu?
    Ďakujem
    Netreba, veď je to všetko územie EÚ a okrem toho aj šengenský priestor. Ale doklady totožnosti je vždy potrebné mať zo sebou, lebo už len napríklad kvôli ubytovaniu budú nevyhnutné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.