Zavrieť

Porady

ako je mozne vyzdvihnut si lieky na predpis, ked niekto pracuje v zahranici?

Ahojte,
bola by som rada, keby mi niekto vedel poradit v nasledujucej zalezitosti. Moj brat ma psychicke problemy, uz dvakrat bol hospitalizovany na psychiatrii, kedze trpi depresiami. Prvykrat prestal uzivat lieky, a tak bolo nutne opat ho hospitalozovat. Teraz uz lieky berie poctivejsie, ak jed sa im samozreme niekedy vyhyba.. Odisiel vsak pracovat do UK, co znamena, ze si zrusil poistenie na Slovensku a je riadne poisteny v UK. Mate niekto skusenosti ako si moze teraz u svojho lekara na Slovensku dat predpisat lieky a vybrat si ich v lekarni? je mozne, ze by mu to potom preplatila jeho anglicka poistovna? u nas vo VZP mi povedali, ze by to malo tak fungovat.. ma s tym vsak niekto aj skusenost? tie lieky su velmi drahe (4000 Sk), ale jasne, ze ak chceme aby ich bral a nepojde to cez poistovnu, tak ich budeme musiet kupit.. dakujem velmi za pomoc.
Pripadne mozno by mi nejaky psychiater vedel poradit, ci je mozne QUETIAPIN MERCK-200mg (cena 2864,40sk) a DEPAKINE CHRONO-500mg ( 1096,60sk) vymenit za nejake lacnejsie lieky, ktore maju rovnake ucinky..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Výmenu liekov by som neriskovala,rozhodne nie ked je von mimo dosahu blízkych a lekárov čo ho liečia.Jedna z ciest by bola nerušiť poistenie na Slovensku a platiť nadalej,vtedy lekári funguju ako predtým a veľa pacientov to tak robí.Inak by bolo treba požiadať Vášho psychiatra,aby napísal nález v angličtine,prípadne dať si jeho nálezy preložiť,a podľa učinnej látky,ktorá je v daných liekoch môže Vášmu bratovi predpisovať lieky lekár v UK.Rozhodne to treba riešiť jedným z týchto sposobov.

    ako je mozne vyzdvihnut si lieky na predpis, ked niekto pracuje v zahranici?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.