Zavrieť

Porady

Kde kúpiť spoločenské šaty?

Ahojte!
Vie mi niekto poradiť,kde sa dobre nakupujú elegantné spol.šaty?
Trnavu mám obehnutú,ale nič.Potrebujem veľ.46 a nechcem kostým pre 50-roč.ženu.
Díky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mixa je offline (nepripojený) Mixa

    Mixa
    Ahoj, ja síce nie som z Trnavy, ale princíp je zrejme ten istý (a u vás v obchodoch sú tiež asi šaty od veľkosti 34 do 40... to je už raz tak... Ja osobne som to vyriešila tak, že som si šaty nechala rovno učiť v klasickom krajčírskom salóne : trvalo to asi 10 dní, ušili mi ich do detailu ako som chcela - a boli to krásne jednoduché večerné šaty, veľmi elegantné a celé ma to vyšlo aj s látkou (satén - ale mali aj iné krásne látky) na 3600 Sk. Ešte som mala aj istotu, že nikto nebude mať také isté.. Keď zas niekedy budem potrebovať spoločenské šaty, určite to budem riešiť rovnako, osobne sa doslova čudujem každému, kto je ochotný kvôli šatám strácať čas lietaním po obchodoch, kde majú šaty akurát na Barbiny... A keď náhodou aj väčšie šaty nájdeš, tak aj tak nebudú také, ako by si chcela... Odporúčam Ti zistiť si od niekoho, kde je u vás solídny krajčírsky salón a skúsiť to. Držím palce!

    betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

    betyna8
    Je pravda,že je to najlepšie dať si ušiť na mieru,nech ma žena konfekčnú veľkosť akúkoľvek. Ale ak si nechceš dať šiť, dobrý výber aj ceny maju v Poľsku.Nie všetko poľské musí byť zlé.Sú to ich výrobky,žiadna čína.Ale ty to máš asi dosť od ruky a kvôli jedným šatám sa ti neoplatí merať kus cesty.
    U nás v Žiline sú 2-3 obchody zamerané na predaj veci väčšej konfekčnej veľkosti, asi by si si vybrala aj tam.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Skúšala si aj v obchodoch kde ponúkajú svadobné šaty? Tam zvyknú mávať pekné spoločenské šaty aj vo väčšej veľkosti a nie len pre 50ročné. Ja som si tak kúpila šaty a tiež som prešla celý okres a nebolo šiat nikde. Inak v Prievidzi predáva jedna cudzinka, má otvorenú novú predajňu a výber je veľmi dobrý. Tam by som si aj ja vybrala a veľkosti má rôzne. Keď nemá hneď, za tri dni Ti ich zabezpečí. Lenže Prievidza je pre Teba asi ďaleko.

    belanka je offline (nepripojený) belanka

    belanka
    V obchodoch so svadobnými šatami (tam,kde som bola ja ) vraj spol.šaty len požičiavajú.Už som v stave kúpiť kostým,ktorý je všade rovnaký a nič moc.Asi si dám pauzu.Možno bude tovar.

    Mixa je offline (nepripojený) Mixa

    Mixa
    Ahoj, keď to tu tak čítam, tak len rozmýšľam, prečo majú stále ľudia akési predsudky voči šatám na mieru? Veď naozaj - dnes už v krajčírskych salónoch (a nie len v Poľsku) majú najrôznejšie látky, aj luxusné, a tiež aj všeliaké tie špeciálne materiály na korzety, vedia urobiť aj tie šnurovacie korzety, skrátka úplne všetko.... Veď napokon aj tie hotové šaty, čo kúpiš, sa niekde šijú, nie? Preto neviem pochopiť, prečo je niekto ochotný "vysoliť" kopec peňazí za POŽIČANIE (!!! - to môže vyjsť dokonca drahšie a nakoniec nemáš nič), alebo za kostým, ktorý aj tak vôbec nechce a aj tak nie je "nič moc"... NO, veď rob ako myslíš, dúfam, že nakoniec to nejako rozumne vyriešiš, držím palce!

    belanka je offline (nepripojený) belanka

    belanka
    Ja sa nebránim šitiu na mieru.Už také šaty mám.A poľským šatám už vôbec nie.Aj tak je v obchodoch všetko odtiaľ.Chcem vyskúšať rôzne šaty.Aj skúšam,ale mám problém s tým,že v páse som užšia a hore viac obdarená.Šaty na mieru by to možno vyriešili.Ale chcem vidieť dopredu ako v tom budem vyzerať.Možno som príliš náročná.
    Každopádne ďakujem za rady.

    Mixa je offline (nepripojený) Mixa

    Mixa
    No, to je vlastne tiež pravda. . . Pri hotových šatách človek aspoň presne vie, ako bude vyzerať. Ale možno ťa poteším - na postave s užším pásom vyzerajú skoro všetky šaty dobre. . . (Aj keď tebe to tak možno nepripadá - tá naša stará známa sebakritika) Neboj sa, určite to nakoniec bude OK, držím palce (pretože to poznám) !

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Skús sa pozrieť na www stránku
    http://pska.sk/bcs/?stranka=123&sekcia=1&podsekcia=6

    Nájdeš tam:
    Móda - dámska móda

    Majú pekné spoločenské šaty a vlastnia aj maloobchodné predajne:
    Z-móda Partizánske
    Paula - Bratislava
    Ďurka SR - Michalovce a ďalšie.

    Ak im zavoláš, kam v Tvojom okolí dodávajú svôj tovar, určite Ti poradia.

    belanka je offline (nepripojený) belanka

    belanka
    Tak nakoniec som kúpila v rodnom meste.Trochu som zmenila názor a začala pozerať aj to,čo som si nevšímala a viac skúšať.
    Ale naozaj zohnať niečo,čo aj vyzerá vo väčšej veľkosti ako 38 - riadna fuška.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Tak gratulujem že sa Ti to podarilo. Mne sa tiež stalo, že keď som prišla do predajne, už vo dverách ma privítali, že oni majú veľkosť len po 38. Tak ma hneď vrátili do reality. Teraz keď idem okolo, už majú na dverách vycapené, že predávajú až po veľkosť 50. Môžu ma mať radi, už tam nevkročím. Lebo nemohli vedieť či nejdem kupovať pre vnučku, jednoducho väčšie veľkosti do predajne ani nevpustili.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.