Zavrieť

Porady

Očná operácia - škúlenie

Absolvovali ste prosím niekto s dieťaťom operáciu na úpravu škúlenia? Rada by som sa popýtala na pár drobností. Žial, na klinike sa s nami veľmi nebavili, proste operovať, vybaviť vyšetrenia a hotovo
Usporiadat
luciaq luciaq

luciaq je offline (nepripojený) luciaq

to sa da operovat?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Moja kolegyňa bola s dcérkou pred 2 rokmi. Dievčatko nosí síce okuliare ale neškúli ma krásne očká a tie okuliare ma tak krásne /teraz ich fakt robia také pekné/ že je ako bábika. Držím prsty a myslím, že ak to lekári odporučili tak neváhaj
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Máme ísť k MUDr. Fischerovej na Kramáre : stále čakáme, kým budeme 3 týždne v kuse bez sopla.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

ermon Pozri príspevok
Máme ísť k MUDr. Fischerovej na Kramáre : stále čakáme, kým budeme 3 týždne v kuse bez sopla.
MUDr. Fischerová je dobrý odborník aj človek. Operovala škúlenie aj mojej kolegyni na detskej očnej klinike (mala povolenú výnimku ako dospelá) a po operácii bolo vyditeľné zlepšenie.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Všetci sa čudovali, že sa nebojím, moja mama sa tiež bála a dlho to odkladala, ale vtedy bolo treba podpísať reverz. A naozaj to "nič" nebolo, bola som v nemocnici týždeň pred operáciou a týždeň po nej , pre mňa to bol výlet s kopou zážitkov!
Ale odvtedy ubehlo skoro polstoročie... Držím palce, dnes je to rutina.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Absolvovali sme konzultáciu na kramároch a tam nám povedali, že 4 dni hospitalizacia (poistovna Apollo).
Tak sme skusili este Zilinu a čuduj sa svet, rvnaky vykon sa robi skoro ambulantne, rano sa pride a ak nie je problem, okolo 3 sa odchádza.

Naviac, na kramaroch sa tvárili, že ich obťažujeme, otazky sa nepripúšťali
v Žiline (sukromne centrum, ale hradené poisťovňami) úplne iný prístup - dostala som odpovede na všetky otázky, snaha problemy riešiť ku spokojnosti "zíkazníkov" . Verim teda, že aj ku prospechu zákazníkov.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Dáša_ Pozri príspevok
Absolvovali sme konzultáciu na kramároch a tam nám povedali, že 4 dni hospitalizacia (poistovna Apollo).
Tak sme skusili este Zilinu a čuduj sa svet, rvnaky vykon sa robi skoro ambulantne, rano sa pride a ak nie je problem, okolo 3 sa odchádza.

Naviac, na kramaroch sa tvárili, že ich obťažujeme, otazky sa nepripúšťali
v Žiline (sukromne centrum, ale hradené poisťovňami) úplne iný prístup - dostala som odpovede na všetky otázky, snaha problemy riešiť ku spokojnosti "zíkazníkov" . Verim teda, že aj ku prospechu zákazníkov.
Tak daj potom vedieť ako to dopadlo, iste treba ísť tam, kde je lepší prístup, o tom niet pochýb.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Olice Pozri príspevok
Tak daj potom vedieť ako to dopadlo, iste treba ísť tam, kde je lepší prístup, o tom niet pochýb.
OK, termin mame vdaka dovolenke (našej) na jul.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

No ako Dáška?
My sme odoperovaní už od 4.6. u MUDr. Fischerovej na Kramároch...
Neuveriteľné, ako sa operácia podarila: sama lekárka bola nadšená. Ja tiež, Riško ani netuší, čo mu robili (2 roky). Zmena napohľad viditeľná, dokonca sa už nepotkýna... Vďaka Bohu.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

ermon Pozri príspevok
No ako Dáška?
My sme odoperovaní už od 4.6. u MUDr. Fischerovej na Kramároch...
Neuveriteľné, ako sa operácia podarila: sama lekárka bola nadšená. Ja tiež, Riško ani netuší, čo mu robili (2 roky). Zmena napohľad viditeľná, dokonca sa už nepotkýna... Vďaka Bohu.
Dáša_ Pozri príspevok
Absolvovali sme konzultáciu na kramároch a tam nám povedali, že 4 dni hospitalizacia (poistovna Apollo).
Tak sme skusili este Zilinu a čuduj sa svet, rvnaky vykon sa robi skoro ambulantne, rano sa pride a ak nie je problem, okolo 3 sa odchádza.

Naviac, na kramaroch sa tvárili, že ich obťažujeme, otazky sa nepripúšťali
v Žiline (sukromne centrum, ale hradené poisťovňami) úplne iný prístup - dostala som odpovede na všetky otázky, snaha problemy riešiť ku spokojnosti "zíkazníkov" . Verim teda, že aj ku prospechu zákazníkov.
Ermon (Monika), keď si so synom absolvovala operáciu na Kramároch, aký máš dojem, pripúšťali sa otázky, aký bol prístup, koĺko ste boli hospitalizovaní? Celkom ma to zaujíma, keďže Dáša nebola spokojná. Aj keď je najdôležitejší celkový výsledok, a ten je ako píšeš viac ako uspokojivý .
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Máme termín na štvrtok. Zajtra ideme na kardiologiu a na anesteziologiu, tak som zvedava, aký bude výsledok. Podla všetkého budeme musiet cez noc ostat v nemocnici.

AKo dlho boli oči po operacii citlivé? Treba ich nejak chraniť pred slnkom? Vďaka počasiu mám momentálne z toho trochu obavy.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Riško mal len trošku krvavé vnútorné očné kútiky pár dní. Dávali sme týždeň - dva pozor na prievan a prach (nehral sa na pieskovisku). Kvapkali sme očné kvapky a natierali Opthamoframikoin tri krát denne asi tri týždne.
Jeden deň bol prijatý, druhý operovaný a na tretí išiel domov.
Som veľmi spokojná.
Sestričky boli milé aj lekári (až na jednu pani dôležitú - vrchnú), ale treba ju ignorovať...
Prostredie samozrejme vidieť, že nemajú peniaze na nábytok a výmenu okien... zišlo by sa.
Som so zákrokom veľmi spokojná, a to je čo povedať...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ermon Pozri príspevok
Riško mal len trošku krvavé vnútorné očné kútiky pár dní. Dávali sme týždeň - dva pozor na prievan a prach (nehral sa na pieskovisku). Kvapkali sme očné kvapky a natierali Opthamoframikoin tri krát denne asi tri týždne.
Jeden deň bol prijatý, druhý operovaný a na tretí išiel domov.
Som veľmi spokojná.
Sestričky boli milé aj lekári (až na jednu pani dôležitú - vrchnú), ale treba ju ignorovať...
Prostredie samozrejme vidieť, že nemajú peniaze na nábytok a výmenu okien... zišlo by sa.
Som so zákrokom veľmi spokojná, a to je čo povedať...

No už aby to bolo za nami. Trochu sa bojim toho prachu a prievanu. Ale prežili mnohí, prežijeme aj my .
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Budem vám držať palce vo štvrtok, viem presne čo prežívaš... ja som zažila prebdené noci plné strachu a modlila som sa tri dni v kuse. Pomohlo.

Ale píšeš Dáška, že asi budete musieť ostať na noc... No vieš, ja by som určite na noc zostala, pretože tá celková anestézia nie je sranda... Neviem v akom veku máš ty dieťa, ale ver mi, že je to riadna bomba na detský organizmus. Bože neviem, čo by som s ním robila doma... Zicher, je zicher, prespali sme a na druhý deň po kontrole sme išli domov...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ermon Pozri príspevok
Budem vám držať palce vo štvrtok, viem presne čo prežívaš... ja som zažila prebdené noci plné strachu a modlila som sa tri dni v kuse. Pomohlo.

Ale píšeš Dáška, že asi budete musieť ostať na noc... No vieš, ja by som určite na noc zostala, pretože tá celková anestézia nie je sranda... Neviem v akom veku máš ty dieťa, ale ver mi, že je to riadna bomba na detský organizmus. Bože neviem, čo by som s ním robila doma... Zicher, je zicher, prespali sme a na druhý deň po kontrole sme išli domov...
Synátor má skoro 8 a naviac, už máme jednu celkovú anestézu za sebou, ked mal v ušiach trubičky. Vtedy vracal dost, ale to robili aj nosne mandle, tak sme to pripisovali tomu.

Inak, v žiline to bežne robia ako ambulantný výkon v celkovej anesteze. Dnes sme absolvovali aj anesteziologické vyšetrenie a lekar sa vyslovil, že ona anasteza ani nei je tak velky problem, ako skor ten oblbovák, čo dávajú predom.

Tak som zvedava, ak by išlo všetko OK, tak nas poobede pustia domov.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ten oblbovák, to bude ten sirupček, čo som si pýtala od sestričky domov.... účinkoval do 15 min. a z môjho hyperaktívneho neposeda bolo ležiace a žmúriace tiché nemluvňa...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Presne tak, ja si to pamatam z narkozy na ušnom. Ostala mi v rukach len taká handra. Ale to bolo pred skoro 3 rokmi. Tak uvidíme, ako to bude vyzerat.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ermon Pozri príspevok
Riško mal len trošku krvavé vnútorné očné kútiky pár dní. Dávali sme týždeň - dva pozor na prievan a prach (nehral sa na pieskovisku). Kvapkali sme očné kvapky a natierali Opthamoframikoin tri krát denne asi tri týždne.
Jeden deň bol prijatý, druhý operovaný a na tretí išiel domov.
Som veľmi spokojná.
Sestričky boli milé aj lekári (až na jednu pani dôležitú - vrchnú), ale treba ju ignorovať...
Prostredie samozrejme vidieť, že nemajú peniaze na nábytok a výmenu okien... zišlo by sa.
Som so zákrokom veľmi spokojná, a to je čo povedať...
No, tak je to za nami. Išli sme domov ešte ten isty den. Trochu vracal este aj doma, ale noc uz bola OK. Len teraz vidí dvojmo a dožaduje sa odpovede na otázku, koľko to potrvá a kedy už bude vidieť normálne?

Nespomínaš si, ako dlho trvalo rozmazané videnie?
A ešte, vyberali vam aj stehy alebo pouzili nejakú inú technologiu?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Dáška, tak som rada, že to máte za sebou, mne tiež veľmi odľahlo...

Stehy vypadli samé, nikto ich nevyberal...
A vôbec som nezaregistrovala, že by Riško videl dvojmo. Asi preto, že má len dva roky a nevie to vyjadriť... Ale dal sa poctivo nosiť na rukách asi tri dni, rozmaznanec jeden.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ermon Pozri príspevok
Dáška, tak som rada, že to máte za sebou, mne tiež veľmi odľahlo...

Stehy vypadli samé, nikto ich nevyberal...
A vôbec som nezaregistrovala, že by Riško videl dvojmo. Asi preto, že má len dva roky a nevie to vyjadriť... Ale dal sa poctivo nosiť na rukách asi tri dni, rozmaznanec jeden.
Lekarka nam povedala, ze tu vrchnu vrstvu nesila, ale lepila, aby nebolo treba vytahovat stehy.
A to nosenie by s tym dvojitym videnim aj mohlo suvisiet. Tak hovoriš 3 dni? To je v pohode. Uz si dojednaval, ze ho budem na obed krmit
Teraz uz to bude len kazdym dnom lepsie. Zatial sa mu oci zbehli k nosu, ale bude to dobre.
Som rada, ze je to za nami.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať