Zavrieť

Porady

dovoz auta zo zahranicia a doklad o nadobudnuti vozidla

Ahojte.Zaujimam sa o otazku ake papiere su potrebne pri kupe auta z Nemecka,Belgicka.Teda ak ako živnostnik/nie som platcom dph/ kupim ojazdene auto nie z bazaru ale od človeka ktory nepodnika v Nemecku /sukromna fyzicka osoba/ .cize-kupim od neho auto a ake papiere su dolezite pre danovakov? Staci kupno predajna zmluva ? Bude danovakom stacit tento kus papiera ktory si v podstate mozem aj ja doma napisat? ak je fyzicka osoba nepodnikatel nemusi mi predsa vystavovat VPD a ja jemu PPD.... Auta chcem dalej predavat zo ziskom a ten budem zdanovat /19.percent/

a druha vec: co ak chcem kupit ojazdene auto z nemeckeho bazaru.ja som neplatca dph.Bazare vacsinou su platcami dph...nemusim platit tu dph,ved predsa ta sa platila prvym majitelom ked kupoval nove auto,nie? a aky doklad o nadobudnuti auta mi treba? staci KUPNO PREDAJNA ZMLUVA medzi mnou a bazarom ? alebo k tomu treba este PPD a VPD ? Ved Kupno predajna zmluva je jasnym dokladom o kupe auta nie? je v nej aj cena auta napisana. Pytam sa to preto lebo v Nemecku je plno bazarov kde sa da auto vyhodne kupit,ale predajcovia kadejaki arabi,poliaci,Turci,Srbi... a ti vam ziadnu fakturu ani VPD nedaju,proste nechces,tak chod kupit inde /a inde su auta drahsie,cize sa to neoplati/ co robit,pytat fakturu,alebo staci Kupno Predajna zmluva? som z toho jelen.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    V Nemecku dostaneš ak chceš k autu vždy nejaký papier. Buďto faktúru, alebo kúpnu zmluvu. Aj u turkov a arabov. Ak nie si platca DPH, tak nijako DPH neriešiš. V Nemecku kúpiš s DPH a tu už o DPH nezvyšuješ.

    boss800 je offline (nepripojený) boss800

    boss800
    falap Pozri príspevok
    V Nemecku dostaneš ak chceš k autu vždy nejaký papier. Buďto faktúru, alebo kúpnu zmluvu. Aj u turkov a arabov. Ak nie si platca DPH, tak nijako DPH neriešiš. V Nemecku kúpiš s DPH a tu už o DPH nezvyšuješ.

    falap,až tak pravdu nemas.Nekupujem auto odtial prvy krat.Arabi ani turci ti faktury vydat nechcu,ked sa ti nepaci chod kupit inde,povedia ti.A Ak ti fakturu vyda,je na nej o 500 euro menej,aby neplatili vyssie dane.To iste s kupno predajnou zmluvou....ak ti na kupno predajnu da o 500 euro nizsiu cenu,ty potom o to viac zaplatis z pripadneho predaja dan. a navyse,danovy urad ti taku kupno predajnu zmluvu jednoducho nemusi uznat.ved si ju hocikto doma vytlaci.....kus papiera.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Tak to je ine, ze chce bez papierov predat lacnejsie.
    Kupnu zmluvu ti nema preco danovy urad neuznat. Danovy urad potrebuje danovy doklad a nie vyslovene fakturu. Faktura je len jedna forma danovych dokladov.

    hoss je offline (nepripojený) hoss

    hoss
    Som fyzicka osoba, chcem doviezť auto z EU (nemecka) ake doklady potrebujem na prihlasenie do evidenicie v SR, a kolko stoji prihlasenie auta Eur ?
    ahojte, prepáčte, ale ja to nechápem z tých vašich opovedí. prosím Vás pekne vysvetlite to niekto polopate :
    Otázka: podnikateľ SZČO, nie je platca DPH chce kúpiť ojazdené auto kategórie N1 z nemeckého bazáru, čo mu majú tí nemci dať ? Faktúru s DPH alebo bez DPH ? Čiže kúpi auto bez nemeckej DPH ? Ak áno tak musí potom na Slovensku niečo platiť daň.úradu -DPH? ĎAKUJEM za odpoveď.

    dovoz auta zo zahranicia a doklad o nadobudnuti vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.