Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie ZP za rok 2007

Dobrý deň, prosím o radu. V r. 2007 som bola na RD a pol roka som aj pracovala v riadnom pracovnom pomere. Nemala som kolísavé príjmy. Som povinná podať RZZP? Ďakujem
Usporiadat
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Maria3 Pozri príspevok
Dobrý deň,
mám správne vyplnené RZZP, tlačivo S (2 zamestnávatelia), keď zamestnávateľovi, ktorý po celý čas zamestnania zamestnanca odvádzal poistné z max VZ, vyšiel nedoplatok? Zamestnanec tam pracoval 8 mesiacov, príjem v každom jednom mesiaci prekračoval max VZ a potom zmenil zamestnanie, kde už je jeho VZ podstatne nižší. To, že vyšiel nedoplatok zamestnancovi sa mi zdá logické, ale prečo vyšiel aj tomu prvému zamestnávateľovi? - to mi už nedáva logiku. Viete mi to prosim niekto vysvetliť? Alebo som niekde spravila chybu? Ďakujem pekne za pomoc. Pekný deň,
Mária
Je to logické. Maximálny ročný VZ zamestnávateľa za rok 2007 je 621 824,- Sk bez ohľadu na počet mesiacov, za ktoré sa dosiahol. Preddavky zamestnávateľ ale odviedol len zo sumy 8*51 822,- Sk, čo je spolu 414576,- Sk. Takže, ak vyplatil zamestnávateľ zamestnancovi viac ako tých 414576,- Sk, vznikne mu z rozdielu súm nedoplatok na poistnom.
0 0
Stitch Stitch

Stitch je offline (nepripojený) Stitch

Aj keď v hodine dvanástej

Zamestnanec 1-8/07 u zamestnávateľa A.
2 týždne v 9/07 evidovaný nezamestnaný - prihlásený v ZP - platiteľ štát.
9-12/07 u zamestnávateľa B.
Ani v jednom mesiaci jeho príjem neprekročil max. 51.822,- Sk. V období nezamestnanosti nemal žiadny iný príjem.

Musí podávať RZZP?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nie
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dobrý večer, prosila by som poradiť. V RZZP typ X v časti X, oddiel VI. sa vypisujú iba výšky minimálnych VZ z tlačiva XA,XB,XC. Príjem z UP sa tam neuvádza. Ďakujem za poradenie. Už som to odovzdala.
Naposledy upravil jozka56 : 27.06.08 at 09:47
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať