Zavrieť

Porady

elektricka pripojka

Vikt Vikt

Vikt je offline (nepripojený) Vikt

dufam, ze sa niekto najde ....
chcem kupit pozemok, na kt. nie je elektricka pripojka. potrebujem zistit, co stoji meter /vykop, kabel, zasyp .../ pripojky. ake povolenia potrebujem na prekop cesty, od Elektrarni, vlastnikov pozemkov cez kt. to pojde. Aj ked predpokladam, ze pripojka pojde pozdlz hlavnej cesty. A co vsetko ma caka a neminie .... dufam, ze to nie je komplikovana vec na vybavovanie a realizaciu.
dakujem za kazdu radu.
Usporiadat
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

tolko platit za vykop? minibager, alebo unc s kanalom ti to spravia za hodinu, max 35 eur. Mne kopali 30 m, v zemi bol ukryti stavebny bordel, a vykop stal 25 eur. chodnik zo zamkovej dlazby som rozobral sam, a potom aj dal naspat. betonovy chodnik treba prerazit zeleznou rurou. neplat birgadnikovi 80 eur, to je strasne vela. a zasyp vie spravit aj minibager, aj unc, aj pieskovanie-ktore se uplne zbytocne, lebo ked je tam zemina, tak ta uplne staci.
0 0
IgyPop IgyPop

IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

Presne tak, minibager by bol rýchlejší a lacnejší, ale každých pár metrov som tam mal nejaké rúry a káble, tak som nechcel riskovat, preto som to nechal vykopat rucne.
Pieskovanie úplne zbytočné nie je, ale ked sa tam piesok nedá, tak treba urcite tú výstraznú fóliu, aby to o pár rokov niekto nepresekol bagrom.
0 0
juraj:-) juraj:-)

juraj:-) je offline (nepripojený) juraj:-)

Piesok nie je vôbec zbytočný. A bez folie by som to ani nedával. Ak chcete ušetriť prosím. Ale v buducnosti sa vám to neoplatí. Ak niekto bude križovať váš kábel a pri výkope napr bágrom narazí na piesok bude opatrní. Avšak ak nenarazí na nič pretne vám kábel. Poviete si, veď to opravia. Samozrejme pri dobrej vôli to spravia, ale vy budete bez elektriky a na trase budete mať napájanie. Miesto ktoré bude náchylné na nejakú poruchu. Tu sa neoplatí šetriť. Dobrý elektrikári to vedia spraviť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nechcem šetriť na materáli, ale tieto rozpočtové cenníky sa mi vidia nadhodnotené. Čisto z laického hľadiska, ale 3% tam k cene, 6% hentam k cene, nejaká vychodisková štúdia, či čo, ešte u nás ani neboli.......
0 0
juraj:-) juraj:-)

juraj:-) je offline (nepripojený) juraj:-)

Požiadajte aj inú firmu o ponuku.
0 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

alltracboy Pozri príspevok
skus zistit aky kabel tam je naceneny. 30+m je docela dost a pokial je medeny moze to byt pekne drahy kabel. Skrina stoji cca 200 eur. Nieje to len obycajna skrina, ona sa upravuje tak aby tam dali namontovat hodiny, istic a pod..
Pokiaľ sa nechá presvedčiť, že meď je to pravé
0 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

IgyPop Pozri príspevok
Presne tak, minibager by bol rýchlejší a lacnejší, ale každých pár metrov som tam mal nejaké rúry a káble, tak som nechcel riskovat, preto som to nechal vykopat rucne.
Pieskovanie úplne zbytočné nie je, ale ked sa tam piesok nedá, tak treba urcite tú výstraznú fóliu, aby to o pár rokov niekto nepresekol bagrom.
Ono ten piesok /fóliu - to rád vidí revízák.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

revizak pride az ked vsetko je hotove, a nestoji cely den pri vykope. ked tam mas aspon furik piesku, tak to pohode staci. piesok nema lepsie krycie vlastnosti, nez zem. pouzivalo sa to v dobe, ked ochranna folia existovala len ako vymysel vynalezca. dnesne oznacovacie prvky su dostatocne aj bez pouzitia piesku. ked tam mas foliu, alebo farebne umelohmotne tvrde pasy, alebo tehly, tak to staci aj bez piesku, ajtak tieto prvky nie su polozene na kabli, ale nad nim, min 15 cm.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
drôt nie je medený - pripla som položkovo nacenenie, takže je to tam vidno.
chcú kopať 80 cm do hlbky vraj STN, ale revízak povedal že stačí 50-60, tak nechápem.
ale už som sa dohodla, budúci týždeň napíšem záver, ako to dopadlo
len ešte mám otázku, lebo sa neviem dovolať technika zo ZSE.

Ak je na zmluve uvedené odporúčanie celoplastovej elektroskrinky, je to LEN odporúčanie, alebo to musím dodržať?
lebo tam chcem dať kovovú, kedže to ide do plota, ak bude treba natierať, natrieme všetko.
A hlavne je o cca 40 EUR lacnejšia. Len aby mi to prešlo cez revíziu.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

ked to ma vyrobne cislo, je to schvalena-ked to kupujes, tak ma certifikat, tak to prejde. vraj dovodom tej plastovej je, ze lepsie prijima signal hdo, ked sa prepina VT a NT. inac aj kovova prijima v pohode ten signal, takze nechapem tomu odporucaniu, a je aj lepsie chranena proti vandalom. moj som kupil na bazose, mal vyrobne c, revizak to opisal a v pohode.
tej hlbke-pod chodnikom vraj staci 30 cm, pod cestou 70, ja som dal cez travu na 90, teraz tam stavaju cestu, a ziadny problem nebude. inac ako pozeram to tahanie napr. optiky, davaju to ledva na 30 cm.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja mam k skrini vlastnu nejaku reviznu spravu alebo je to nejaky druh certifikatu. Musel by som sa pozriet.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať