Zavrieť

Porady

platňa

poraďáci poraďte nemám v tom nejak kasno. ak idem robiť platňu, do akej hĺbky mám ísť so základovými pásmi? platňa bude 8,6 x 6 metra. vďaka
Usporiadat
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

KEJKA Pozri príspevok
posúvam....
aj ked zajtra budem mať možnosť sa na to opýtať.

dolezite je aby zakladova skara bola min. 80 cm pod buducim terenom... vychadza to tak?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
chandler Pozri príspevok
dolezite je aby zakladova skara bola min. 80 cm pod buducim terenom... vychadza to tak?
áno, ak máš na mysli tie základové ryhy. Tie najskor zalievali betonom cca 40 cm, potom dávali tie DTčka tri vrstvy, čo je minimálne 60 cm.... musela by som sa pozrieť. takže môj odhad je meter.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Dnes som zabetónoval základovu platňu pod montovaný záhradný domček 4x3 m. Ako mám postupovať ďalej? kedy možem nalepiť penetrákom IPU? stačí izolácia pod okrajove steny, alebo mám zaizolovať cely povrch platne.Budúci vikend mi majú chatku zmontovať.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Mabicu vraví: Predtým sa ale do vyhĺbených pásov sype tzv. záhozový štrk. Hlavne na miestach kde je ílovitá pôda.

Bože ,bože. Záhozový štrk sa práve nesmie dávať tam , kde sú ílovité zeminy a hlavne na nepriepustné íly. To by som si pod základmi urobil zberný kôš na vodu. A vôbec. Štrkové lôžko je veľký omyl stavbárov. Ak sa kope ručne a základová škára je rovná či mokrá alebo suchá potom je štrkové lôžko neopodstatnené. Neviem prečo sa zo štrkového lôžka stal štandart.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Doplnim temu pre vsetkych,co riesia dilemu zakladania. Zodpovedneho statika mate na projekte. Projekt na zaklade debaty na forach nemenit, preberate tak ZODPOVEDNOST za pripadne poruchy. Skusenosti ochotnych ludi zo stavby svojho RD nenahradia 6rokov studia na stavebnej fakulte.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
KEJKA Pozri príspevok
áno, ak máš na mysli tie základové ryhy. Tie najskor zalievali betonom cca 40 cm, potom dávali tie DTčka tri vrstvy, čo je minimálne 60 cm.... musela by som sa pozrieť. takže môj odhad je meter.
Dnes som betonoval a tiež som navrhoval tento variant , nakoľko na vrchu výkopu dosť spadli okraje, ale dozor mi doporučil radšej došalovať a minimálne zaliať v zemi základ 60cm. nakoniec sme liali 75cm a ešte pojdu 2 rady DT. Chcem sa opýtať odborníkov či je vhodné dať medzi zhutnenú zeminu pred zásypom makadamom takú textiliu ako dávaju pri stavbe dialnic. málo by to podľa mňa zabrániť zatláčaniu makadamu do hliny, alebo tu textiliu použiť radšej na zakrytie zhutneného makadamu aby tam nezatieklo veľa betónu???
Vopred ďakujem za skoré rady nakoľko budúci týždeň betónujem platňu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Jednoznačne pod makadam.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

V prispevkoch je niekolkozlych informacii
1.navoz lomoveho kamena-neviem preco vsade chcete pchat do zakl.pasov kamen a zvlast pri ile.Zla volba,il je ako spongia na vodu .ked date na take nieco kamen treba jednoznacne drenaz a oddelit geotextiliou.
2.to zelezo co trci je FeZn pasovina 30/4 mm a je urcena na bleskozvod a uzemnenie domu
3.sirka zakladoveho pasu sa neurcuje len tak od brucha ale je dana unosnostou podlazia a vahou celej stavby
4.vysku zakladoveho pasu urcujeme podla roznasacieho uhla betonu a to podla sirky pasu a sirky muriva co bude na nom

5.postavdom.webnode.sk/news/ako-na-zaklady-1-cast-/
casom bude viac
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať