Zavrieť

Porady

praca na dohodu - ako na to?

Mam takyto problem: mam moznost vykonavat obcasnu pracu predbezne 1-2 krat do mesiaca u SZCO. Je vyhodnejsie vykonavat tuto pracu na Dohodu o vykonani prace alebo na Dohodu o pracovnej cinnosti?

Jedna sa o programatorske prace. Za kazdy projekt by som mal dostat zaplatene od 1000-2000 Sk. Z tejto sumy musim odvadzad dan ja? Co za mna odvadza SZCO? Ako potom podam danove priznanie, ked mam popri tom aj hlavne zamestnanie?

Aky je vlastne rozdiel medzi tymito dohodami? Na co treba davat pozor?

Dakujem
Usporiadat
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý večer prajem poraďáci.

Mám takúto otázočku:
zamestnávateľ prihlásil do SP 3 brigádnikov (2 na D o brig.práci študentov,1 na D o prac.činnosti).Prihlásil ich 25.6.08.
V júni však nevykonávali žiadnu činnosť.Tento zamestnávateľ v júni nezamestnával žiadnych iných zamestnancov.
Títo brigáDnici majú odpracované hodiny až v júli.
Má tento zamestnávateľ povinnosť podať mesačný výkaz na SP za jún?(predpokladám že áno,a uvedie 0 kal.dní a 0 zárobok..)
Nikde inde mesačný výkaz nemusí podávať,uvažujem správne?
Ďakujem pekne
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

erika_H Pozri príspevok
Dobrý večer prajem poraďáci.

Mám takúto otázočku:
zamestnávateľ prihlásil do SP 3 brigádnikov (2 na D o brig.práci študentov,1 na D o prac.činnosti).Prihlásil ich 25.6.08.
V júni však nevykonávali žiadnu činnosť.Tento zamestnávateľ v júni nezamestnával žiadnych iných zamestnancov.
Títo brigáDnici majú odpracované hodiny až v júli.
Má tento zamestnávateľ povinnosť podať mesačný výkaz na SP za jún?(predpokladám že áno,a uvedie 0 kal.dní a 0 zárobok..)
Nikde inde mesačný výkaz nemusí podávať,uvažujem správne?
Ďakujem pekne
Áno, správne.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ďakujem za odpoveď Tweety.
A ešte 1 otázka ma napadla-keďže tento zamestnávateľ nemá žiadnych zamestnancov na TPP,a študenti na D o brig.práci štud.môžu odpracovať max. 1/2 týžd.prac.času,koľko teda hodín týždenne max môžu odpracovať?
Môžem teoreticky ustanoviť týždenný prac.čas klasický,tzn. 8 hodín denne x 5 dní v týždni,tj 40 hod.týždenný prac.čas,tzn. študenti môžu odpracovať max 20 hod.týždenne.Musím im tento rozsah práce uviesť aj na dohodu o brig.práci št.?
Ďakujem pekne
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

erika_H Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď Tweety.
A ešte 1 otázka ma napadla-keďže tento zamestnávateľ nemá žiadnych zamestnancov na TPP,a študenti na D o brig.práci štud.môžu odpracovať max. 1/2 týžd.prac.času,koľko teda hodín týždenne max môžu odpracovať?
Môžem teoreticky ustanoviť týždenný prac.čas klasický,tzn. 8 hodín denne x 5 dní v týždni,tj 40 hod.týždenný prac.čas,tzn. študenti môžu odpracovať max 20 hod.týždenne.Musím im tento rozsah práce uviesť aj na dohodu o brig.práci št.?
Ďakujem pekne
Áno, tak, ak je pracovný týždeň 40 hod., tak 1/2 je 20 hod., a ten rozsah sa uvedie aj do DoBPŠ.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Tweety Pozri príspevok
Áno, tak, ak je pracovný týždeň 40 hod., tak 1/2 je 20 hod., a ten rozsah sa uvedie aj do DoBPŠ.
Ďakujem Ti pekne Tweety,si zlatá,že sa mi tak venuješ
Pekný večer prajem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať