Zavrieť

Porady

Opat odvod za zamestnavatela do ZP

Prosim, chcem pocut uz konecne slovo ohladne odvodu za zamestnavatela do ZP.
- Zakon hovori, ze (§16, ods.2) Preddavok na poistne su povinni vypocitat, platit a odvadzat ... odsek c - zamestnavate vo vyske 10% z uhrnu prijmov jeho zamestnancov (§13 ods. 1 az 4) dosiahnutych v prislusnom mesiaci.

- z telefonatu zo sefkou VsZP v KE som sa dozvedel, ze preddavok na poistne za zamestnavatela sa vypocita ako suma nezaokruhlenych sucinov VZ kazdeho jedneho zamestnanca a 10%, cize scitaju sa stlpce z prilohy vykazu na zdrav. poistenie.

Kde je pravda ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Pozri si usmernenie z 15.3.2005 vo vestniku c. 2/2005 Uradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, cast Zaokruhlovanie - tam je to presne rozpisane (str.14)
    www.udzs.sk

    Rian je offline (nepripojený) Rian

    Rian
    adinka55
    Pozri si usmernenie z 15.3.2005 vo vestniku c. 2/2005 Uradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, cast Zaokruhlovanie - tam je to presne rozpisane (str.14)
    www.udzs.sk
    Takze podla zakona, ale VsZP tvrdi nieco ine.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Neviem či dobre chápem, čo sa snažíte riešiť, ale ak sa jedná o výkaz zp a jeho prílohu, tam je to jednoznačné, my sme truhlíkovia a ja to už od min. mesiaca aj poctivo vyplňujem a posielam, zo VŠZP mi volali, že to ešte nemusím posielať , ale keďže som to poslal , tak je dobre a mám to vyplnené dobre.
    treba vyplniť hlavne počet dní a na Výkaze uvádzať súčet týchto dní za všetkých!Tj.ak máš 2-och a jeden pracoval12dní kal. dní a druhý odpracoval 31 kal.dní. Do Výkazu uvádzaš 43 dní za ktoré sa odvádz. pois.
    Do prílohy vypisuješ presne všetých zamestnancov r.č. Vym. základ a rozpisuješ preddavokzaokrúhlený nahor za zamestnanca a zamestnávateľa 4 a 10% celkový preddavok je súčet týchto čiastok .
    Ak som nepochopila vašu debatu ospravedlňujem sa za príspevok ak je to o tom, rada poradím.

    Rian je offline (nepripojený) Rian

    Rian
    Bionda
    Neviem či dobre chápem, čo sa snažíte riešiť, ale ak sa jedná o výkaz zp a jeho prílohu, tam je to jednoznačné, my sme truhlíkovia a ja to už od min. mesiaca aj poctivo vyplňujem a posielam, zo VŠZP mi volali, že to ešte nemusím posielať , ale keďže som to poslal , tak je dobre a mám to vyplnené dobre.
    treba vyplniť hlavne počet dní a na Výkaze uvádzať súčet týchto dní za všetkých!Tj.ak máš 2-och a jeden pracoval12dní kal. dní a druhý odpracoval 31 kal.dní. Do Výkazu uvádzaš 43 dní za ktoré sa odvádz. pois.
    Do prílohy vypisuješ presne všetých zamestnancov r.č. Vym. základ a rozpisuješ preddavokzaokrúhlený nahor za zamestnanca a zamestnávateľa 4 a 10% celkový preddavok je súčet týchto čiastok .
    Ak som nepochopila vašu debatu ospravedlňujem sa za príspevok ak je to o tom, rada poradím.
    Praveze zakon hovori ze odvod za zamestnavatela nema byt suma preddavkov, ale suma zakladov * 10%

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Keď sa pozrieš na prílohu, a aj program, s ktorým pracujem vypracováva výkaz v tom zmysle , že z vymeriavacieho základu počíta čiastku 4 a 10% každú osobitne.
    Myslím, keď to tak spravíš, ako som hore uviedla, určite to zle nebude, aspoň pre našu pobočku ZP je to v poriadku. Ja som im tú prílohu zaslala už min. mesiac a pracne som ich vyplnila ručne, výstupy z nášho programu sú nevhodné a keď mi volali že som ich ešte nemusela zasielať, konzultovala som s nimi aj správnosť vyplnenia.

    Opat odvod za zamestnavatela do ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.