Zavrieť

Porady

Aky notebook pre projektanta do 30tis.

ahojte, ak mozte poradit, moc mi helpnete, dik
potrebujem nb do 30000, aby ho nebolo treba odpisovat, urceny predovsetkym na projektovanie a aj renderovanie v allplane a autocade, cize chcelo by to co najlepsi procesor a ram-ku a slusnu nezdielanu grafiku. ziadne hry, okrem projekcie len nejaka agenda. co by ste radili? a intel al. amd?
mam zatial nejake tipy, ale cim viac pozeram, tym viac som z toho vedla jo, a staci 15.4'
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    v prvom rade by som pre projektanta na pracu nekupoval take nieco, pretoze sa zle kresli na 15,4 palcovom displeji...ak uz ten NB musi byt tak jednoznacne 17 palcovy.

    dancika je offline (nepripojený) dancika

    dancika
    NB byt musi kvoli cestovaniu 17ka moze byt tiez, ale aby to nebolo na ukor parametrov, kedze mame cenovy strop a na 15ke to uz ma odskusane a nestazoval sa Pomohlo by mi, keby ste poradili nejaku konfiguraciu, prip. overene znacky a tak...

    dancika je offline (nepripojený) dancika

    dancika
    mladymuz Pozri príspevok
    Konfiguracia super, ale ma to ten hacik, ze stoji takmer 36tis. a ja potrebujem do 30tis aj s DPH, nakolko nie sme platcami DPH

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    nooo, nepočítal som s tým, že nie ste platcami, mne to vychadzalo teda tak, že bez DPH a to je už slušný rozpočet. V kazdom pripade, by som dal zoradit podla ceny, dostal sa na nejaku uroven 29-30 s danou a porovnaval potom parametre. Osobne si myslim, ze je jedno ci Intel alebo AMD..obidve znacky su dobre. Este by som sa zameral na bateriu a na jej vydrz.

    dancika je offline (nepripojený) dancika

    dancika
    mladymuz Pozri príspevok
    nooo, nepočítal som s tým, že nie ste platcami, mne to vychadzalo teda tak, že bez DPH a to je už slušný rozpočet
    no, keby to bolo tak, tak by sme si vedeli poradit, tam uz je z coho vyberat, bohuzial, my sa musime zmestit do 30 aj s dph. skus poradit aj tak diiiik

    dancika je offline (nepripojený) dancika

    dancika
    mladymuz Pozri príspevok
    Este by som sa zameral na bateriu a na jej vydrz.
    Neviem, nakolko sa da verit udajom, ktore sa uvadzaju, vacsinou bateria vydrzi aj tak menej, to by sa skor dalo riesit dokupenim baterie, uctovne sa to osetri ako upgrade

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    mladymuz Pozri príspevok
    nooo, nepočítal som s tým, že nie ste platcami, mne to vychadzalo teda tak, že bez DPH a to je už slušný rozpočet. V kazdom pripade, by som dal zoradit podla ceny, dostal sa na nejaku uroven 29-30 s danou a porovnaval potom parametre. Osobne si myslim, ze je jedno ci Intel alebo AMD..obidve znacky su dobre. Este by som sa zameral na bateriu a na jej vydrz.
    Asi by som pozeral po AMD, keďže je limitovaný cenou. Procesory AMD vychádzajú lacnejšie pri porovnateľných parametroch s Intelom.

    Tu si môžeš pekne porovnať, sú zoradené podľa ceny.

    Ja by som možno bral tento.
    Naposledy upravil Chobot : 13.05.08 at 09:04

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Ak máš verziu Allplanu, ktorá bude bežať pod Vistou (t.j. verzia 2006.2) a rovnako aj AutoCad pre Vistu, potom by som volil túto srandu: NOTEBOOK ASUS F3SG AS100C T8100 3GB 250G TV VHP

    Ak nemáš grafické programy funkčné pod Vistou, potom neviem - strávil som asi 20 minút hľadaním, ale nenašiel som nič také, na čom by sa dalo robiť s CAD programami, stálo by to menej ako 30 tis. a bolo by to bez OS alebo s Win XP ..... teda okrem tohto: NOTEBOOK MSI GX610X-042SkTL60 2GB 250GB VGA HDMI - ale túto značku nemám overenú.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Pre projektovanie je v podstate jedno čo vyberieš. Pri dnešných parametroch to budú stíhať všetky PC.
    Horšie je to s renderovaním. Tam by som hľadal nezdieľanú grafiku. A samozrejme investovať do pamäte.

    dancika je offline (nepripojený) dancika

    dancika
    chlap Pozri príspevok
    Ak máš verziu Allplanu, ktorá bude bežať pod Vistou (t.j. verzia 2006.2) a rovnako aj AutoCad pre Vistu, potom by som volil túto srandu: NOTEBOOK ASUS F3SG AS100C T8100 3GB 250G TV VHP

    Ak nemáš grafické programy funkčné pod Vistou, potom neviem - strávil som asi 20 minút hľadaním, ale nenašiel som nič také, na čom by sa dalo robiť s CAD programami, stálo by to menej ako 30 tis. a bolo by to bez OS alebo s Win XP ..... teda okrem tohto: NOTEBOOK MSI GX610X-042SkTL60 2GB 250GB VGA HDMI - ale túto značku nemám overenú.
    dik za upozornenie, na to sme nejako pozabudli, neviem, ci je allplan pre vistu, skor asi nie, kedze mame xp ale aky nb potom kupit, bez os, s xp som nenasla nic, ale nie su tie bez os tiez uz s podporou pre vistu?? co teda tento http://www.notebookshop.sk/notebooky/asus/asus-f3ka-6.html

    dancika je offline (nepripojený) dancika

    dancika
    sthruska Pozri príspevok
    Pre projektovanie je v podstate jedno čo vyberieš. Pri dnešných parametroch to budú stíhať všetky PC.
    Horšie je to s renderovaním. Tam by som hľadal nezdieľanú grafiku. A samozrejme investovať do pamäte.
    Bude sa aj renderovat, ratame s tym, ze sa prip. rozsiri ramka

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    dancika Pozri príspevok
    dik za upozornenie, na to sme nejako pozabudli, neviem, ci je allplan pre vistu, skor asi nie, kedze mame xp ale aky nb potom kupit, bez os, s xp som nenasla nic, ale nie su tie bez os tiez uz s podporou pre vistu?? co teda tento http://www.notebookshop.sk/notebooky...us-f3ka-6.html
    Ja som ti tam napísal číslo verzie Allplanu, ktorá funguje pod Vistou - skontroluj si svoju verziu.
    Ten NB, čo si ukázala, je fajn. Každopádne s rozširovaním RAM veľmi nepočítaj - tieto NB majú základné dosky také, že sa tam dajú dať max. 2 ks 1 GB RAM modulov. Ale tento NB má dobrú grafickú kartu, takže by to šlo.

    dancika je offline (nepripojený) dancika

    dancika
    chlap Pozri príspevok
    Ja som ti tam napísal číslo verzie Allplanu, ktorá funguje pod Vistou - skontroluj si svoju verziu.
    Ten NB, čo si ukázala, je fajn. Každopádne s rozširovaním RAM veľmi nepočítaj - tieto NB majú základné dosky také, že sa tam dajú dať max. 2 ks 1 GB RAM modulov. Ale tento NB má dobrú grafickú kartu, takže by to šlo.
    Allplan je v pohode, pobezi aj pod Vistou, je to 2006.2
    Vyber sa zuzil v podstate uz len na tieto 3 nb, co by ste z toho poradili ako najlepsi vyber?
    http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=11126947
    http://www.notebookshop.sk/notebooky/asus/asus-f3ka-4.html
    http://notebooky.alza.sk/asus-f3sg-as100c-c2d-t8100-15-4-wxga-cs-3gb-n9300-256mb-250gb-5-4k-dvd-rw-wf-bt-cam-fpr-vis-hp-d93046.htm

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    dancika Pozri príspevok
    Allplan je v pohode, pobezi aj pod Vistou, je to 2006.2
    Vyber sa zuzil v podstate uz len na tieto 3 nb, co by ste z toho poradili ako najlepsi vyber?
    http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=11126947
    http://www.notebookshop.sk/notebooky/asus/asus-f3ka-4.html
    http://notebooky.alza.sk/asus-f3sg-a...-hp-d93046.htm
    Ja by som zvolil ten posledný - F3SG - kôli tomu procesoru (Intel) a aj grafická karta sa zdá byť výkonnejšia.

    Každopádne by som skontroloval odporúčanú konfiguráciu pre renderovanie - mal by ju uvádzať výrobca.

    kochones je offline (nepripojený) kochones

    kochones
    casom doporucujem dokupit aspon 20" LCD displej do kancelarie, komfort prace sa neda porovnat...

    dancika je offline (nepripojený) dancika

    dancika
    kochones Pozri príspevok
    casom doporucujem dokupit aspon 20" LCD displej do kancelarie, komfort prace sa neda porovnat...
    Mame v plane dokupit este do konca roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.