Zavrieť

Porady

akú farbu - značku na vonkajšiu fasádu?

Riešim dôležitý problém a to aká značka vonkajšej štruktúrovanej omietky by bola najlepšia.
Rozmýšľame nad zn. Relius. A mala by to byť škrabaná, zrno 1,5 mm.
Máte niekto skúsenosti s touto značkou?
Resp. poraďte napr. inú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    nám dodávateľ zateplenia odporučil Caparol, je to kvalitná
    silikátová omietka, je síce drahá ale naozaj dobrá. Máme ju
    na dome už 6 rokov a vôbec nemení odtieň. Keď prší dom vodou
    nenasiaka, ale voda stečie dolu. Niektoré domy sú celkom mokré
    a náš nie. Ja môžem fakt odporučiť túto značku. Májú taktiež rôzne veľkosti zrna aj formu-čiže škrabanú, ťahanú a aj paleta farieb je neskutočná.

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Minulý rok sme robili balkón, na odporúčanie kamaráta murára, ktorý nám to robil a môžem povedať, že sa vyzná, sme použili omietku Revco Silicon 2mm štruktúra a sme spokojní. Pripájam link:

    http://www.revco.sk/

    Ale samozrejme každý dodávateľ bude chváliť svoj tovar, takže rozhodnutie je na vás.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    zanetth Pozri príspevok
    Minulý rok sme robili balkón, na odporúčanie kamaráta murára, ktorý nám to robil a môžem povedať, že sa vyzná, sme použili omietku Revco Silicon 2mm štruktúra a sme spokojní. Pripájam link:

    http://www.revco.sk/

    Ale samozrejme každý dodávateľ bude chváliť svoj tovar, takže rozhodnutie je na vás.
    ďakujem za názor, už som počula aj o tejto omietke.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    My sme použilli Baumit. S prevedením som spokojná - na zateplenie sme použili minerálne izolačné dosky a na to silikónovú omietku.
    (môže byť silikátová, ale s kvalitou stúpa aj cena)
    Tiež som sa nevedela rozhodnúť pre farbu, bolo potrebné zohľadňovať viacej prvkov na dome - obklad sokla, farbu okien, strechy atď.
    Na stranke firmy v ponuke Servis a služby je info na možnosť (bezplatného) spracovania farebného riešenia fasády. Stačí zaslať fotografiu objektu a odtiene, ktoré požadujete.
    Poštou mi prišli tri návrhy a jeden som využila. Mne táto služba pomohla pri rozhodovaní pri výbere farby. (aká omietka sa má použiť - vyberal manžel)

    krvaj je offline (nepripojený) krvaj

    krvaj
    janaGT Pozri príspevok
    Riešim dôležitý problém a to aká značka vonkajšej štruktúrovanej omietky by bola najlepšia.
    Rozmýšľame nad zn. Relius. A mala by to byť škrabaná, zrno 1,5 mm.
    Máte niekto skúsenosti s touto značkou?
    Resp. poraďte napr. inú.
    Ahoj, Relius mozem vrelo odporúcat. Mam s nim len dobre skusenosti...

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    krvaj Pozri príspevok
    Ahoj, Relius mozem vrelo odporúcat. Mam s nim len dobre skusenosti...
    aj my sme sa nakoniec rozhodli pre Relius. A som spokojná.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Mám veľmi dobré skúsenosti s Terranovou. Pomer kvalita a cena + farebné štúdio. A ak zoženieš dnes v špičke sezóny serióznych fasádnikov tak máš po probléme.
    Cenovo je najdrahšia silikónová, lacnejšia silikón-akrylátová, a najlacnejšia akrylátová. Pozor každá z nich má špecifické podmienky pre realizáciu a prostredie kde sa bude objekt nachádzať. Sortiment je veľmi široký ale treba pracovať s firmou ( alebo majstrom) ktorý má už čosi za sebou. Treba vidieť referencie. Aj z najdrahšieho materiálu urobíš ohyzdu, alebo z priemernej ceny sa vykluje poklad. Je to všetko o ľudoch. Keby stavba bola v Ba ponúknem kontakt aj s plným servisom ( licencia, osvečenia, farebné štúdio .... ).
    Veľa zdaru a peknú fasádu.

    PS: ked si vyberieš farbu ( kombináciu) daj si ju ukázať na už zrealizovanej fasáde. Veľa ludí bolo nemilo prekvapených ako to ukáže na reálnom objekte.

    akú farbu - značku na vonkajšiu fasádu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.