Zavrieť

Porady

cena nehnutelnosti

Ahojte, vie mi niekto poradit ako je to s cenou nehnutelnosti?? Planujeme v najblissej dobe predat nas 7-rocny byt- novostavba a kedze ceny isli rapidne hore,tak zacat stavat dom. Len neviem, ci mame hned dat inzerat, alebo mame cas do konca roka s predajom. Maju ist ceny dole, alebo sa udrzia?? Dakujem za cenne rady.
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

hanma Pozri príspevok
Ahojte, vie mi niekto poradit ako je to s cenou nehnutelnosti?? Planujeme v najblissej dobe predat nas 7-rocny byt- novostavba a kedze ceny isli rapidne hore,tak zacat stavat dom. Len neviem, ci mame hned dat inzerat, alebo mame cas do konca roka s predajom. Maju ist ceny dole, alebo sa udrzia?? Dakujem za cenne rady.
Tak na túto otázku ti asi nikto neodpovie. Ceny nehnuteľností sú naozaj už v niektorých lokalitách prehnané a možno pôjdu ešte trochu hore a možno už začnú klesať. To ukáže až čas. Ale určite do konca roka neklesnú o 50%
Momentálne je trochu útlm na trhu nehnuteľností ale podľa mňa ceny ešte klesať nebudú.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
hanma hanma

hanma je offline (nepripojený) hanma

Katkaj dakujem!!
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Mám doma krištálovú guľu na veštenie.


Tak teraz vážne: nedávno bol v novinách článok o stagnovaní cien nehnutelnosti v BA. Trva to asi 3 mesiace.
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

zavisi to od lokality, momentalnych priem. cien a hlavne ake su vyhliadky na dalsi rast mesta, resp. regionu. Ak tie vyhliadky nie su nejake pozitivne a hlavne velkolepe, tak by som necakal nejaky velky rast ale tak isto by som sa neobaval nejakeho poklesu. Jedno je vsak iste, ceny stavebneho materialu a sluzieb budu rast rychlejsie ako priem. cena bytu. Ja by som osobne zacal stavat uz toho roku.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

len na okraj - v porovnaní cien z decembra minulého roka a februára, marca tohoto roka išli ceny stavebnín hore o 30%, takže ak plánujete dom za 1,5 milióna (ako príklad), tak budúci rok môže vyjsť na 2mil. a to nevyrovná ani mierne stúpajúca cena predávaného bytu.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pocula som, ze ceny nehnutelnosti u nas klesnu vtedy, ked vypukne hypotekarna kriza. Zatial o nej nepocut, takze pokles asi nehrozi.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ceny nebudu nikdy klesat, pojdu hore bud pomaly alebo rychlo, ale z dlhodobejsieho hladiska klesat urcite nebudu, to by bolo proti logike.

Hypotekarna kriza u nas nehrozi, banky si klientov preveruju tak poctivo ako malokde, to len niektori ludia sa radi nechavaju nazyvat odbornikmi, tak pustaju tie perly do novin, ktore samozrejme bulvar rad "zozerie".
0 0
Pete02 Pete02

Pete02 je offline (nepripojený) Pete02

AndrejG Pozri príspevok
Ceny nebudu nikdy klesat, pojdu hore bud pomaly alebo rychlo, ale z dlhodobejsieho hladiska klesat urcite nebudu, to by bolo proti logike.
Tak tvoja logika je na tom dost zle. Aj v Amerike, Irsku, Anglicku, Spanielsku, Polsku a najnovsie uz aj Cesku tak uvazovali. V case, ked predaje bytov u nas su mizive, by som zvazoval predaj cim skor. V kazdom vacsom byte trh s nehutelnostami stoji, niekde uz aj ceny niektorych bytov poklesli. Ludia, ktori mali nejake uspory uz nakupili este pred zimou 2007. Teraz ludia kupuju len z nudze a aj to len solventnejsi. Nehnutelnosti ako investicia je uz pass.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
iriska Pozri príspevok
len na okraj - v porovnaní cien z decembra minulého roka a februára, marca tohoto roka išli ceny stavebnín hore o 30%, ....
Ja iba žasnem, že ako nam eurokomisári vypočítali tú onú...no infláciu. Vraj sme splnili kritéria na prijatie eura a inflacia je 2,2%. Trt makovy, a to este nepišeme o raste cien potravin.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Pete02 Pozri príspevok
Tak tvoja logika je na tom dost zle. Aj v Amerike, Irsku, Anglicku, Spanielsku, Polsku a najnovsie uz aj Cesku tak uvazovali. V case, ked predaje bytov u nas su mizive, by som zvazoval predaj cim skor. V kazdom vacsom byte trh s nehutelnostami stoji, niekde uz aj ceny niektorych bytov poklesli. Ludia, ktori mali nejake uspory uz nakupili este pred zimou 2007. Teraz ludia kupuju len z nudze a aj to len solventnejsi. Nehnutelnosti ako investicia je uz pass.
Nerob paniku, kleslo to cca o 10% ,ale material a práca su stále drahšie ,tak že všetko nové bude drahé.
Do konca roka pojdu byty ešte cca o 20% hore.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Pete02 Pozri príspevok
Tak tvoja logika je na tom dost zle. Aj v Amerike, Irsku, Anglicku, Spanielsku, Polsku a najnovsie uz aj Cesku tak uvazovali. V case, ked predaje bytov u nas su mizive, by som zvazoval predaj cim skor. V kazdom vacsom byte trh s nehutelnostami stoji, niekde uz aj ceny niektorych bytov poklesli. Ludia, ktori mali nejake uspory uz nakupili este pred zimou 2007. Teraz ludia kupuju len z nudze a aj to len solventnejsi. Nehnutelnosti ako investicia je uz pass.
Neviem ci ti nieco hovoria pojmy ako recesia a rast. Kazda ekonomika si prejde raz jednym raz druhym, takze logicky ceny nehnutelnosti niekedy klesaju, niekedy rastu, ale v dlhodobom horizonte vzdy rastu.

Sranda ze spominas Anglicko, kde su nehnutelnosti ktore stoja aj cez 1 miliardu, je logicke ze nebudu stale stupat o 20% rocne.

Inak to ze u nas predaj bytov poklesol, nic neviem, vsetky novostavby su z 95% vypredane este pred dokoncenim. Asi preto sa dnes tak masovo stavia, developeri asi radi vyhadzuju peniaze von oknom.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Čo ja viem tak v BA to už asi dosiahlo vrchol. Známi má problém už asi tri mesiace predať jedenizbový byt.Maklér mu povedal že v novembri minulého roku by sa po ňom len zaprášilo.Určite záleží aj od lokality.Ceny bytov už totižto dosiahli ceny nových domov.A zrejme budú stúpať len v tom prípade že budú stúpať ceny nových domov.
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

stavebny material je obzvlast citlivejsi na vstupy typu energie a praca. Ziskavanie surovin ťaženim, resp. inymi metodami je veľmi energeticky naročne a tam je rast cien podstatne vačší ako 2,2 %. Je tam veľký podiel ľudskej práce, ktorá medziročne tiež rastie nezanedbatelnym percentom.
Nezanedbatelna je aj preprava surovin, strkov, pieskov ktora v niektorych pripadoch stoji viacej ako samotna surovina. V preprave je velky podiel PHM+ mzda sofera. Nafta je uz o takmer 10% drahsia ako benzin 95 oktanovy a vyhliadky vobec nie su ruzove do buducna.
0 0
HUSKYgirl HUSKYgirl

HUSKYgirl je offline (nepripojený) HUSKYgirl

Tiez by ma velmi zaujimalo co bude,...tento rok by sme chceli kupit pozemok a na buduci rok staviat dom.Chcete povedat ze dom ktory mi postavia na kluc tento rok za 1 a pol miliona uz na buduci rok postavia za 2??? To je sialene,takto sa nikdy nedopracujem k vlastnemu a to ma uz teraz hypoteka neminie,...
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

V prvom rade, dnes ziadna firma nepostavi dom za 1,5 miliona. Ale nie, urcite to nepojde hore o 30% rocne. Hore ide najma praca, ludia pomaly stracaju sudnost a kazdy murar sa chce tusim za par rokov zabezpecit, aby uz nemusel robit.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
AndrejG: podla mna je uplne logicke, že bude rast cena prace. Aspon v BA je to zrejme. Osobne by som taku pracu ako je zhotovenie murov, priečok, otvorov pre okna, možno obkladov a dlažieb nerobil za par korun, pričom maš zarobene už v 50-ke na problemy s klbami.
0 0
mojamalickost mojamalickost

mojamalickost je offline (nepripojený) mojamalickost

Moj velmi podrobny clanok o tom ako sa asi budu vyvijat ceny nehnutelnosti si mozete precitat na webe ako-investovat.sk/index.php/nehnutelnosti/59-nehnutelnosti/58-dovody-preo-ceny-nehnutenosti-naalej-porastu-

pridajte si pred to www
Mozno Vam to niekomu pomoze
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

duves Pozri príspevok
AndrejG: podla mna je uplne logicke, že bude rast cena prace. Aspon v BA je to zrejme. Osobne by som taku pracu ako je zhotovenie murov, priečok, otvorov pre okna, možno obkladov a dlažieb nerobil za par korun, pričom maš zarobene už v 50-ke na problemy s klbami.
Samozrejme ze je to logicke, ja som za dobru pracu rad dobre zaplatil. Ale ked si niekto vypyta na stavbe 100tis. a vies ze to ma pracu, ktoru urobi sam za 3-4 tyzdne, to sa mi zda uz extrem, ved tolko nezarobi robotnik nikde na svete. Ja len chcem, aby bol nejaky realny pomer, nieze budu pytat 4-5x tolko ako su priemerne platy ostatnych ludi.
0 0
HUSKYgirl HUSKYgirl

HUSKYgirl je offline (nepripojený) HUSKYgirl

Akoze nie?? Pozri stranku prodomu a najdi si VIKTORIA je tam napisane stavba na kluc 1 500 000,- tak to uz nerozumiem kto klame?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

HUSKYgirl Pozri príspevok
Akoze nie?? Pozri stranku prodomu a najdi si VIKTORIA je tam napisane stavba na kluc 1 500 000,- tak to uz nerozumiem kto klame?
Ja som mal projekt od prodomu a pri cenach bolo pisane, ze "ceny platne na rok 1996". Neviem ako je to teraz, ale ceny sa na stavbe mozu tak lisit, ze to az pekne nieje, ten isty dom sa da postavit za 2mil. aj za 5mil. a to nenarazam na vnutro, iba holodom. Zavisi hrozne vela od materialov a hlavne od partii, firiem, ktore to robia, kazdy ma uplne ine marze, atd.

Ked ti mozem poradit, kym sa pustite do stavby, venuj sa par mesiacov studiu teorie, citaj fora, skusenosti inych ludi, atd atd. Lebo ked sa v tom clovek nevyzna, kazdy ti vsetko naceni tak, ze sa nedoplatis. Navyse je dobre vsetko ovladat aj kvoli tomu, aby si vedela ludi na stavbe skontrolovat, ich pracu, atd.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať