Zavrieť

Porady

Váš názor na...

Rád by som poznal názor návštevníkov stránky Porada.sk na túto situáciu:

Predstavte si, že chcete predať myšlienku resp. projekt spoločnosti, ktorá ju bude vedieť využiť vo svojej činnosti. Získala by na nej niekoľkonásobne viac, ako od nej požadujete, a to aj po odpočítaní všetkých nákladov na jej realizáciu. Táto myšlienka sa nedá patentovať. Je to jednoducho činnosť, ktorú ešte nikto neskúsil a je takmer isté, že časom napadne niekoho iného, komu sa ju podarí uviesť do praxe. No vy o nej viete už teraz a chcete ju predať. V ponuke ju opíšete, poviete o nej v podstate všetko až na samotnú podstatu. Táto podstata sa potom dá vyjadriť jednou vetou alebo niekedy aj 2 slovami. K svojej ponuke pripojíte špeciálne podmienky výhodné pre firmu, ktoré sa budú týkať samotnej ceny, za ktorú ju ponúkate napríklad do 2 rokov od podpisu zmluvy sumu vrátite s určitým navýšením, ak sa tejto spoločnosti jej realizáciou nepodari získať viac ako od nech chcete.

Otázka: Čo je na tomto postupe zlé, nevhodné? Ako by ste postupovali vy? Čo by ste zmenili? Myslíte si, že je tento postup uskutočniteľný? Ak nie, tak prečo?

Za všetky reakcie vopred ďakujem .
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

rickman Pozri príspevok
V tomto konkretnom pripade som nad vlastnou cestou nerozmyslal. Na to, aby to bolo 99,9% uspesne to potrebuje za sebou silu v podobe velkej spolocnosti.

Asi sa pustim do tej knizky. Novych pohladov a inspiracii nie je nikdy dost.
Ide o toto http://www.martinus.sk/?uItem=18887 ?
Ano, prave som ju docital. A s tym napadom mas dve moznosti. Bud sa ti to podari, alebo musis spoliehat na to, ze ak si vymyslel jedno genialne, podari sa to vymysliel aj dalsi genialny napad - mozno aj taky, ktory budes moct zacat sam.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Aha - som zabudol, ta kniha je v cestine. Mne to nevadi, studoval som v Prahe, ale je mozne ze nie vsetkemu budes rozumiet. Hlavny zmysel ale urcite pochopis.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

V sufliku su aj take. No len tento som zatial skusal predat a vyzera to tak, ze bol prvy aj posledy, pretoze tade zatial cesta nevedie..
Tak ci tak, mozno sa niekedy v buducnosti budu obchodovat aj napady. Nieco ako "ideas market", ideas outsourcing..

Ok. Dakujem .
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

rickman Pozri príspevok
V sufliku su aj take. No len tento som zatial skusal predat a vyzera to tak, ze bol prvy aj posledy, pretoze tade zatial cesta nevedie..
Tak ci tak, mozno sa niekedy v buducnosti budu obchodovat aj napady. Nieco ako "ideas market", ideas outsourcing..

Ok. Dakujem .
Take uz davno existuje v podobe (opat mamutich) poradenskych firiem.

Ale to, ze to v tvojom pripade asi nepojde na svoj dovod. Skus to domysliet do detailu, z pohladu tej druhej strany. Vlastnis (vedies) silnu poistovnu. Pride za tebou nejaky (pesiak) a ponuka napad. Pre ochranu napadu je potrebne vopred uzavriet zmluvu. Lenze ty este nevies, ci by si chcel takyto napad pouzit, nevies ani to, ci ti niekto neponuka nieco, co uz sami mate "v supliku" pripravene na pouzitie. Uzavries zmluvu, ze po prezradeni napadu sa musis riadit zmluvou. Teda niekto to prezradi nieco, co uz sami chystate a na zaklade zmluvy bude chciet proviziu.

Druhy scenar - napad odmietnes ako nevhodny pre vasu firmu. Ale ako potom budes garantovat, ze ho neprezradis niekomu tretiemu? Budu v zmluve nejake pokuty, ze ak to prezradis, platis? A co ak to neprezradis, ale prezradi to vynalezca, alebo na iste to pride nezavisle niekto treti? Budes musiet platit sankcie?

To je privela rizik. Ja by som do toho tiez takto nesiel (na mieste poistovne). Myslim, ze tomu ani pravnik nepomoze.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

misomiso Pozri príspevok
Take uz davno existuje v podobe (opat mamutich) poradenskych firiem.
Ano, toho som si vedomy. Ale nie je to o tom istom. Za poradenskou firmou ide ina spolocnost, ak potrebuje ziskat riesenie, pripadne rozlozit riziko.

Pri takychto situaciach sa tomu niekomu bud podari akymsi sposobom dostat do spolocnosti so svojou myslienkou, alebo to zrealizuje niekto z vnutra spolocnosti.

Dalsou vecou je vyvolat v nich potrebu. Bez nej jednoducho nic nepotrebuju. A aj ked ju maju, tak je to velmi malo. Mam dost velku predstavivost a hybat sa niekam s niekolko mld. spolocnostou, ktora je do istej miery zavisla na PR, musi byt neuveritelne tazke. Jeden horsi krok, ktory pohne negativne s akciami a je tu cas pre novu pracu... ""

misomiso Pozri príspevok
Ale to, ze to v tvojom pripade asi nepojde na svoj dovod. Skus to domysliet do detailu, z pohladu tej druhej strany. Vlastnis (vedies) silnu poistovnu. Pride za tebou nejaky (pesiak) a ponuka napad. Pre ochranu napadu je potrebne vopred uzavriet zmluvu. Lenze ty este nevies, ci by si chcel takyto napad pouzit, nevies ani to, ci ti niekto neponuka nieco, co uz sami mate "v supliku" pripravene na pouzitie. Uzavries zmluvu, ze po prezradeni napadu sa musis riadit zmluvou. Teda niekto to prezradi nieco, co uz sami chystate a na zaklade zmluvy bude chciet proviziu.

Druhy scenar - napad odmietnes ako nevhodny pre vasu firmu. Ale ako potom budes garantovat, ze ho neprezradis niekomu tretiemu? Budu v zmluve nejake pokuty, ze ak to prezradis, platis? A co ak to neprezradis, ale prezradi to vynalezca, alebo na iste to pride nezavisle niekto treti? Budes musiet platit sankcie?

To je privela rizik. Ja by som do toho tiez takto nesiel (na mieste poistovne). Myslim, ze tomu ani pravnik nepomoze.
Ano, aj to mi je jasne. Rozmyslal som z viacerych pohladov a tomu som prisposoboval aj postup, ktory bol zalozeny na sile myslienky. Hlavnou podmienkou bolo vratenie spominanej sumy do 2 rokov, ak sa spolocnost do toho nepusti.

Co sa tyka prezradenia, neprezradenia - na nieco take moze prijst po uzavreti zmluvy aj niekto treti na druhom konci sveta. Je to relativne, kedze spolocnost by od predania napadu mala casovu vyhodu moznosti pripravy a realizacie. Na to by sa taktiez vztahovalo vratenie sumy..

To znamena, ze problem bol niekde inde. Podmienky boli nastavene ako evidentne vyhodne pre kupujucu spolocnost. Take nieco sa neda spravit kazdy den, o to viac ma to mrzi... Kedze vsetko je o ludoch, chcelo to len spravneho cloveka. A kedze vacsina operatorok sa hra na board of directors, nie je to easy. Mozno ak by som byval v US a najlepsieho kamarata tatik by bol tym spravnym clovekom, tak by to maybe slo.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Jasne, mas vo vsetkom pravdu. Ale skus si to predstavit z druhej strany. Vies kolko cvokov ale aj podvodnikov ich denne bombarduje? Ty im chces garantovat vratenei penazi? To je ko keby nejaky Cinan chcel od teba peniaze, s tym, ze za urcityvh podmienok ti ich o 2 roky vrati. Kde ho o 2 roky budes v tej Cine hladat? Ved oni ani nevedia, kde Slovensko lezi, ak by ti mali vopred nieco vyplatit, tak to je pre nich ako keby to vyliali do kanala.

Ja si myslim, ze (ak je pravda, ze mas genialny napad) na jednej strane to nie je bezne, ze niekto na nieco naozaj dobre pride, no na druhej strane nebudes zdaleka ani jediny, ktory prisiel o realizaciu svojho napadu preto, ze napad bol "z ineho rangu".

Je to ako ked raz jeden vedec rozpraval o tom, ako zbytocne je stavat tie obrovske satelity (v USA) ktorych ulohou je sliedenie po moznych elektronickych signaloch s vesmiru, ktore by znamenali kontakt na mimozemsku civilizaciu. Povedal, ze aj keby vo vesmire zilo 100 takychto civilizacii, musela by to byt neskutocna nahoda, aby sa aspon jedna nachadzala v uplne rovnakom stupni vyvoja. Pretoze ak sa nachadza pozadu (staci o 150 rokov, co je z pohladu vyvoja civilizacie v podstate zlomok sekundy) tak ziadne elektronicke signaly nezachytime, a pokilal sa bude nachadzat par storoci dopredu, nezachytime tiez nic, pretoze tato civilizacia UZ nebude pouzivat elektromagneticke vlny, ale nieco celkom ine (podobne ako my uz dnes v podstate nefotime a film a nepouzivame cierne platne).

Teda ak mas napad - super, ale ak nemas napad ktory "sedi" tvojmu postaveniu v spolocnosti (tvojim fin. moznostiam, kontaktom) tak moze byt 1000 krat genialny, asi bude odsudeny na neuspech.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať