Zavrieť

Porady

záväzok v ALFE

Dobrý deň
prosím poradí mi niekto, ako si v Alfe zadať záväzok na dlhšie obdobie?. Napr. odvody do SP, ZP, nájomné?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    erka 66 Pozri príspevok
    Dobrý deň
    prosím poradí mi niekto, ako si v Alfe zadať záväzok na dlhšie obdobie?. Napr. odvody do SP, ZP, nájomné?

    Ďakujem
    Ako myslíš na dlhšie obdobie ? Napr. na mesiace máj, jun, júl, august atď.. ?
    Ak to myslíš takto, tak musíš /podľa mňa/ nahrať všetko dopredu a keď príde čas tak ich postupne uhrádzať. Ale zasa by si mala poprehadzované interné čísla záväzkov. Alebo to tam chceš dať jednou sumou ? napr. ZP na celý rok dopredu a postupne z toho ukrajovať ? Neviem ako to myslíš.
    Ale zásada je tá, že účtovníctvo by malo byť jasné a prehľadné.

    erka 66 je offline (nepripojený) erka 66

    erka 66
    Ďakujem
    chcela som len vedieť, či sa to nedá tak, ako napr. zadanie trvalého príkazu v banke, ale pochopila som, že to tak nemôže byť.
    Pekný deň
    Alena Šimová
    ja si myslím, že to ide. Ja mám takto urobené leasingové zmluvy. Len s tým, že mám na každú leasingovú zmluvu stanovený samostatný číselný rad. Taktiež to mám napr. na splátkovom kalendári na elektrickú energiu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.