Zavrieť

Porady

PRAKTICKÉ RADY do kuchyne



1. rada
Aby brambory neklíčily, je potřeba vložit do pytle s bramborami jablko.
Ne, správně je: Kupte očištěné brambory nebo hranolky, dejte je do mrazničky a mějte je tam i celý rok.

2. rada
Než vlijete těsto do formy, vymažte ji tukem a vysypte moukou nebo strouhankou.
Ne, správně je: V obchodě za rohem prodávají hotové zákusky. Není to daleko a je to bez práce.

3. rada
Když se vám podaří přesolit polévku, hoďte do ní, ještě během vaření kousek brambory.
Ne, správně je: Vaše rodina má být ráda, že jste vůbec něco uvařila a je jedno, jestli je to k jídlu.

4. rada
Bolí vás hlava? Vezměte citron, rozkrojte jej na polovinu a potřete si jim čelo. Bolest ustoupí.
Ne, správně je: Vezměte citron, rozkrojte jej na polovinu, hoďte jej do sklenice s tequilou a vypijte. Hlava vás bude bolet dál, ale budete příliš opilá na to, aby vám to vadilo.

5. rada
Aby vám láhev vína při otevírání neklouzala, zabalte ji do utěrky.
Ne, správně je: Oblečte si něco sexy a zaklepejte na dveře souseda.

6. rada
Zůstalo vám víno? Zmrazte jej do kostek ledu a použijte na ochucení masa a omáček.
Ne, správně je: Cože, zbytky vína? Něco takového neznám!
Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Džús z vodového melóna za pár sekúnd
https://www.facebook.com/NonstopSran...type=2&theater
4 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kvaka
Ja si už suším slivky sama a zamrazím v malých balíčkoch. Keď vyberiem, zje sa za dva tri dni. Hrozienka som skladovala tiež v dóze, ale už sa bojím plesní, ktoré sú neviditeľné a tak ich tiež do mrazničky dávam. Inak, včera som dostala domov predplatené Zdravie, bol v ňom sušený ananásový krúžok s návodom, že dať zmäknúť do čaju. Tak som aj večer urobila, trochu nabobtnal, tak som požula po vypití čaju a ku koncu mi ostala na jazyku chuť po plesni. Takže neverím týmto kupovaným produktom.
Sušené ovocie iba z bioobchodov. Ostatné sú všetky s nejakou príchuťou, ja raz ropnou, hrozienka. Juj! Ak si raz človek zvykne, pochopí ten rozdiel najmä vtedy, ak si kúpi bežné. Pri bio je pravá chuť ešte a sú neošetrené vo vákuovom balení. Datlu z Tesca si pohadzoval pes, hral sa s ňou týždeň. Bio zlopne. Iba sušené figy kupujem okolo Vianoc "normálne".
A vážené ovocie nikdy. Zaprášené, prehadzované.
Radšej kvalitu ako kvantitu.
Ešte Billa má celkom slušné sušené ovocie aj orechy. Enza pod. nikdy.
3 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Katabaticky Pozri príspevok
neviete kde sa da zohnat Vanilkovy cukor?
Predpokladám,že chceš pravý vanilkový cukor,nie vanilínový,tak ten si musíš urobiť iba sám a to kúpiš 1 struk vanilky,bežne dostať v TESCO cca 90,-sk,rozrežeš po dĺžke,do uzatvárateľnej nádoby si dáš kryštálový cukor asi 15-20 dag,ale musí byť krupica,ostatný je hrubý,do tohto cukru vyškrabeš stred struku vanilky,pomiešaš a strčíš do toho aj zvyšok prázdneho struku a necháš postáť zatvorené asi 1 týždeň.pokiaľ to potrebuješ rýchlejšie,tak tam kde potrebuješ vanilkový cukor dáš stred struku vanilky a prichutíš štipkou cukru,službu ti to urobí rovnakú,a potom môžeš iba zvyšky struku strčiť do toho cukru,ale to tam musíš mať dlhšie asi 2-3 týždne,aby sa z toho stal ten vanilkový cukor
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
lujza.j
ahojte...opýtam sa tu...
baby ako skladujete sušené marhule...som si kúpila...dala do dózy a kým som ich zjedla...splesniveli-zmysli....
dakujem
Ja to občas žuvem,ale po otvorení dávam zvyšok do mrazničky.Kúpené sušené ovocie je konzervované E 202 (sorban draselný) alebo E220 (oxid siričitý).Ovocie pred použitím umývam v teplej vode. Doma robené ti môžu vo vzduchotesnej dóze vydržať aj 1-2 roky.Ale to je o niečom inom.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja si už suším slivky sama a zamrazím v malých balíčkoch. Keď vyberiem, zje sa za dva tri dni. Hrozienka som skladovala tiež v dóze, ale už sa bojím plesní, ktoré sú neviditeľné a tak ich tiež do mrazničky dávam. Inak, včera som dostala domov predplatené Zdravie, bol v ňom sušený ananásový krúžok s návodom, že dať zmäknúť do čaju. Tak som aj večer urobila, trochu nabobtnal, tak som požula po vypití čaju a ku koncu mi ostala na jazyku chuť po plesni. Takže neverím týmto kupovaným produktom.
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

to je super nápad..
2 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

ako zachrániť zrazený krém do zákuskov
https://mnamky-recepty.webnoviny.sk/...gn=facebook-lo
2 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Aby sa mäso počas dňa v prírode nepokazilo, zabaľte ho do žihľavy a odložte do tieňa.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Fabiana Pozri príspevok
Tak to ten tvoj koláčik vyzerá lepšie ako môj nepodarok . Ako si robila tú posýpku? Hmmm chute si mi narobila a ja už nemám polohrubú múku.... Najbližšia delegácia po slovenské potraviny bude vypravená až o týždeň.
Posýpka sa robí jednoducho, v rovnakom pomere zmiešame hrubú múku, maslo a kryšt. cukor. Mňamky, na jogurtovom koláčiku s čerešňami nemá chybu.
1 0
Fragaria Fragaria

Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

Ja keď rozmrazujem mrazničku tak si preložím mrazeniny do cestovnej chladničky. A v chladničke používam dózičky - na salamu,syr, a ine na každé zvlášť. Takto potraviny nenapáchnu jedna od druhej a viac sa mi tak zmestí ,lebo
dózy poukladám jednu na druhú a mám prehľad čo v ktorej je . Používam ich aj na navarené jedlo. Niekedy v nich aj zamrazujem koláče. A taktiež zamrazujem rôzme bylinky aj vňaťku z petržlenu a zeleru a cibuľky to všetko skrútim do klbôčka a napchám do zelenej papriky, a dám zamraziť. Potom to už používam v zime do polievky -zeleninovej, hovädzej, kuracej.
1 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

http://b-3.sk/recepty/prakticke-rady/

Ked pomoze, tak fajn.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Vhodné skôr do srandičiek.
1 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

korela
Na DM som zabudla.
V DM majú sušené orechy ?
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

v dm-ke u mňa viac potravín ako drogérie...pri kúpe
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lacotinka
korela
Áno.
A niekde predávajú aj NEsušené orechy ???????????????????????????????
Šak predsa v DM...v zadných priestoroch predajní, cez prestávku, personál čistí orechy od škrupín a následne ich potom aj suší...

Také nevieš ???
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ked niekto nepozna...
1 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Baklažány stratia horkosť ak: ich nakrájate na rezy, dáte na sito a posolíte. Necháte 30 odkvapkávať, potom ich opláchnete a utriete.
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Nápoj na obličky: Ak máte problém s obličkovými, kameňmi, tak treba piť každé ráno na lačno šťavu z jednej limetky a dvomi polievkovými lyžicami olivového oleja.
Je to dobrá pomoc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať