Zavrieť

Porady

leasingový úrok a časové rozlíšenie

Poraďte mi prosím. Máme účtovný rok od mája do apríla. Od mája 2007 máme na leasing auto. Ide mi o časové rozlíšenie úroku z leasingových splátok. Neviem, či uvažujem správne : splátky máme účtované 07.05. a splatné do 10.05. a idem mi o úrok, ktorý sa platí za obdobie 07.04.2008-06.05.2008, mala by som ho časovo rozlíšiť?? lebo účtovať o ňom budem v deň predpisu splátky - teda 07.05. - ale to je pre mna už iné účtovné obdobie, ten úrok vlastne časovo súvisí aj s predchádzajúcim obdobím. Myslíte, že je to správne, ak výšku tohto úroku rozdelím na 2 účt. obdobia - do 30.04 a od 01.05. do 07.05.? čo myslíte??,prosím poradte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    grupe Pozri príspevok
    Poraďte mi prosím. Máme účtovný rok od mája do apríla. Od mája 2007 máme na leasing auto. Ide mi o časové rozlíšenie úroku z leasingových splátok. Neviem, či uvažujem správne : splátky máme účtované 07.05. a splatné do 10.05. a idem mi o úrok, ktorý sa platí za obdobie 07.04.2008-06.05.2008, mala by som ho časovo rozlíšiť?? lebo účtovať o ňom budem v deň predpisu splátky - teda 07.05. - ale to je pre mna už iné účtovné obdobie, ten úrok vlastne časovo súvisí aj s predchádzajúcim obdobím. Myslíte, že je to správne, ak výšku tohto úroku rozdelím na 2 účt. obdobia - do 30.04 a od 01.05. do 07.05.? čo myslíte??,prosím poradte
    Uvažujete správne. Leas. úrok je potrebné na konci účtovného obdobia časovo rozlíšiť.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Ja by som leasingový úrok časovo rozlišovala iba na prelome rokov, lebo na prelome mesiacov v roku to nemá význam.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    paťuška Pozri príspevok
    Ja by som leasingový úrok časovo rozlišovala iba na prelome rokov, lebo na prelome mesiacov v roku to nemá význam.
    Zadávateľ používa hospodársky rok, nie kalendárny, preto ten prepočet.

    grupe je offline (nepripojený) grupe

    grupe
    a bude to tak aj s poistením?? platíme v tých istých termínoch splátky, myslím, že áno

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    grupe Pozri príspevok
    a bude to tak aj s poistením?? platíme v tých istých termínoch splátky, myslím, že áno
    Úrok aj poistné účtujeme do účtovného obdobia, s ktorým vecne a časovo súvisia t.j. časovo rozlíšené.

    grupe je offline (nepripojený) grupe

    grupe
    a ako zistím, za aké obdobie je to poistné, keď mám len splátkový kalendár, napr. splatné k 1O. 5. , je to za obdobie - od 10.4. do 9.5. t.j. , časovo rozlíšim túto splátku na 21 a 9 dní???

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    grupe Pozri príspevok
    alebo sa platí poistné mesiac po zadu???
    A kto by to mohol posúdiť? A na základe čoho?

    Vy a zo zmluvy (aj splátkového kalendára).

    Pozrite dokumentáciu, dátum uzatvorenia zmluvy, na aké obdobie a splatnosť splátok. Tam uvidíte, či sú platené dopredu alebo spätne.

    leasingový úrok a časové rozlíšenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.