Zavrieť

Porady

absencie

Mam taky problém so zamestnancom neustále mi chodi neskoro do práce o cca 20 - 50 min. rad by som sa spýtal či mu možem tieto časy nesčítať a dať mu absenciu. nezabrali ani vytýkanie listy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    V ZP je uvedené:
    (2) Za každú neospravedlnene zameškanú zmenu (pracovný deň) môže zamestnávateľ krátiť zamestnancovi dovolenku o jeden až dva dni. Neospravedlnené zameškania kratších častí jednotlivých zmien sa sčítajú.

    livka_j je offline (nepripojený) livka_j

    livka_j
    čiže možem mu iba spočítať chýbajuce hodiny a dať mu to formou dovolenky? nič iné napr absencie sa riešiť nedajú ?

    livka_j je offline (nepripojený) livka_j

    livka_j
    tuta Pozri príspevok
    V ZP je uvedené:
    (2) Za každú neospravedlnene zameškanú zmenu (pracovný deň) môže zamestnávateľ krátiť zamestnancovi dovolenku o jeden až dva dni. Neospravedlnené zameškania kratších častí jednotlivých zmien sa sčítajú.
    a ten zakon mam chapat tak ze spocizam zamestanancovi 8 hod a dam mu zato 1 den dovolenky alebo 2?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    livka_j Pozri príspevok
    a ten zakon mam chapat tak ze spocizam zamestanancovi 8 hod a dam mu zato 1 den dovolenky alebo 2?
    Livka, zle si to pochopila. Tento paragraf hovorí o krátení dovolenky za absenciu. Ak neospravedlnená neprítomnosť v práci - absencia netrvá celý deň, jednoltivé kratšie časti sa sčítajú.

    --------
    Veronika

    livka_j je offline (nepripojený) livka_j

    livka_j
    veronikasad Pozri príspevok
    Livka, zle si to pochopila. Tento paragraf hovorí o krátení dovolenky za absenciu. Ak neospravedlnená neprítomnosť v práci - absencia netrvá celý deň, jednoltivé kratšie časti sa sčítajú.

    --------
    Veronika
    teraz uz tomu nechapem vobec. ak zamestnanec mi od 1.4.2008 do 15.5.2008 prichadzal pravidelne neskoro po scitani jeho casov to vyslo na 16,5 hod z vytykacky si robi srandu ako to mam riesit? na mzdu mu siahnut nemozem lebo ma minimalnu a prakticky za mesiac a pol ako keby 2 dni nebol v praci

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Prečítaj si pozorne príspevok č. 2. 16.5 hod nasčítanej absencie = 2 dni, za čo mu môžeš stiahnuť 2-4 dni dovolenky. Nemyslím si, že mu nemôžeš siahnuť na mzdu, len odvody do zdr. a soc. poisťovne zaplatíš z min. vymer. základu.

    --------
    Veronika

    killino je offline (nepripojený) killino

    No ja! To je čo za otázka? killino
    veronikasad Pozri príspevok
    Prečítaj si pozorne príspevok č. 2. 16.5 hod nasčítanej absencie = 2 dni, za čo mu môžeš stiahnuť 2-4 dni dovolenky. Nemyslím si, že mu nemôžeš siahnuť na mzdu, len odvody do zdr. a soc. poisťovne zaplatíš z min. vymer. základu.

    --------
    Veronika
    Ja si myslim že odvody do sociálky sa za čas absencie neodvádzajú, ak sa nemylim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.