Zavrieť

Porady

Lekárske potvrdenie na letisko (kovy v tele)

Ahojte,

tento rok v januári sa mi stal taký nemilý úraz a ostali mi po ňom v členku tri skrutky. Cestujem na dovolenku lietadlom a údajne budem potrebovať nejaké lekárske potvrdenie že mám v tele kov... Nemáte s tým niekto skúsenosť?
Ako má takéto potvrdenie vyzerať a aké má mať náležitosti?

Ďakujem za pomoc
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Tak toto zaujíma aj mňa. Mama má zabudnutú ihlu v tele po operácii a tiež sa obávame, že pri kontrole na letisku bude "pípať".
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Stačí potvrdenie od ošetrujúceho lekára.
Skontaktujte sa však s leteckou spoločnosťou, s ktorou poletíte, musí Vám dať presnú odpoveď. Ak poletíte z BA, rýchlo Vám to zistím.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

anklar Pozri príspevok
Stačí potvrdenie od ošetrujúceho lekára.
Skontaktujte sa však s leteckou spoločnosťou, s ktorou poletíte, musí Vám dať presnú odpoveď. Ak poletíte z BA, rýchlo Vám to zistím.
A bude stačiť v slovenčine? Netreba aj v angličtine?
0 0
veva125 veva125

veva125 je offline (nepripojený) veva125

Ak to budu pytat, tak treba v anglictine, v cudzich krajinach. Ale nie vzdy to pytaju. Znama bola. pipala, ukazala na jazvu, povedala. ze tam ma skrutky a stacilo. Urcite ale zalezi odkial kam cestujete.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Dada Pozri príspevok
A bude stačiť v slovenčine? Netreba aj v angličtine?
Dada, zavolala som na LKIB, tak, toto potvrdenie pre dobro veci len, ak letíš napr. do Londýna. Čiže, neunúvajte sa ani jedna kvôli potvrdeniu k lekárovi. Skrutky a iné kúsky kovu ručný detektor málokedy zistí, ibaže by boli priamo pod kožou.
Takže, zabudni, prosím.
1 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

veva125 Pozri príspevok
Ak to budu pytat, tak treba v anglictine, v cudzich krajinach. Ale nie vzdy to pytaju. Znama bola. pipala, ukazala na jazvu, povedala. ze tam ma skrutky a stacilo. Urcite ale zalezi odkial kam cestujete.
Raz to môže prejsť, raz nie, to nikdy nevieš. A moja mama bude ťažko vysvetľovať, že nejaký lekár jej tam zabudol ihlu.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Dada Pozri príspevok
Raz to môže prejsť, raz nie, to nikdy nevieš. A moja mama bude ťažko vysvetľovať, že nejaký lekár jej tam zabudol ihlu.
Ihlu detektor nezistí, je prihlboko a už je určite obrastená novým tkanivom.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

anklar Pozri príspevok
Ihlu detektor nezistí, je prihlboko a už je určite obrastená novým tkanivom.
Aj ja si to myslím, že to detektor nezistí. Ale ona má tu ihlu zabudnutú v prsníku a je to tak 1-2cm pod kožou.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Letel som v roku 2006 so siedmimi šrúbami v kolene, nepípal som vôbec. Zloženie týchto skrutiek je titán molybdén zliatina, prípadne chróm molybdén. Nepípa to ani pri priložení detektora priamo na koleno.
0 0
Assea Assea

Assea je offline (nepripojený) Assea

Ahojte,

no ja si to idem dať dnes potvrdiť, keďže tak či tak musím ísť k lekárke. Aj v cestovke aj na letisku mi potvrdili že to treba mať a formu akú prikladám mi odobrili, možno niekomu pomôže... (viete radšej to mať ako riskovať nejaké hĺbkové kontroly na letisku).

PS: Moja angličtina nie je bohviečo, ale vraj nezáleží na tom či to bude gramaticky správne, stačí ak to vystihne podstatu.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Assea Pozri príspevok
Ahojte,

no ja si to idem dať dnes potvrdiť, keďže tak či tak musím ísť k lekárke. Aj v cestovke aj na letisku mi potvrdili že to treba mať a formu akú prikladám mi odobrili, možno niekomu pomôže... (viete radšej to mať ako riskovať nejaké hĺbkové kontroly na letisku).

PS: Moja angličtina nie je bohviečo, ale vraj nezáleží na tom či to bude gramaticky správne, stačí ak to vystihne podstatu.
Potom nám napíš, ako si na letisku dopadla.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Letela som v r.2005 s 2 šroubami a 6-mi háčikmi v členku a vôbec som nepípala, dokonca som tú slečnu poprosila, aby mi priložila ten ručný prístroj členku ale ona sama hovorila, že to neregistruje. Ale zakaždým pípam kvôli kosticiam v spodnom prádle a to sa s úsmevom hneď vysvetlí.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Assea Pozri príspevok
Ahojte,

no ja si to idem dať dnes potvrdiť, keďže tak či tak musím ísť k lekárke. Aj v cestovke aj na letisku mi potvrdili že to treba mať a formu akú prikladám mi odobrili, možno niekomu pomôže... (viete radšej to mať ako riskovať nejaké hĺbkové kontroly na letisku).

PS: Moja angličtina nie je bohviečo, ale vraj nezáleží na tom či to bude gramaticky správne, stačí ak to vystihne podstatu.
Po skúsenostiach na letisku O´Hara (keď som v sklenej búdke cca 3x3 m bola takmer vyzlečená a pol letiska čumákovalo na mňa, kým zamestnanec bezpečnostnej služby ma celú poobtieral buničinovou vreckovkou rukavicou a potom som čakala na výsledok "vyšetrenia" = či nemám na sebe zvyšky pušného prachu - nič príjemné!!!) odporúčam nosiť také potvrdenie.
Naposledy upravil Rozalka : 22.05.08 at 20:43 Dôvod: škrt cez nesprávne slovo
2 0
jano varga jano varga

jano varga je offline (nepripojený) jano varga

Nemusis mat ziadne potvrdenie.Letel som niekolkokrat s klinom v pistale a dvoma skrutkami a len raz ma zachytil rucny detektor.Stacilo povedat,ze to mam v nohe a poslali ma dalej..takze ziadne zbytocne stresy a prajem skore uzdravenie...
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Mam v tele dve titanovo platnicky (krcna chrbtica). Stalo sa mi dva krat, ze som pipala. Ako tak som to vysvetlila, pri odlete z Egypta iba mavol rukou (ked videl slovensky pas), ale odvtedy nosim potvrdenie, ktore mi napisal sused lekar (aj v anglictine), poslala som si ho iba opeciatkovat a podpisat neurochirurgovi, ktory ma operoval. Odkedy mam potvrdenie, tak som uz paradoxne vic nepipala ? Tie titanove platnicky sa zaborili a zarastli, tak asi pre to. Istotne by som nechcela zazit daky trapas v Egypte alebo dakej inej exotickej krajine, takze myslim, ze ziskanie toho potvrdenia je ta menej neprijemna vec. Pre kazdy pripad.
0 0
Diusa Diusa

Diusa je offline (nepripojený) Diusa

Moj priatel ma v sanke titanove sroby a zakratko letime (prvy krat) na dov. do Spanielska.... Cize nemal by pipat ale potvrdenie si radsej zabezpecme???
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Najviac pípajú tí, čo majú železné zdravie alebo sa pred letom najedli špenátu.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Braňo Pozri príspevok
Letel som v roku 2006 so siedmimi šrúbami v kolene, nepípal som vôbec. Zloženie týchto skrutiek je titán molybdén zliatina, prípadne chróm molybdén. Nepípa to ani pri priložení detektora priamo na koleno.
A teba neobvinia z terorizmu, ked si toto dal na internet? Co ak si ja teraz vyrobim macetu alebo gulovnicu z chrom molybdenu?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Dcéra má drôtik v ústach, ktorý tam má kvôli strojčeku na zuby. Tiež bude pípať ?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

My sme leteli toto leto a môj muž pípal. Neprišli sme na to prečo, ale teraz rozmýšľam či to nebola tá jeho zadrátovaná ruka Ale tiež je to starý úraz. Pípal iba v Blave a potom ho len prehmatali a pustili. Cestou späť už nepípal
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať