Zavrieť

Porady

Zubár - čo ma to bude stáť?

Zdravím všetkých, u zubára som nebol roky (teda ani na preventíve minulý rok, moja chyba). Na zuboch mám nejaké kazy, ktoré pravdepodobne len nejako zoškrabe, to by nemalo byť také drahé (aspoň dúfam), ale väčší problém je, že minulý týždeň som ako sa ľudovo vraví spadol pri horskej cyklistike na "hubu" a: zlomila sa mi jedna horná stolička, z nej už nič, čo by nebol až taký problém, ale asi tam mám zápal. Problém číslo dva: z ďalšej stoličky mi vypadli dve blomby a teraz tam dieru, že si tam môžem nosiť desiatu, nechal som to tak, ale dnes ma to začalo dosť bolieť, vydržať to vydržím, ale to asi nie je riešenie Tak sa len chcem spýtať, či niekto z vás nevie, koľko približne ma to bude stáť. Som dosť konfliktný človek a bojím sa, že keď mi cenu povie zubárka tak sa neudržím(to myslím vážne, som toho schopný) tak by som uvítal aspoň približné ceny, nech sa na to pripravím vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Podľa toho čo píšeš, si u zubára dlhšie nebol. Máš vôbec preventívnu prehliadku? Ak nie tak to bude moc drahé. Ja ti odporúčam nečakať, ísť nech Ti to skontroluje a potom sa normálne opýtaj čo to bude stáť. Vieš záleži aj od poisťovne a tiež kde bývaš. Myslím že v BA je to drahšie ako napr. na Východe. No nečakaj s bolesťou sa len trápiš. Hneď choď

    medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

    Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac medvedik21
    Myslím si že záleží na tom kde bývaš, nemáš to uvedené v profile, škoda. Ale cena za vytrhnutie zuba stojí u nás cca 500 Sk a to bez preventívky keď ideš rovno že chceš trhať ale inde neviem. Som zo Záhoria.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    seifer Pozri príspevok
    Zdravím všetkých, u zubára som nebol roky (teda ani na preventíve minulý rok, moja chyba). Na zuboch mám nejaké kazy, ktoré pravdepodobne len nejako zoškrabe, to by nemalo byť také drahé (aspoň dúfam), ale väčší problém je, že minulý týždeň som ako sa ľudovo vraví spadol pri horskej cyklistike na "hubu" a: zlomila sa mi jedna horná stolička, z nej už nič, čo by nebol až taký problém, ale asi tam mám zápal. Problém číslo dva: z ďalšej stoličky mi vypadli dve blomby a teraz tam dieru, že si tam môžem nosiť desiatu, nechal som to tak, ale dnes ma to začalo dosť bolieť, vydržať to vydržím, ale to asi nie je riešenie Tak sa len chcem spýtať, či niekto z vás nevie, koľko približne ma to bude stáť. Som dosť konfliktný človek a bojím sa, že keď mi cenu povie zubárka tak sa neudržím(to myslím vážne, som toho schopný) tak by som uvítal aspoň približné ceny, nech sa na to pripravím vďaka
    Si na veľkom omyle, keď si myslíš, že kaz "sa len nejako zoškrabe". Odhadom podľa stavu tvojho chrupu by som to tipoval tak na najmenej na 7 a viac tisíc. Tiež záleží od toho, či si len chceš nechať vytrhnúť tú zlomenú stoličku a ošetriť zápal, alebo aj nechať spraviť korunku. Korunka by ťa stála tak 5 tisíc (a viac) navyše.

    A nečakaj, že ti to spravia na počkanie a počas jedného sedenia. V najbližšej dobe budeš asi zubára navštevovať častejšie ako svoju frajerku .

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Kaz sa určite nezoškrabe a ani sám neošetrí,toto čo popisuješ je práca na etapy a kedže si nebol na preventívke,tak poistovna nebude platiť nič.Myslím pár tisíc aj vtedy ak prácu,ktorá sa dá odložiť odloží na další rok.

    33andrea je offline (nepripojený) 33andrea

    33andrea
    Je by som len k tej korunke, ja mam info o cene korunky bez preventivky cca 8.000,-sk (BA, stredne Slovensko) a vraj poistovna preplaca len 500,-sk(info. zubar). Myslim vsak, ze zalezi aku korunku. Ak je to korunka nasadena na koren zuba -zdravy, tak tych 8000,-sk. Mam vsak aj info o korunke "uchytenej " o dva vedlajsie zuby z jednej a druhej strany. Tie zuby sa vsak musia zbrusit, to by malo byt lacnejsie. Treba sa vsak priamo poinformovat u lekara. Poznam takych kde je to lacnejsie a takych, kde drahsie. DRZIM palce u zubara.

    seifer je offline (nepripojený) seifer

    seifer
    Vďaka za info a rady, ten zápal si dám ošetriť a ten zub si nechám najprv len vytrhnúť a až niekedy neskôr spraviť korunku, predsalen je to zadná stolička tak to nebude až tak vidieť, keď nebudem ten zub mať Finančne sa mi to zdá ešte v norme aj keď viem, že to boli len odhady. Holt, sám som si na vine, tak nech platím Inak kiež by som mal zuby ako tento smajlík ešte raz vďaka.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Niezeby som chcel byt drzi, ale si si na vine dvojnasobne
    1. Nemas preventivnu
    2. zesi sa vy****l na bicykly
    ber to ako zart, bez urazky

    pohodička je offline (nepripojený) pohodička

    pohodička
    Som prekvapená aké ceny sa tu hádžu za trhanie zubov, ja som tiež jedna z tých, čo majú celoživotnú fóbiu zo zubárov, po dlhých rokoch mi sesternica vybavila zubárku MUDr. Semancovú v Radvani nad Laborcom, okres Medzilaborce a môžem povedať, že vedieť predtým, že sú zubári, pri ktorých človek nevie, čo je bolesť nemusela by som mať ani jeden kaz a nie vytrhaných 5 zubov (koreňov), pár liečených a plombovaných, všetko bez bolesti pri 3 injekciách, za každú injekciu som platila 1,32 eura, manžel mi to nechcel veriť, kým som mu neukázala bločik. Takže sú zubári a zubári. On platí cez 10 eur a jeho zubárka je v susednej dedine akurát už je to okres Humenné.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    odkedy sa kazy zoškrabúvajú?to záleží do doktora aký má cenník.

    Zubár - čo ma to bude stáť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.