Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie za byt

Dostali ste už vyúčtovanie za byt?Koľko platíte mesačne a koľko Vám vracajú?Koľko osôb a počet izieb.
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

misoft Pozri príspevok
slavica prečo si myslíš, že som to prehnal? Podľa mňa - firma, ktorá dostala za úlohu spravovať bytový fond súkromných osôb (teda aj mňa) dostáva za túto prácu odo mňa určitú sumu - čiže jej za to platím. Sú určité pravidlá, ktoré musí dodržiavať. Pokiaľ ich nedodržiava, končím s touto firmou a vyberám si inú. V akejkoľvek firme alebo podniku, ak niekto nastúpi do zamestnania, alebo vykonáva pre túto firmu nejakú prácu, je v pracovnoprávnom vzťahu s určitými právami a povinnosťami. Pokiaľ ich nedodržiava, firma ho prepustí. Vzťah medzi vlastníkmi bytov (alebo spoločenstvom) a správcom je založený na podobnom prinípe - zamestnávateľ a zamestnanec. Preto tvrdím - ja (a mnohí ďalší majitelia bytov) sú zamestnávateľmi firmy, vykonávajúcej správu a táto firma je zamestnancom majiteľov bytov.
Je to predsa jednoduché - existuje písomná zmluva, kde ja určujem podmienky a platím za vykonanie práce a firma prijme tieto podmienky, vykoná práacu a za to dostane zaplatené. A pokiaľ zamestnanec porušením podmienok a zákonov spôsobí úmyselne škodu zamestnávateľovi, tak je za tú škodu aj zodpovedný.
Sito ti to napísal trefne a ja len dodám...pokial budeš platiť správcovi /po tvojom zamestnancovi / odvody,dovolenku, PNku, stravné listky, budeš mu preplácať kancelárske potreby a poskytovať priestory na výkon práce atď, atď,tak potom sa budem s tebou byť do hrude, že si môj zamestnávateľ atď, atď...inak so mnou môžeš o všetkom uzatvoriť LEN dohodu o výkone správy alebo mandátnu zmluvu.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

slavica Pozri príspevok
Sito ti to napísal trefne a ja len dodám...pokial budeš platiť správcovi /po tvojom zamestnancovi / odvody,dovolenku, PNku, stravné listky, budeš mu preplácať kancelárske potreby a poskytovať priestory na výkon práce atď, atď,tak potom sa budem s tebou byť do hrude, že si môj zamestnávateľ atď, atď...inak so mnou môžeš o všetkom uzatvoriť LEN dohodu o výkone správy alebo mandátnu zmluvu.
Na to všetko si musí zarobiť, ak si budú vlastníci domov spravovať domy sami, čo im zákon umožňuje. Na kom, na čom, kto ich zamestná, kto im dá robotu, čo budú spravovať?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

My sme dostali vyuctovanie s nedoplatkom 24 Sk /0,81 EUR/.
Tak to vychadza, ze zalohove platby vypocitali dobre .

Platime 3200 Sk/mesacne, 2-izbovy byt, 3 osoby.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

ivka70 Pozri príspevok
My sme dostali vyuctovanie s nedoplatkom 24 Sk /0,81 EUR/.
Tak to vychadza, ze zalohove platby vypocitali dobre .

Platime 3200 Sk/mesacne, 2-izbovy byt, 3 osoby.
Nie, Vy ste to prepískli, keby ich vypočítali dobre, nedoplatok by bol nula.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

sito Pozri príspevok
Nie, Vy ste to prepískli, keby ich vypočítali dobre, nedoplatok by bol nula.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

ivka70 Pozri príspevok
My sme dostali vyuctovanie s nedoplatkom 24 Sk /0,81 EUR/.
Tak to vychadza, ze zalohove platby vypocitali dobre .

Platime 3200 Sk/mesacne, 2-izbovy byt, 3 osoby.
Máte perfektného správcu ešte aj odhadol aká bude zima

keď si ešte odpočítaš fond opráv a správu tak tvoje náklady na 2izb.byt za rok sú super. Možeš nám aj to napísať
0 0
skill skill

skill je offline (nepripojený) skill

My sme práve včera dostali vyučtovanie, máme 4 izbový byt v Petržalke, 88,3m2, bývame štyria, zálohove platíme 6000 sk a dostali sme preplatok 213 eur=6420sk
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

skill Pozri príspevok
My sme práve včera dostali vyučtovanie, máme 4 izbový byt v Petržalke, 88,3m2, bývame štyria, zálohove platíme 6000 sk a dostali sme preplatok 213 eur=6420sk
Pekné! A aké ste mali náklady? To je podstatné. Asi 65 580 Sk. a to je dosť.
0 0
Pavel.K Pavel.K

Pavel.K je offline (nepripojený) Pavel.K

dnes je 27. máj a celý náš panelák ešte nedostal vyúčtovanie za minulý rok, čo v prípade, že správca nedodá vyúčtovanie na čas? je domožiteľný preplatok? je možné nezaplatiť nedoplatok?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Pavel.K Pozri príspevok
dnes je 27. máj a celý náš panelák ešte nedostal vyúčtovanie za minulý rok, čo v prípade, že správca nedodá vyúčtovanie na čas? je domožiteľný preplatok? je možné nezaplatiť nedoplatok?
Keď toto napíšeš v pondelok znova potom ti môžme odpovedať. Prečo stresuješ popredu?
0 0
Pavel.K Pavel.K

Pavel.K je offline (nepripojený) Pavel.K

Pavel.K Pozri príspevok
dnes je 27. máj a celý náš panelák ešte nedostal vyúčtovanie za minulý rok, čo v prípade, že správca nedodá vyúčtovanie na čas? je domožiteľný preplatok? je možné nezaplatiť nedoplatok?
Nestresujem podľa mňa to do piatka doženú, no skôr ma zaujíma, čo môže reálne nastať v prípade, že to správca náhodou nestihne
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pavel.K
Ani u nás ešte nebolo doručené vyúčtovanie. Ja zatiaľ čakám. majú čas do 31. mája - t.j. do nedele. Potom už nastupujem ja.
BTW: pozri sa http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...ch-priestorov/
hlavne si pozri §8a, ods. 2 a 3. Tam máš základnú odpoveď.
0 0
Fajoska Fajoska

Fajoska je offline (nepripojený) Fajoska

U nás už konečne rozdávali

Máme preplatok 4 027 Sk (našťastie)
Sme dvaja dospelí a dve malé deti v predškolskom veku v dvojizbovom panelovom byte..náklady za rok 2008 sme mali 44 032 Sk
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Fajoska Pozri príspevok
U nás už konečne rozdávali

Máme preplatok 4 027 Sk (našťastie)
Sme dvaja dospelí a dve malé deti v predškolskom veku v dvojizbovom panelovom byte..náklady za rok 2008 sme mali 44 032 Sk
To záleží aj od tvorbe fondu opráv. Minulý rok som platil mesačne iba do fondu 1.080,-Sk. A samozrejme od mnohych inych faktorov. Kto sa ako často kúpe, či nie je prekúrené a cena GJ od dodávateľa.
Ja mam 2 izbovy byt a mame väčšie naklady.
0 0
Pavel.K Pavel.K

Pavel.K je offline (nepripojený) Pavel.K

Akurát volala manželka, že prišlo vyúčtovanie - čakal som osobne mierny nedoplatok - pribudol nám vlani vo februári potomok a manželke je na materskej, takže stúpla spotreba teplej vody + sa rozpočítali spoločné náklady (odvoz odpadu, výťah, ...) z dvoch na tri osoby, no na druhej strane sa namontovali regulátory a merače tepla (nehovoriac o teplej zime, tom že sme boli stále nedokúrení (správca mal len jedného človeka na kúrenie, takže ak bol nejaký problém, tak sa cez noc nekúrilo), no nedoplatok až 700 EUR som fakt nečakal (za celý rok 2007 bol nedoplatok pri mesačných nákladoch 5900 Sk cca. 2200 Sk => ročné náklady cca. 73000 (z toho do fondu cca. opráv 19000 za rok), ak to dobre zrátam, tak za rok 2008 boli náklady cca. 92000 (3 osoby, 74m2, panelák, BA-Vrakuňa) - najvyšší náklad bola teplá voda (2007 211 Sk/m3, 2008 316 Sk/m3) a ďalší rozdiel je na kúrení (čo ma prekvapuje - tu som to čakal nižšie) - presné čísla dám keď prídem domov, no mám z toho nedobrý pocit...
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

My sme našťastie mali preplatok 265 EUR. Ročné náklady sme mali 36000 Sk, z toho 10000 Sk fond opráv. Sme štvorčlenná rodina v dvojizbovom byte, rozloha 60 m2. Svokra ale mala nedoplatok 300 EUR. Ich náklady na bývanie 72000Sk. Dvojčlenná rodina v trojizbovom byte, rozloha 67 m2. Za kúrenie zaplatila 46000Sk, ja 7000Sk. A prečo sa nechceme s rodinnou presťahovať z dvojizbového do trojizbového bytu? Práve preto, že za 7 m2 naviac zaplatím na kúrení o 39000Sk viac. A to ešte majú oveľa chladnejší byt.
0 0
kkvetinka kkvetinka

kkvetinka je offline (nepripojený) kkvetinka

Ďakujem za radu v tom SVB- bytovky som sa veľmi veľa dozvedela. Chcela by som sa ešte niečo opýtať ak by mi vedel niekto poradiť. Včera som bola na bytovom sa popýtať a poprosíť nech mi povysvetľujú vyúčtovanie, bola tam veľmi príjemná pani. Všetko by bolo v poriadku až na jednu vec ktorú som nikde nezistila že tie koeficienty sa určujú podľa veľkosti, šírky a výhrevnosti radiatoru. Je to pravda? ďakujem
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
milagros208 Pozri príspevok
My sme našťastie mali preplatok 265 EUR. Ročné náklady sme mali 36000 Sk, z toho 10000 Sk fond opráv. Sme štvorčlenná rodina v dvojizbovom byte, rozloha 60 m2. Svokra ale mala nedoplatok 300 EUR. Ich náklady na bývanie 72000Sk. Dvojčlenná rodina v trojizbovom byte, rozloha 67 m2. Za kúrenie zaplatila 46000Sk, ja 7000Sk. A prečo sa nechceme s rodinnou presťahovať z dvojizbového do trojizbového bytu? Práve preto, že za 7 m2 naviac zaplatím na kúrení o 39000Sk viac. A to ešte majú oveľa chladnejší byt.
No to bude nejaky zadrhel. Lebo my mame pomerove merače, 30% platime na objem bytu a 70% podla pomerovych. Tych 30% je suma čosi nad 5 tisic Sk pri byte 58 m2.
Ak mas platbu za kurenie bytu 60 m2 v takej nizkej sume tak v tom bude nejaky pes zakopany.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

duves Pozri príspevok
No to bude nejaky zadrhel. Lebo my mame pomerove merače, 30% platime na objem bytu a 70% podla pomerovych. Tych 30% je suma čosi nad 5 tisic Sk pri byte 58 m2.
Ak mas platbu za kurenie bytu 60 m2 v takej nizkej sume tak v tom bude nejaky pes zakopany.
Myslím, že nie. My máme rozdelené kúrenie 40% rozloha, 60% pomerové merače. Už druhý rok platím za rozlohu 4500Sk.
0 0
kkvetinka kkvetinka

kkvetinka je offline (nepripojený) kkvetinka

My to máme tiež tak že 30% ku 70%. Tých 30% je spoločná bytovka a 70% je to čo som spotrebovala. Lenže napr. mám spotrebovaných 7 dielikov x koeficient 1,856(preto taký vysoký lebo že vraj máme veľký a výhrevný radiator.) Takto to skomentovala. A nikde v zákone sa o tom nepíše. Takže si myslím, že nás dobre o dr....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať