Zavrieť

Porady

DPH

Zuctuje sa DPH aj s prijatych FA ? doteraz som tak nerobyl

uctoval som len vydane FA bolo to spravne?
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

vlado65
Zuctuje sa DPH aj s prijatych FA ? doteraz som tak nerobyl

uctoval som len vydane FA bolo to spravne?
Neviem presne čo myslíš, ale DPH z prijatých faktúr sa normálne zaúčtuje v účtovníctve a vykoná sa v rámci DP odpočet DPH z týchto faktúr.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Vlado, a ako dlho si takýto plátca DPH ?
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

vlado65
Zuctuje sa DPH aj s prijatych FA ? doteraz som tak nerobyl

uctoval som len vydane FA bolo to spravne?
no jasne vlado ak si platca DPH tak aj vydane aj prijaté!!!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ak si platcom tak prijaté, vydané faktúry + tržby z ERP a výdavkové doklady s rozpisom DPH.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Vladko, Vladko, Ty určite šetríš na účtovníčke a takto to potom vyzerá.
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

Vladko a občas sa hádam popasuj s gramatikou (ten robyl mi moc nesedí)
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
eviketa
Vladko a občas sa hádam popasuj s gramatikou (ten robyl mi moc nesedí)
Ale takých čo "robyly" je tu veľa. Keby nešetril na účtovníčke, mohol mať DPH aj na vstupe. Takto už len dodatočné, ak sa ešte dá, ak nie je prešvihnutý termín.
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

A potom sa tešte na tú kontrolu !
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

Ahojte, prosím vás o radu, aký typ sumy zadávate / pri rozúčtovaní stravných lístkov-vydanie do spotreby/ - pri DPH na výstupe ? v Omege

Ďakujem
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

adrika
Ahojte, prosím vás o radu, aký typ sumy zadávate / pri rozúčtovaní stravných lístkov-vydanie do spotreby/ - pri DPH na výstupe ? v Omege

Ďakujem
0203 pre daň
03 pre základ, z ktorého odvádzaš daň
Skús pozrieť aj tipy a triky v elektronickom Helpe (ak máš nový), tam je na stravné konkrétny príklad
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

adrika
Ahojte, prosím vás o radu, aký typ sumy zadávate / pri rozúčtovaní stravných lístkov-vydanie do spotreby/ - pri DPH na výstupe ? v Omege

Ďakujem
A ak nemáš nový help tak je na www.kros.sk
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Chcela by som poprosit o odsuhlasenie. DPH vystup /odoslane faktury/ do DPH sa pisu vsetky v urcenom datume dodania sluzby /teda aj ked nie su uhradene/. DPH vstup /prijate dosle faktury/ na fakt. napisane datum dod.sluzby 01.04.2005, datum vyhotovenia 02.05.2005 datum uhrady 25.05.2005. Mal by ma u takychto faktur zaujimat datum uhrady? Moze sa uplatnit odpocet iba z uhradenej faktury /doslej/? Dakujem.
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

DPH odpočítavaš aj s neuhradených faktúr, to isté platí aj pri vyšlých faktúrach, dôležitý je dátum dodania.
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Dakujem velmi pekne. Poradu citam uz asi 3 tyzdne ale zaregistrovala som sa az dnes a toto je moja prva otazka. Som vcelku neskusena, pretoze neuctujem v tejto oblasti ale v Rozpoct.organizacii a zaujala ma tato otazka, pretoze predtym to bolo aspon ze DPH vstupe sa mohlo odpocitat az po uhradeni zavazku. Mýlim sa? A odkedy je toto platne od 01.05.2004? Potom ked niekto uctuje v pen. denniku tak vlastne DPH na vstupe mu nebude sediet oproti knihe DPH?
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Ja mám jednoduché účtovníctvo, došlé faktúry evidujem do došlých faktúr, keď faktúru zaevidujem, prejde mi to do evidencie DPH, keď uhradzam až vtedy mi prejde do peňažného denníka ako výdavok => do evidencie DPH Ti ide dátum dodania a do peňažného denníka Ti ide až dátum úhrady. Adula.
Naposledy upravil Adula : 22.07.05 at 15:03
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Velmi pekne dakujem. Aj som si to tak myslela.
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
A zapisuje sa do knihy DPH medzi oslobodene aj napr. postovne, ktore je oslobodene od DPH? Alebo napriklad nakup dialn. znamok, ktore takisto nepodlieha DPH? Napisat to tam?
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Ja keď to nahodím bez DPH, nepresunie sa mi to, to isté je to pri vyšlých fa, keď vystavujem bez DPH, nedávam to tam.Tiež akurát dorábam Daň.priznanie, dúfam, že to nejako dorobím. Ak ešte niečomu nerozumieš, spýtaj sa, ak budem vedieť odpovedať rada Ti odpoviem. Prajem veľa šťastia. Adula.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

To Adula: t.j. ked datum dodania sluzby - pravnicke sluzby - je napr. 29.6.2005, faktura vystavena 1.7.2005 a Tebe pride 4.7.2005 dáš ju na odpočet až v 7/2005, lebo si ju "zaevidovala" až v 7/2005?
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Ja dávam faktúry do toho obdobia, kedy je dátum dodania /napr.dátum dodania 30.6., prišlo 02.7. - dám to ešte do júna/, ale čítala som tu na Porade, že sa môže aj podľa prijatia. Adula
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať