Zavrieť

Porady

Puzzle - lepenie

prosím o radu...
teraz som práve poskladala puzzle a chcela by som ich nalepiť a dať zarámovať.. prosím aké lepidlo by to malo byť...
ďakujem za odpoveď ak náhodou to neikto už skúšal a asi určite, že?
Naposledy upravil svedia : 24.05.08 at 20:52
PotPalo pozor, po nalepení to už ale nebude funkčné puzzle, ale iba vráskatý obrázok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    svedia Pozri príspevok
    to nikto neskladal puzzle?
    Určite skladal, len ty si zadala otázku do témy, ktorá s ňou vôbec nesúvisí.
    Tam, kde predávajú puzzle, predávajú aj lepidlo na zlepenie.

    Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

    večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac Zvalik
    Ahoj. My na puzzle nalepíme samolepiacu priesvitnu fóliu a držííí a potom to buď dáme zarámovať alebo to necháme bez rámu a len tak na háčik a na stenu...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    svedia Pozri príspevok
    prosím o radu...
    teraz som práve poskladala puzzle a chcela by som ich nalepiť a dať zarámovať.. prosím aké lepidlo by to malo byť...
    ďakujem za odpoveď ak náhodou to neikto už skúšal a asi určite, že?
    Ja puzzle upravujem nasledovne:

    Po poskladaní na povrch nalejem vrstvu lepidla na papier (napr. Herkules alebo Duvilax) a rozotriem po celom povrchu širšou špachtľou tak, aby pekne zatieklo lepidlo do škár a vyplnilo ich. Pred zaschnutím ešte pretriem celý povrch jemnám mokrým štetcom, aby bol povrch hladký. Nechám dôkladne zaschnúť a potom je obraz celistvý a nerozpadne sa. Potom už nie je problém prilepiť ho na kartón a dať zarámovať.


    A presúvam tebou zadanú tému.

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    V prvom rade sa chcem ospravedlniť, že som zle zaradila otázku do témy a hlavne poďakovať za odpovede..

    Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

    Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac Modroocko
    Nekupuj tie nehorázne drahé lepidlá nemeckej výroby označené v obchodoch ako lepidlo na puzzle. Úplne ti postačí obyčajné slovenské disperzné lepidlo na papier (je tekuté a bielej farby, ale vyskúšala som už aj klovatinu - obrázok sa po jej použití viac leskne). Chobot ti poradil dobre. Lepidlo sa nalieva z lícnej strany rovno na obrázok, ja ho rozotieram malou špongiou, nezľakni sa, keď budeš mať celý obrázok biely od lepidla, nič sa nedeje, po zaschnutí bude lepidlo úplne priesvitné. Hlavne poriadne vyplň všetky škáry. Po zaschnutí obrázok nalep ešte z rubovej strany na nejaký papierový výkres, aby si ho mohla ľahko preniesť do rámarne obrazov. Odporúčam použiť antireflexné sklo, hlavne v prípade, ak budeš mať obraz zavesený oproti oknu, aby sa odrazené svetlo tak nelesklo, ale sa rozptýlilo na celý obrázok.
    Naposledy upravil Modroocko : 26.05.08 at 11:14 Dôvod: nadbytočná spoluhláska

    slavina je offline (nepripojený) slavina

    slavina
    my keď sme mali poskladané puzzle, dali sme ich na veľký kartón alebo dosku a tak sme s tým išli do sklenárstva, nebol problém ich také zarámovať. Sem tam nám tetuša so sklenárstva povedala, že sam im nejaký ten roštek nechtiac rozložil, aspoň potom mali čo robiť , ale keď sme si prišli po ne, boli krásne poskladané v ráme.

    pata31 je offline (nepripojený) pata31

    pata31
    Ja som použila lepidlo na puzzle - netoxické. Je bežne dostupné v papiernictve a nemyslím si, že je nejako strašne drahé. A návod ako ho použiť tu už bol spomenutý.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Ja používam absolútne neprofesionálne širokú priesvitnú lepiacu pásku.
    Lepím ju z rubovej strany.
    Chápem, že na puzzle väčších rozmerov to nie je práve najvhodnejšie, ale na tie s rozmermi do 1 m to stačí, pretože nie je problém ich po poskladaní otočiť na druhú stranu.

    Miru je offline (nepripojený) Miru

    Miru
    používame WURSTOL -disperzné lepidlo netoxické-papier,drevo,korok,foto je od
    Welton s.r.o.prievidzká 1 Bojnice

    120ml - 35 sk

    Gia1981 je offline (nepripojený) Gia1981

    Gia1981
    Neviem síce ako sa to lepidlo volá, ale dá sa kúpiť v hračkárni. Keď si vypýtaš lepidlo na puzzle, predavačka by Ti ho mala ponúknuť dokonca podľa jeho veľkosti, ja som mala lepidlo na 1500ks a stálo okolo 60,- Sk.
    Pekný den prajem.
    Poradí mi niekto či sa môže namiesto lepidla na puzzle, naniest priesvitný lak? Ci to nepoškodí diely puzzle a či to bude lesklé ako cez sklo. Dakujem

    marym je offline (nepripojený) marym

    marym
    Ja lepim lepidlom na puzzle z papiernictva cca 1,30 E. Z lícnej strany puzzle je potom pekne leskle ako nalakované. Ako rámovanie používam hotové rámčeky so sklom. Veľký výber je v Hornbachu. Buď clip- rámy alebo rámček okolo rôznych farieb. Na puzzle 50x70 cm stál cca 12 E. Len jedno veľké 3000 dielikove som dávala zarámovať a stálo cca 50 E.

    tom_i je offline (nepripojený) tom_i

    tom_i
    My používame hocjaké lepidlo z obchodu určené na puzzle a keď zaschne šups ho do rámu a na stenu.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    Ja by som sa chcel spýtať na čom to skladáte aby sa to pri lepení neprilepilo na podklad? Ďakujem.
    lujza.j Moje decko na velkom kartone ...kuk napr.v lidli ...deliace medzi mineralkami....ona si z ikea...dovliekla....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.