Zavrieť

Porady

Strecha na záhradný altánok

Dnes som dokončil drevenú stavbu altánku na záhrade, mám v pláne urobiť strechu z kanadského šindla/ ta popieskovaná lepenka / má niekto lepší nápad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    xclaymanx je offline (nepripojený) xclaymanx

    xclaymanx
    Tiez som minuly rok staval altanok, a pouzil sindel. Mozem len odporucit.Je to najlacnejsie, najrychlejsie a najlahsie ( konstrukcne ) riesenie. Nad skridlou som neuvazoval.

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    myslím, že je potrebné zhodnotiť, akú krytinu má tvoj rodinný dom a tú istú krytinu použiť aj na altánok. Potom je to také, podľa mňa oku lahodiace. Aj mi sme to tak doma vyriešili a istotne to vyzerá lepšie, ako keď každá strecha je iná.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    len na okraj - tiež treba brať do úvahy aj váhu krytiny - v porovnaní s bobrovkou (ako sa ukladá nahusto atď) je šindel pierko. a tiež myslím, že veľmi vhodný

    piko7697 je offline (nepripojený) piko7697

    piko7697
    Ja tiež plánujem pokryť strachu altánku kanadským šindľom. Problém je v tom že ešte nemám postavený altánok. Nikde sa nemôžem dopracovať k nejakým plánom. Nevieš o Niečom??

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    piko7697 Pozri príspevok
    Ja tiež plánujem pokryť strachu altánku kanadským šindľom. Problém je v tom že ešte nemám postavený altánok. Nikde sa nemôžem dopracovať k nejakým plánom. Nevieš o Niečom??
    http://images.google.sk/images?q=%22...K272&um=1&sa=2

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Vždy keď posudzujete únosnosť strechy na rôzne krytiny ,prosím neposudzujte či je šindel ľahší ako škridla.V našich zemepisných šírkach musí byť strecha konštrukčne nosná na niekoľkonásobne väčšie zaťaženie ,ako je váha ktorejkoľvek škridly.Váha krytiny je len sprostá reklama ,nemá nič spoločné zo zdravým ľudským rozumom.

    mathiasja je offline (nepripojený) mathiasja

    mathiasja
    220870 Pozri príspevok
    Vždy keď posudzujete únosnosť strechy na rôzne krytiny ,prosím neposudzujte či je šindel ľahší ako škridla.V našich zemepisných šírkach musí byť strecha konštrukčne nosná na niekoľkonásobne väčšie zaťaženie ,ako je váha ktorejkoľvek škridly.Váha krytiny je len sprostá reklama ,nemá nič spoločné zo zdravým ľudským rozumom.

    Samozrejme musim suhlasit, ale len v pripade novostavby (noveho krovu) pri rekonštrukcii starej strechy je DOLEZITE kalkulovat aj z vahou krytiny.

    Strecha na záhradný altánok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.