Zavrieť

Porady

nepravidelna preprava osob (nie taxi)

chcel by som sa opytat ako je to s osobnou prepravou osob, ale nie TAXI... hlavne sa mi jedna o oznacenie, ci je vobec povolene oznacenie tabulkou na streche, akurat namiesto TAXI tam je tel.cislo. Nemam sa kde informovat , tak Vas prosim o radu ...dakujem
Naposledy upravil Dav : 29.10.10 at 04:47
Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

rickman Pozri príspevok
Znie to zaujimavo. Ak sa niekomu chce, mohli by ste tu nalepit mensiu tabulku s pre a proti. Len námatkovo- Pre: ako cestujúci - viem si vybrať podľa ceny, rýchlosti, spoľahlivosti. Ako podnikateľ - mám sa čím živiť. Proti - ako cestujúci : a je ten podnikateľ zodpovedný a dobrý vodič? Ako podnikateľ - a čo, keď budem účastníkom nehody?

Ceny su v tomto pripade niecim limitovane (zakonom, vyhlaskou...)? Trhom - ponuka a dopyt, a schopnosť uživiť svoju prevádzku-pokryť náklady na auto, konkurenciou. Podloženie ceny kalkuláciou - za PHM, opotrebenie vozidla, opravy a udržiavanie vozidla,cena práce vodiča, odvody podnikateľ, zisk
Okrem PPD mozes mat aj normalnu pokadnu? pokladňa nie je nutná
Staci mat zivnost, auto a rozvazas ludi? áno
Aky je maximalny pocet prepravovanych osob (zalezi len od auta)? áno, môže byť aj 8+1
Odpovede sú zelené.
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Na svete je vykonávacia vyhláška 124/2012 - Vyhláška Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky, ktorou sa vykonáva zákon č. 56/2012 Z. z. o cestnej doprave
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pre SZČO ktorý vykonáva prepravu osôb dávam do pozornosti túto tému
http://www.porada.sk/t191895-p2-novy...ml#post2050049
2 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

panslav Pozri príspevok
chcel by som sa pre istotu opytat musi to byt auto len do 8+1 osob ? alebo to mozen byt aj naprilad 14 miestny mikrobus ?
Pri voľnej živnosti je uvedené, že je do maximálne 8 osôb mimo vodiča
http://www.civil.gov.sk/archiv/p09/p09-05.shtm
1 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Vzhľadom k zmene zákona o cestnej doprave, ktorá nadobudla účinnosť dňa 01.03.2012, nie je už osobná doprava živnosťou. Je možné prevádzkovať ju ako taxislužbu, povolenie vydáva príslušný KÚDaPK po splnení všetkých podmienok (napr. zodpovedný zástupca s požadovaným osvedčením, preukázanie finančnej spoľahlivosti, vozidlo nie staršie ako 5 rokov a pod.).
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

maderr1 Pozri príspevok
Prosim Vas co mi treba k nepravidelnej preprave osob?nejaky certifikat?Co vsetko mam mat?Dakujem
prestuduj si zakon 56/2012 o cestnej doprave
http://zbierka.sk/zz/predpisy/defaul...60&Rocnik=2012
1 0
radogr radogr

radogr je offline (nepripojený) radogr

ahoj, môj kamoš robí presne toto, keď mi vysvetlil aké to má výhody oproti taxislužbe tak som skoro neveril. No a označenie taxi na streche mať môžeš, netreba ti taxameter a ani reg. pokladňa... Stačí prijímový doklad...

Dúfam, že som pomohol
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

radogr Pozri príspevok
ahoj, môj kamoš robí presne toto, keď mi vysvetlil aké to má výhody oproti taxislužbe tak som skoro neveril. No a označenie taxi na streche mať môžeš, netreba ti taxameter a ani reg. pokladňa... Stačí prijímový doklad...

Dúfam, že som pomohol
V podstate súhlasím, až na to červene označené - nie taxi, ale Preprava .
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Klient má na celom aute polepené čísla a preprava. Nesmie byť taxi a fakt stačí iba príjmový bloček.
0 0
resam resam

resam je offline (nepripojený) resam

no super ....dakujem.. a sup do toho
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Znie to zaujimavo. Ak sa niekomu chce, mohli by ste tu nalepit mensiu tabulku s pre a proti.

Ceny su v tomto pripade niecim limitovane (zakonom, vyhlaskou...)?
Okrem PPD mozes mat aj normalnu pokadnu?
Staci mat zivnost, auto a rozvazas ludi?
Aky je maximalny pocet prepravovanych osob (zalezi len od auta)?
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Dakujem, myslel som si .
0 0
mihal38 mihal38

mihal38 je offline (nepripojený) mihal38

Ahoj chcel by som sa spytat či musi byť na dverach auta alebo vo vnutri vozidla nejake označenie pri nepravidelnej preprave osôb.
0 0
Paplusko Paplusko

Paplusko je offline (nepripojený) Paplusko

Čo potrebujem, keď chcem rozšíriť živnosť na prepravu osôb?
Poradí niekto?

Ďakujem
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

prosim o uvedenie zdroja, z ktorych vyplyvaju vase vyssie odpovede,

ja zatial viem len, ze: (zakon NR SR o cestnej doprave, zivnostensky zakon, vyhlaska ministerstva dopravy, post....)

- podnikat v cestnej doprave mozno iba na zaklade povolenia spravneho organu
- podnikanieˇv ostatnej cestnej doprave (mimo autobusovej) je zivnost, dokonca koncesia
- kto podnika v cestnej doprave je povinny: prepravny poriadok, oznacenie vozidla svojim obchodnym menom, mat opravnenie podnikat, byt poisteny a i.
- taxisluzba sa vykonava na uspokojenie potrieb osob ako nepravidelna, pohotova individualna preprava cestujucich....
- podrobnosti o taxi ustanovi vseobecne zavazny pravny predepis

a jeho teda omnoho viac, nezda sa mi, ze dnes si sadnem do auta, vylepim si cedulu preprava, pribalim PPD a hura, idem prevazat cestujucich, ja by som teda ku hocikomu do auta nesadla
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

mona091 Pozri príspevok
prosim o uvedenie zdroja, z ktorych vyplyvaju vase vyssie odpovede,

ja zatial viem len, ze: (zakon NR SR o cestnej doprave, zivnostensky zakon, vyhlaska ministerstva dopravy, post....)

- podnikat v cestnej doprave mozno iba na zaklade povolenia spravneho organu
- podnikanieˇv ostatnej cestnej doprave (mimo autobusovej) je zivnost, dokonca koncesia
- kto podnika v cestnej doprave je povinny: prepravny poriadok, oznacenie vozidla svojim obchodnym menom, mat opravnenie podnikat, byt poisteny a i.
- taxisluzba sa vykonava na uspokojenie potrieb osob ako nepravidelna, pohotova individualna preprava cestujucich....
- podrobnosti o taxi ustanovi vseobecne zavazny pravny predepis

a jeho teda omnoho viac, nezda sa mi, ze dnes si sadnem do auta, vylepim si cedulu preprava, pribalim PPD a hura, idem prevazat cestujucich, ja by som teda ku hocikomu do auta nesadla
Takíto nepravidelní prepravcovia majú v ŽL uvedený predmet činnosti: Neverejná osobná cestná motorová doprava s vozidlami do 9 miest vrátane vodiča.

Takže, kým si sadneš do auta, vybavíš si ŽL, pribalíš PPD, oznámiš, že budeš plátca dane z motorových vozidiel, a môžeš rozvážať ľudí. Ak nebudeš stačiť, zamestnaj si šoféra. Prihlás sa ako zamestnávateľ(ZP, SP, DÚ).
Moje doporučenie : 1.Poisti aj prepravované osoby.
2. Vieš, ono keď nemáš auto a potrebuješ kdesi ísť, napríklad v sobotu do susednej obce,... nie je to zlý podnikateľský nápad. Alebo taká dodávočka, keď ide 5 minút pred autobusom, a si v cieli lacnejšie ako busom, rýchlejšie o všetky možné zastávky...
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

dakujem,

hm, takze vsetci taxikari mozu zmenit predmet cinnosti?
budu neverejni prepravcovia? Dobry napad,
- co sa tyka poistenia, je toi poistenie sedadiel

- este otazocka: aky je rozdiel medzi verejnou a neverejnou prepravou osob?

- no aspon sa "taxikari" vyhnu na cestach cestnym kontrolam a to: policia, danovaci, inspektorat prace, a tiez aspon nemusia psychologicke testy minimalne x krat zakonom urcenym,

- uf, dufam, ze to budu aspon mladi a pekni mladenci, ked uz k nim sadnem, nech je na co pozerat
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

mona091 Pozri príspevok

- uf, dufam, ze to budu aspon mladi a pekni mladenci, ked uz k nim sadnem, nech je na co pozerat
Radšej nech je to zrelý skúsený muž, ako nedozreté zelené ucho... aby si došla bezpečne do cieľa.

K tomu ostatnému - asi si neverejní prepravcovia pozorne prečítali živnostenský zákon a našli nejaké odchýlky od taxislužby, napr. pevné stanovisko v meste, prevádzkové hodiny - ale až tak presne som to neskúmala. Ešte zvyknú prepravovať opatrovateľky do Rakúska, ľudí na letiská, tých, čo zaspia na autobus - do práce, rodiny na kúpaliská.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

mne sa pacia mlado - zreli, len nech nedostanu v aute infarkt a rozoznaju farby semaforu,

a odchylky?
- taxi nemusi mat pevne stanovisko
- ani prevadzkove hodiny (moze byt len na telefon bez uradnych hodnin)
takze z toho mi vychadza, ze je to len v tej neverejnej preprave, ale dobry napad
0 0
spady spady

spady je offline (nepripojený) spady

Paplusko Pozri príspevok
Čo potrebujem, keď chcem rozšíriť živnosť na prepravu osôb?
Poradí niekto?

Ďakujem
Isť na živn. urad a vybaviť si za 3 € kolok živnosť na nepravidelnú osobnú dopravu do 9 miest vrátane vodiča....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať