Zavrieť

Porady

Strata OP

duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ešte sa mi to nestalo, ale ten blby pocit, ked som ho hladal v peňaženke! Doklady sa mi nepodarilo stratiť, napokon sa mi ho podarilo objavit. Lenže to už bolo po funuse, musím isť vybaviť nový.
A teraz som poslal list:
Ing. Libor Chrást
Generálny riaditeľ
Slovenská pošta, a.s.
Partizánska cesta 9
975 99 Banská Bystrica

Vec: Sťažnosť na pracovníčku pošty Bratislava 34 a žiadosť o refundáciu nákladov na nový občiansky preukaz

V Bratislave dňa 29.05.2008

Vážený pán Libor Chrást, moja zábudlivosť, skôr pracovné a rodinné vyťaženie spôsobilo, že som si pri odchode z pošty Bratislava 34, Kadnárova 53, Bratislava neuvedomil, že odchádzam z pošty bez občianskeho preukazu. Priznávam, bola to aj moja chyba. Pri preberani zásielky dňa 21.05.2008 som bol vyzvaný na preukázanie dokladu totožnosti. V ten týžden som však preukazoval moju identifikáciu ešte deň predtým v banke. Na stratu OP som prišiel dňa 27.mája ráno, keď som sa potreboval legitimovať opäť v banke. S vydesením som zistil, že mi chýba OP. Keďže viem aké veľké riziko je nenahlásiť stratu OP, rozhodol som sa toto riešiť v spolupraci s policiou. Mám zápis o strate OP na Obvodnom oddelení PZ Staré Mesto-stred, nakoľko pracujem blízko zo dňa 27.05.2008 (viď príloha).
Na moje prekvapenie som dňa 28.05.2008 pri preberaní zásielky na tej istej pošte- Bratislava 34, Kadnárova 53, a legitimovaní sa cestovným pasom uvidel pracovníčke na poličke môj OP. Pýtam sa, je postup Slovenskej pošty, a.s., resp.ich pracovníčok v súlade s legislatívou SR? Môže si pracovník Slovenskej pošty, a.s. ponechať OP iného občana, bez potreby riešiť takúto situáciu? Nie je.
Pracovníčka mala povinnosť oznámiť túto skutočnosť na najbližšie oddelenie PZ SR, ktoré sa nachádza o pár ulíc neďaleko (Hubeného ulica), tak ako bývam tiež o pár ulíc neďaleko (cca 500 m). Úplne elegantne by to vyriešila telefonickym kontaktom, nakoľko manželka je v zozname T-Comu pevných staníc, resp.oznámením do schránky – doručovateľ nás pozná, pracuje v obvode dlho.
Žiadam o refundáciu nákladov na vyhotovenie nového OP. Náklady pri nahlásenej strate OP sú v sume 500,-Sk (http://www.minv.sk/vediet/op.htm#popl ), nakoľko odmietam niesť finančnú ťarchu za nezodpovednosť pracovníčky pošty, ktorá si môj OP ponechala pri mojom odchode z pošty.
p.s. vie mi niekto vysvetliť, prečo sa nedá dovolať na pracovisko Slovenskej pošty Bratislava 34, Kadnárova 53, tel.č. 02/4488 5577 (kontakt podľa www.posta.sk ) ?


S pozdravom

dv
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Toto je celkom bežné pri tzv okienkových priehradkách v bankách. Overuje totožnosť z OP, teda ho zoberie, ale už nevráti. Potom - vraj zákazník zabudol , ale že ten zákazník musí podpísať jeden papier, potom druhý a ešte niečo iné, nevie kde mu hlava stojí - to je normálne.
Ja som sa naučil - otočím OP - pracovník čítaj udaje, ale OP nedám z ruky. Je to predsa MÔJ doklad a nie banky.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
mamminta Pozri príspevok
... pani xx si tu nechala OP
hovorim: nechala? ved vy ho mate tam na stole, dole, nie je na policke, kde by si vsimla, ked odchadzala, ze je tam....
Takto dajako to bolo aj v mojom pripade.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

duves Pozri príspevok
OP som nenechal na okienku. Baba si ho nechala na stole a aj som bol nepozorny.
Robil som s klientami, OP som poctivo vracal.
Teraz s tým už asi nič nenarobíš, hovorí sa že to bolo drahé školné. Je to o tom že sa celý život učíme a mali by sme aj iných.
Beriem tvoj príspevok ako veľmi dobrú pomoc a radu. Od posledného príspevku som bol na pošte a pri vyberaní OP som si na tento príspevok spomenul.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
leonq Pozri príspevok
mna by zaujmalo ci ste dostali odpoved na Vami poslanu staznost?
inak niekedy mam pocit ze pracovnici posty su specialne skoleny na to ako byt neprijemny...
Mno...volala mi manzelka. Vraj ma caka doma poukazka na sumu 500 Sk - ako refundacia nakladov na vyhotovenie noveho OP.
Odpoved som este nedostal.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

duves Pozri príspevok
Mno...volala mi manzelka. Vraj ma caka doma poukazka na sumu 500 Sk - ako refundacia nakladov na vyhotovenie noveho OP.
Odpoved som este nedostal.
Ešteže nie je 1.apríl. Myslel by som si, že si z teba manželka strieľa..

Ale pekné od nich.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Má to háčik.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

duves Pozri príspevok
Má to háčik.

Aký? Musíš sa ospravedlniť pošte?

Alebo musíš preukázať doklad o zaplatení pokuty 500 SKK?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nie, ani jedno ani druhé. Peniaze mi posiela fyzicka osoba, nie Slov.pošta. Pravdepodobne ide o zamestnankynu posty, ktora si moj OP ponechala na stole a nechala ma odist bez neho.
Som cely vikend nad tym uvažoval.
Este dačo. Ta pani byva o 4 bloky na tej istej ulici ako ja. Parada, že?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

duves Pozri príspevok
Nie, ani jedno ani druhé. Peniaze mi posiela fyzicka osoba, nie Slov.pošta. Pravdepodobne ide o zamestnankynu posty, ktora si moj OP ponechala na stole a nechala ma odist bez neho.
Som cely vikend nad tym uvažoval.
Este dačo. Ta pani byva o 4 bloky na tej istej ulici ako ja. Parada, že?


No comment.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto


0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
ooch, ja neverím.... Tak to by som nečakala....
Hold, keď Boha dá, aj motyka vystrelí.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať