Zavrieť

Porady

Asi najlepší na svete - zo Źiliny

Pravdepodobne najlepší kontrabasista na svete - Robert Patkolo.





Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    No priznám sa, že Patkola som poznala len jedného. Politika menšiny.
    O Robertovi, kontrabasistovi , som nemala ani zdania. Vypočula som si pripojené ukážky. Ak hral s Maximom Vengerovom, tak trieda asi bude. Ale neviem, prečo pravdepodobne najlepší na svete. Misomiso, skús doplniť aj nejaké slovné zdôvodnenie.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Petra Nová Pozri príspevok
    No priznám sa, že Patkola som poznala len jedného. Politika menšiny.
    O Robertovi, kontrabasistovi , som nemala ani zdania. Vypočula som si pripojené ukážky. Ak hral s Maximom Vengerovom, tak trieda asi bude. Ale neviem, prečo pravdepodobne najlepší na svete. Misomiso, skús doplniť aj nejaké slovné zdôvodnenie.
    No ved si to vypocuj este raz. Vengerov patri do absolutnej spicky. Ja byt na jeho mieste ani by som to spolocne videjko s Patkolom nejako moc nepropagoval, pretoze to pre Vengerova nevyznieva nejako tak, ze by mal "navrch". A pritom medzi huslami a kontrabasom je si taky rozdiel ako keby si mala prejst pretekarsky okruh s Octaviou alebo s bagrom. Ja som este na kontrabas takto hrat nepocul.

    AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

    AnnaK
    To je krásne. Ako je možné, že som zo Žiliny a vôbec som o ňom nepočula? Úžasný muzikant. Skvelý.
    Naposledy upravil AnnaK : 02.06.08 at 22:02

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    AnnaK Pozri príspevok
    To je krásne. Ako je možné, že som zo Žiliny a vôbec som o ňom nepočula? Úžasný muzikant. Skvelý.
    Pretoze zije v Londyne. Co by asi robil v Ziline?

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    misomiso Pozri príspevok
    No ved si to vypocuj este raz. Vengerov patri do absolutnej spicky. Ja byt na jeho mieste ani by som to spolocne videjko s Patkolom nejako moc nepropagoval, pretoze to pre Vengerova nevyznieva nejako tak, ze by mal "navrch". A pritom medzi huslami a kontrabasom je si taky rozdiel ako keby si mala prejst pretekarsky okruh s Octaviou alebo s bagrom. Ja som este na kontrabas takto hrat nepocul.
    To som chcela vedieť, či je to Tvoje osobné hodnotenie alebo či ten chýr najlepšieho, ide spoza veľkej mláky. Vypočula som si väčšinu jeho nahrávok na Tube a čosi som si prečítala na nete. No, vyzerá to tak, že tento chlapec v 26 rokoch rozbehol sľubnú kariéru. Prajem mu ju.
    Inak dôverujem Tvojmu úsudku, že je asi jeden z najlepších. Moje uši nie sú veľmi cvičené na tento nástroj. Ale vieš, ako je to s tým osobným hodnotením. Ja tiež mám svojich favoritov, niektorých z nich považujem za skutočne najlepších na svete. A keď si prečítam o nich niektoré hodnotenia, tak to aby som sa za svoj vkus skoro hanbila. Ale to, že Robo je asi dobrý, mi vychádza z toho, že sa dostal do blizkosti Vengerova a ďalších slávnych. Podľa mňa bolo pre neho absolútnym ocenením, keď zaujal Previna až tak, že vo svojej novej hudobnej kompozícii počítal s tým, že bude sekundovať vynikajúcej huslistke Anne Sophie Mutterovej. Neviem, či sa ten zámer aj naplnil, ale už to je pre neho pocta, že taká hviezda akou Mutterová je, chcela spolupracovať s mladým hudobníkom zo Žiliny.
    Vypočula som si tie nahrávky opakovane. Nebudem sa vyjadrovať ku zvuku, ale zaujal ma spôsob Róbertovej hry. To, ako hral polosediac, hlboko sklonený, vo mne vzbudzoval dojem, že tú basisko objíma, mazná sa s ňou, že jednoducho s ňou čaruje. Pôsobil ako mág. Podobný štýl hrania som u iných kontrabasistov nevidela. V tomto ho považujem za ozaj výnimočného. Výborný sa mi zdal v tej záverečnej rýchlej časti od Sarasateho, ktorá je zrejme technický najnáročnejšia, pretože v úžasnom tempe zvládal presuny od koníka až k vrcholu a späť, čo u basy, vzhľadom na jej rozmery, nie je až také jednoduché. Ale pekná bola aj stredná, pomalá časť. Tá znela veľmi dobre. Montiho čardáš je oddychovka, ktorá vždy poteší.
    Takže dobre si Michal vybral. Chlapec si zaslúži trochu propagácie aj na Slovensku, nateraz aspoň na stránkach Porady.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    misomiso Pozri príspevok
    Pravdepodobne najlepší kontrabasista na svete - Robert Patkolo.






    O tom, či je najlepší kontrabasista na svete rozhodujú iní a nie my

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    A kto o tom rozhoduje? Ja som myslel, ze o tom, aky je najlepsi vyrobok rozhoduju zakaznici a o tom, kto je najlepsi umelec zasa posluchaci a divaci - teda aj my.

    Asi najlepší na svete - zo Źiliny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.