Zavrieť

Porady

Sliepky znášajúce dvojžĺtkové vajíčka

Dobrý deň.

Známa kupuje v Čechách vajíčka, ktoré majú dve žĺtka. Viete mi poradiť či je možné zohnať sliepky, ktoré znášajú takéto vajíčka?

Ďakujem za radu.

P.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Ani som len netušila, že raz prispejem do témy s takouto tematikou

    Nám jedna potvorka sliepočka tiež znáša abnormálne veľké a dvojžĺtkové vajíčka. Špeciálne chovaná na to nebola. Bola jednou z viacerých, ktoré sme kúpili. Ostatné sú "normálne".
    Takže či sa to dá nejak vyšľachtiť, to teda povedať neviem....Skôr by som povedala, že je to vecou náhody.

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    uz pred niekolkymi rokmi sme chodievali do predajne, kde taketo vajicka dostavali. "Dvojzltkove". Cize nahoda to nebola A jedno velke bolo za 2 male. Cena jedneho bola ako za vtedajsie normalne.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    holubek Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Známa kupuje v Čechách vajíčka, ktoré majú dve žĺtka. Viete mi poradiť či je možné zohnať sliepky, ktoré znášajú takéto vajíčka?

    Ďakujem za radu.

    P.
    Neexistuje na to druh sliepky. Naši mali odjakživa doma slepice a občas sa stávalo, že niektoré vajíčka boli dvojžĺtkové. Pri trochu praxi je vidno už z tvaru vajíčka, že má dva žĺtky. Nie je to štandardné, ale stáva sa. Takéto vajíčka nemôžu ísť do klasického predaja, lebo ako som napísal, sú neštandardné. Ale nie sú závadné, dajú sa normálne zjesť.

    Keby si pitvala dospelú sliepku, medzi jej vnútornosťami by si našla zárodky vajíčok. Sú to také žlté bobuľky rôznych veľkostí, čo vyzerajú ako strapec hrozna. Fyziologicky sa to stáva vtedy, ak do jedného škrupinového obalu sa dostanú dva takéto žĺtkové zárodky.

    Skôr pôjde o nejakú podnikovú predajňu nejakej hydinárne, kde po vytriedení vajíčok dávajú tieto dvojžĺtkové bokom a predávajú osobitne. Lebo do predaja ich asi bežne dať nemôžu - preto ani nenájdeš medzi vajíčkami v hypermarkete dvojžĺtkové - všetky sú vytriedené. Takže darmo by si hľadala druh sliepky, ktorá takéto vajíčka znáša.

    Štatisticky je to asi 1% vajíčok, ktoré majú dve žĺtka. Len bežný spotrebiteľ, ktorý kupuje vajíčka v obchode sa s nimi nestretne.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    AlaNR Pozri príspevok
    Ani som len netušila, že raz prispejem do témy s takouto tematikou

    Nám jedna potvorka sliepočka tiež znáša abnormálne veľké a dvojžĺtkové vajíčka. Špeciálne chovaná na to nebola. Bola jednou z viacerých, ktoré sme kúpili. Ostatné sú "normálne".
    Takže či sa to dá nejak vyšľachtiť, to teda povedať neviem....Skôr by som povedala, že je to vecou náhody.
    Neexistuje druh sliepky, ktorý by znášal dvojžĺtkové vajíčka. Ak ste aj mali jednu takú sliepku, tak išlo o jej telesnú anomáliu. Z dvojžĺtkových vajíčok by sa nedali vysedieť dve kuriatka, boli by zdegenerované, alebo by sa vôbec nevyvinuli.

    Ale nebojte sa týchto vajíčok, dajú sa jesť, nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    Chobot Pozri príspevok
    Neexistuje na to druh sliepky. Naši mali odjakživa doma slepice a občas sa stávalo, že niektoré vajíčka boli dvojžĺtkové. Pri trochu praxi je vidno už z tvaru vajíčka, že má dva žĺtky. Nie je to štandardné, ale stáva sa. Takéto vajíčka nemôžu ísť do klasického predaja, lebo ako som napísal, sú neštandardné. Ale nie sú závadné, dajú sa normálne zjesť.

    Keby si pitvala dospelú sliepku, medzi jej vnútornosťami by si našla zárodky vajíčok. Sú to také žlté bobuľky rôznych veľkostí, čo vyzerajú ako strapec hrozna. Fyziologicky sa to stáva vtedy, ak do jedného škrupinového obalu sa dostanú dva takéto žĺtkové zárodky.

    Skôr pôjde o nejakú podnikovú predajňu nejakej hydinárne, kde po vytriedení vajíčok dávajú tieto dvojžĺtkové bokom a predávajú osobitne. Lebo do predaja ich asi bežne dať nemôžu - preto ani nenájdeš medzi vajíčkami v hypermarkete dvojžĺtkové - všetky sú vytriedené. Takže darmo by si hľadala druh sliepky, ktorá takéto vajíčka znáša.

    Štatisticky je to asi 1% vajíčok, ktoré majú dve žĺtka. Len bežný spotrebiteľ, ktorý kupuje vajíčka v obchode sa s nimi nestretne.
    Ja som pred pár dňami išla piecť a do cesta išlo 5 vajec. Rozbila som prvé, boli v ňom dva žĺtky, rozbila som druhé, tiež v ňom boli dva žĺtky. Ďalšie už boli "normálne" . Veľkosťou, ani tvarom tie vajíčka neboli nijako výnimočné.
    Kupovala som ich u nás vo večierke. Viem, že majiteľka ich chodí nakupovať do Metra. Tak aj takéto náhody sú .

    Sliepky znášajúce dvojžĺtkové vajíčka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.