Zavrieť

Porady

Podpisovanie výplatných pások

Vie mi niekto prezradiť prečo sa majú podľa inšpektorátu práce odovzdávať výpatné pásky na protipodpis , keď to nijaký zákon neprikazuje ? Viem si to predstaviť možno v menšej spološnosti, ale mi máme 1000 ludí, ktorí chodia na 4 zmeny. A trvá mi celý mesiac, kým to všetko rozdám. Akoby som nemala aj tak čo robiť , keď som tu sama. Asi sa na to budúci mesiac už vykašlem. Aj tak mi nevedeli povedať , prečo to vlastne vyžadujú a hlavne na základe čoho ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Podpisovanie vyplatných listín je potrebné, ale pások nie. Podpisom potvrdí, že vyplatu prevzal, ak sa mu neprevedie na účet. Potom netreba nič podpisovať, pretože prevzatie je prevod na účet.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    A keď je mzda uhradená v hotovosti, potom dokladom o vyplatení je výdavkový pokladničný doklad, ktorý musí daná osoba podpsíať.
    Myslím, že potom stačí ak podpíše VPD a mzdový list o výplate mzdy nie.
    Opravte ma ak sa mýlim.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Na margo IBP je to všetko divné, viem, že dokonca sa "obuli"do toho, prečo nemáme členskú odborovú organizáciu.
    To mám niekoho nútiť, aby po pracovnej dobe zostal a ešte odborárčil. 1.Je to dobrovoľné a z toho treba vychádzať.
    Ak zamestnanec podpíše VPD aj ja si myslím, že to ok.
    Ani ja nedávam páska proti podpisu, posielam ich so strav. lístkami doporučene.
    Nikde sa nepíše o protipodpise, ale hádam si nemyslia, že sú ľudia tak "krepí", že ak by som im pásku nedala, tak by sa neozvali?
    Myslím si, že občas sa treba aj poriadne brániť a nech oni (IBP) dokážu, že neplníme čo treba.

    Podpisovanie výplatných pások

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.