Zavrieť

Porady

Stravne listky - vyska

Dobry den, potrebovala by som vediet cislo zakona a text, ktory upravuje, ze hodnota stravnych listkov - napr. TR nesmie byt rozdelena na viac casti. Lebo zamestnanci maju zaujem o TR vo vyske 50 a 40 Sk, aby s nimi mohli lepsie platit, len mam pocit ze toto zo zakona nejde. Len potrebujem vediet ten zakon. Dakujem
Usporiadat
AdušU AdušU

AdušU je offline (nepripojený) AdušU

Zákon č. 283/2002 Z.z. o cestovných náhradách par. č. 8 - sumy náhrad patria zamestnancovi od prvého dňa kal. mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom boli zverejnené.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Chobot Pozri príspevok
Lena tak mi napadá - minule som bol darovať krv a za to som dostal okrem kávy a keksu aj stravnú poukážku v hodnote 60 SKK. Tam nie je predpísaná minimálna hodnota.
No, asi sa to toho netýka, pretože Ti to neposkytol tvoj zamestnávateľ za odpracovanú zmenu dlhšiu ako 4 hod, ale dostal si to ako pozornosť za ušľachtilý čin pre človeka.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tweety Pozri príspevok
No, asi sa to toho netýka, pretože Ti to neposkytol tvoj zamestnávateľ za odpracovanú zmenu dlhšiu ako 4 hod, ale dostal si to ako pozornosť za ušľachtilý čin pre človeka.
Ja viem, len otázka bola, že prečo potom stravovacie firmy emitujú aj iné - nižšie hodnoty poukážok. Takže preto.

A ešte raz som sa stretol s inou hodnotou poukážky - nedávno sme boli na jednom školení, kde bol v rámci školenia obed. Urobili to takou formou, že nám dali 60 SKK gastro lístok, za ktorý sme si mohli v bufete vybrať jedlo podľa vlastného výberu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Chobot Pozri príspevok
Ja viem, len otázka bola, že prečo potom stravovacie firmy emitujú aj iné - nižšie hodnoty poukážok. Takže preto.

A ešte raz som sa stretol s inou hodnotou poukážky - nedávno sme boli na jednom školení, kde bol v rámci školenia obed. Urobili to takou formou, že nám dali 60 SKK gastro lístok, za ktorý sme si mohli v bufete vybrať jedlo podľa vlastného výberu.
Tak to ste asi veľa nenavyberali.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tweety Pozri príspevok
Tak to ste asi veľa nenavyberali.
Stačilo to.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať na niečo, čo mi stále nie je jasné.
Takže od 1.6. išlo stravné na 98,-
1. Teda zamestnanec teraz musí dostať aspoň75% z hodnoty 98,-?
2. A do N si zamestnávateľ môže dať 55% z 98,- čo je 53,9 SK a od zamestnanca zoberie za SL 45% čo je 44,1 Sk?

Ďakujem za odpoveď
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tinika Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa informovať na niečo, čo mi stále nie je jasné.
Takže od 1.6. išlo stravné na 98,-
1. Teda zamestnanec teraz musí dostať aspoň75% z hodnoty 98,-?
2. A do N si zamestnávateľ môže dať 55% z 98,- čo je 53,9 SK a od zamestnanca zoberie za SL 45% čo je 44,1 Sk?

Ďakujem za odpoveď
1. Áno.
2. Áno, v tom prípade, ak nominálna hodnota SL je 98,- Sk. Okrem toho by mal ZĽ prispievať aj zo sociálneho fondu, čím sa od ZCa vyberie menej.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Gabi03 Pozri príspevok
1. Áno.
2. Áno, v tom prípade, ak nominálna hodnota SL je 98,- Sk. Okrem toho by mal ZĽ prispievať aj zo sociálneho fondu, čím sa od ZCa vyberie menej.
A ako sa tvorí SF? Oni teraz majú len dohodárov, a budú mať jedného zamestnanca.
Aký najmenší SL môže dať zamestnávateľ zamestnancovi? Ďakujem
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tinika Pozri príspevok
A ako sa tvorí SF? Oni teraz majú len dohodárov, a budú mať jedného zamestnanca.
Aký najmenší SL môže dať zamestnávateľ zamestnancovi? Ďakujem
SF sa tvorí len z pracovných zmlúv, minimálne vo výške 0,6 % z HM.
Najmenšia nominálna hodnota gastrolístka by mala byť 75% z 98,-, čo je momentálne 74,- Sk.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý deň, teda zamestnávateľ môže dať zamestnancovi aj str. lístok v hodnote 74,-? a do N si dá 41,- a od zamestnanca zoberie 33-príspevok zo SF? Môže so SF prispieť na SL iba raz ročne vyššou sumou? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tinika Pozri príspevok
Dobrý deň, teda zamestnávateľ môže dať zamestnancovi aj str. lístok v hodnote 74,-? a do N si dá 41,- a od zamestnanca zoberie 33-príspevok zo SF? Môže so SF prispieť na SL iba raz ročne vyššou sumou? Ďakujem
74.- je minimálna hodnota stravenky, ktorú musíte poskytnúť. Do daň. uznaných nákladov je možné dať minim. 55% z tej hodnoty a maxim. 55% z 98.-.Od. 1.1.08 nie je povinnosťou prispievať na stravenky zo SF, ale ak sa rozhodnete prispieť, tak potom na každý stravný lístok, nie len na konci roka.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý deň, teda zamestnávateľ môže dať zamestnancovi aj str. lístok v hodnote 74,-? a do N si dá 41,- a od zamestnanca zoberie 33-príspevok zo SF? Môže so SF prispieť na SL iba raz ročne vyššou sumou? Ďakujem
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Prosím vás-môže zamestnávateľ kúpiť SP aj napr.od fyz.osoby?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Maxinka Pozri príspevok
Prosím vás-môže zamestnávateľ kúpiť SP aj napr.od fyz.osoby?
Ako od FO, FO podnikateľa, ktorý predaj sprostredkúva?
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Tweety Pozri príspevok
Ako od FO, FO podnikateľa, ktorý predaj sprostredkúva?
NIE - napr. od nejakej osoby, ktorá neminula asi svoje SP a má ich dosť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Maxinka Pozri príspevok
NIE - napr. od nejakej osoby, ktorá neminula asi svoje SP a má ich dosť.
Nie, toto najozaj nemôže.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať