Zavrieť

Porady

hrúbka platne

zdravím Vás. aká hrúbka platne má byť pri stavbe rozmerou 9 x 6,5 metra? takisto aká karirohož - hrúbka prútov a veľkosť oka, sa má použiť? dík
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mne totiež tak vychádza, že to bude tak.Chcela som vedieť ako to má vyzewrať pred dalsím polievaním - ked zistím, že niektoré miesta vyzerajú suché, tak radšej poliať, že? proste aby tá platňa ola stále mokrá.
A kolko dní už polievate? my sme začali včera večer.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
KEJKA Pozri príspevok
mne totiež tak vychádza, že to bude tak.Chcela som vedieť ako to má vyzewrať pred dalsím polievaním - ked zistím, že niektoré miesta vyzerajú suché, tak radšej poliať, že? proste aby tá platňa ola stále mokrá.
A kolko dní už polievate? my sme začali včera večer.
Áno treba polievať , aby to nebolo suché .Nám 28.mája betónovali deku a od 29.mája polievame .
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no vidíš,a mne chceli tvrdiť, že v pondelok budúpokračovať s prácami na stavbe....... lebo mám bungalov a dnešné betóny zatvrdnu a dá sa...................
takže mám problém s dodávateľom?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
KEJKA Pozri príspevok
no vidíš,a mne chceli tvrdiť, že v pondelok budúpokračovať s prácami na stavbe....... lebo mám bungalov a dnešné betóny zatvrdnu a dá sa...................
takže mám problém s dodávateľom?
Vieš takto Ti poviem , aj nám majstri povedali , že o tri dni môžeme ťahať múry , len manžel to ešte nechal v pokoji.To je platňa hore na prístavbu , takže ju máme do 28.júna podstojkovanú.Možno ak sa polepší počasie aj my sa rozhodneme ťahať múry a polievať asi potom prestanú .Neviem nie som v tom odborník, predsa to nechávam len chlapov .
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
takže to je na poschodí,hej? čiže DEKA,nie platňa. Ja mám základovú dosku.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Betón sa polieva preto, aby mal dostatok vody na rekciu s cementom. Tieto reakcie su tri a postupne vytvárajú pevnosť betónu. Nebudem sa o nich obšírne rozpisovať. Skončia asi za štyri týždne. Niekto si myslí, že betón tvrdne tým, že sa vyparí voda. Betón stvrdne aj pod vodou. Teda zhrnutie.: Lepšie je polievať viacej.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

mlaco Pozri príspevok
Podla projektu mam 2x kari siet 15x15, 8mm hruba. Plus Ucka hrube 10mm kazdych 15cm po obvode. Majsri tvrdia ze predimenzovane.
Platna mala mat 15cm ale kvoli hrubke sieti na prekryvoch musela mat cca 17cm.
Majstrov nepočúvaj a spýtaj sa projektanta. Aj mne sa to takto zdá predimenzované, ale asi mal projektant na niečo také dôvod. Je to akoby Ti navrhol zakladanie na doske kombinované s pásmi. To zavisí od základových pomerov. A tie "majstri" určite nepoznajú. Statik sedí nad projektom dva dni a počíta všetky možné nepriaznivé vplyvy a väčšinou takzvaní "majstri" s učňovkou / to nechcem nikoho uraziť/ sú hotoví z návrhom do dvoch minút. A projektant je u nich .... Tak, že: OPATRNE!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
kabatik Pozri príspevok
Betón sa polieva preto, aby mal dostatok vody na rekciu s cementom. Tieto reakcie su tri a postupne vytvárajú pevnosť betónu. Nebudem sa o nich obšírne rozpisovať. Skončia asi za štyri týždne. Niekto si myslí, že betón tvrdne tým, že sa vyparí voda. Betón stvrdne aj pod vodou. Teda zhrnutie.: Lepšie je polievať viacej.
takže názor, že po 2-3 dňoch sa dajú ťahať múry, je scestný?
Keby pršalo, bolo pod mrakom...atď...takéto niečo naozaj nemienim brať do úvahy. Ide o to, či sa dajú ťahať múry skôr?
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

KEJKA Pozri príspevok
takže názor, že po 2-3 dňoch sa dajú ťahať múry, je scestný?
Keby pršalo, bolo pod mrakom...atď...takéto niečo naozaj nemienim brať do úvahy. Ide o to, či sa dajú ťahať múry skôr?
Múry sa dajú ťahať po4-5 tich dňoch. To je pravda. Nosné múry sú vždy na základových pásoch, alebo na nosných múroch nižšieho podlažia. Tak, že v tomto mieste je betón namáhaný len v tlaku a nehrozí deštrukcia. Navyše je ukončené prvé počiatočné tuhnutie , spôsobené reakciou medzi vodou, sadrou a trikalcium aluminátom (C3A). Toto počiatočné tuhnutie trvá asi 3 dni. Nesmie sa však zaťažiť strop v miestach kde nie je podopretý a vystaviť tak nevyzretý betón namáhaniu v ťahu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
hej,lenže predpokladám múry a strecha pôjdu v jednej fáze.......
ja píšem iba o základoch - platni, strop má byť ľahký, síce pochôdzny ale nemá to byť betonová deka......
a ak -počula som o materiáli, ktorý som si zapamatala ako "ytongove panely (resp.dosky)", nie sú hrubé, dovezú sa hotové priamo na stavbu a už sa iba montujú. Musia byť objednané priamo na mieru. Sú drahšie, ale stavbu urýchlia, ked sa všetko správne načasuje.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Zita5 Pozri príspevok
KEJKA, my toho času polievame platňu aj 5-6x denne .Ak prší , tak nie je treba.
kabatik Pozri príspevok
Betón sa polieva preto, aby mal dostatok vody na rekciu s cementom. Tieto reakcie su tri a postupne vytvárajú pevnosť betónu. Nebudem sa o nich obšírne rozpisovať. Skončia asi za štyri týždne. Niekto si myslí, že betón tvrdne tým, že sa vyparí voda. Betón stvrdne aj pod vodou. Teda zhrnutie.: Lepšie je polievať viacej.
kabatik Pozri príspevok
Múry sa dajú ťahať po4-5 tich dňoch. To je pravda. Nosné múry sú vždy na základových pásoch, alebo na nosných múroch nižšieho podlažia. Tak, že v tomto mieste je betón namáhaný len v tlaku a nehrozí deštrukcia. Navyše je ukončené prvé počiatočné tuhnutie , spôsobené reakciou medzi vodou, sadrou a trikalcium aluminátom (C3A). Toto počiatočné tuhnutie trvá asi 3 dni. Nesmie sa však zaťažiť strop v miestach kde nie je podopretý a vystaviť tak nevyzretý betón namáhaniu v ťahu.
Tak mi dnes dodávateľ odprisahal (obrazne), že hlavné tuhnutie a teda nutné polievanie je prvých 48 hodín. Následné polievanie je mrhanie časom, vodou, elektrinou........
čo na to odborníci? Je to vec názoru, vedomostí, opatrnosti a či čo?
zatiaľ polievame........ nechcem riskovať.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
KEJKA Pozri príspevok
Tak mi dnes dodávateľ odprisahal (obrazne), že hlavné tuhnutie a teda nutné polievanie je prvých 48 hodín. Následné polievanie je mrhanie časom, vodou, elektrinou........
čo na to odborníci? Je to vec názoru, vedomostí, opatrnosti a či čo?
zatiaľ polievame........ nechcem riskovať.
Neviem či som odborník, ale už zo školy a následne z praxe viem :
1. betón dosiahne najväčšiu tvrdosť pri vlhkosti až 98 %
2. táto vlahkosť má byť po celý čas tuhnutia, resp môže postupne klesať, ale určite nemôže klesnúť po dvoch dňoch len na vlhkosť vo vzduchu alebo na vlhkosť z dažďa.

Poznámka :
Keď sa robí vzorka betónu pre skúšobňu, tak sa zaleje forma (malá kocka) a hneď po stuhnutí (po cca 12 hodinách sa ponorí celá do vody a takto sa nechá do doby, kedy si ju zoberú do skúšobne, resp. na dobu min. 28 dní.
Takto aspoň usmerňujú.


CIMOM
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
KEJKA Pozri príspevok
Tak mi dnes dodávateľ odprisahal (obrazne), že hlavné tuhnutie a teda nutné polievanie je prvých 48 hodín. Následné polievanie je mrhanie časom, vodou, elektrinou........
čo na to odborníci? Je to vec názoru, vedomostí, opatrnosti a či čo?
zatiaľ polievame........ nechcem riskovať.

Ošetrovanie betónu pri tvrdnutí
Ošetrovanie betónu vodou by malo pokračovať až dovtedy, kým nedosiahne minimálne 50 % predpísanej pevnosti v tlaku. Spravidla je to 7 dní pri teplotách nad 10 °C. Tento čas sa predlžuje až na 10 dní pri nižších teplotách. Vysušovaniu betónu možno zabrániť jeho prikrytím (napr. plastickou fóliou, geotextíliou). Tvrdnúci betón vo vlhkom stave udržiavame kropením vodou, pričom rozdiel medzi teplotou betónu a vody používanej na kropenie má byť čo najmenší.

čítaj ďalej v tomto linku :
http://globaldom.sk/?go=clanok2&id=70
aj tu :
http://www.betonracio.sk/betonracio/...nky/2005_6.pdf
Naposledy upravil Zita5 : 16.06.09 at 07:08
0 0
IgyPop IgyPop

IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

Práve som sa sa chcel spýtat by sa beton mohol zakryt plachtou.... Len na upresnenie môze sa zakryt aj obycajným igelitom, alebo iba ziastocne paropriepustným materiálom?

Igor
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ďakujem za odpovede, polievame ďalej.............
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

hrubka 15cm, kari 8mm 150x150mm, v dvoch vrstvach
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
day Pozri príspevok
hrubka 15cm, kari 8mm 150x150mm, v dvoch vrstvach
8mm zbytočne /stačí aj 6mm / a jedna vrstva.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

pivko Pozri príspevok
8mm zbytočne /stačĂ* aj 6mm / a jedna vrstva.
? ako zistim ci mozem ist na 6mm a len 1vrstva ?
nerad by som sa miesal do statiky
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

day Pozri príspevok
? ako zistim ci mozem ist na 6mm a len 1vrstva ?
nerad by som sa miesal do statiky
na to by si mal mať statický výpočet. Ak ho nemáš tak to nedávaj na hranicu. Treba to porovnať čo majú ostatný. Inak neviem prečo ľudia neobetujú pár eur za výpočet a majú pokojné spanie ale potom stresujú či to stačí. Statik Vám dá štempel a máte kľudné spanie bez stresu
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
day Pozri príspevok
? ako zistim ci mozem ist na 6mm a len 1vrstva ?
nerad by som sa miesal do statiky
Lebo tak ide každý ja nepoznám nikoho kto by dával 8mm a 2x.
stavba stojí na základoch nie na platni, voľakedy sa stavalo /moj otec / bez platne ,len na základoch - v dome bola hlina.Kanál a voda sa robil až potom a potom sa to aj zasypávalo a betónovalo.Základom je dobre zhutniť povrch a potom musí stačiť jedna vrstva.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať