Zavrieť

Porady

343-DPH pri ukončení registrácie plastiteľa

Viete poradiť?

Pri ukončení registrácie platiteľa je potrebné vysporiadať uplatnenú daň z nakúpeného majetku, ktorý ešte nie je doodpisovaný (§81 zákona o DPH)
Zaujíma ma však, či DZ je zostatková cena investičného majetku k 1.1.2005, alebo mám ZC IM znížiť o 3 mesačný účtovný odpis. (ukončenie - zrušenie registrácie k 1.4.2005) Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    V § 81 ods. 6 je odvolávka na zákon o DzP, takže podľa môjho názoru sa berie do úvahy daňová zostatková cena, zistená podľa § 25 ods.3 zákona 595/2003 o DzP. Keďže daňový odpis je ročný a nie mesačný, ja by som brala zostatkovú cenu vykazovanú k 1.1.2005

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ja by som tam nemotala odpisy za 3 mesiace, nechala by som to tak, ako píše Petra.

    Iveta je offline (nepripojený) Iveta

    Iveta
    Zrušili nám registráciu DPH a za 3Q/2005 mám vysporiadať uplatnenú daň z majetku, ktorý nie je doodpisovaný - ako zaúčtovať takúto daňovú povinnosť?

    343-DPH pri ukončení registrácie plastiteľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.