Zavrieť

Porady

migréna je už minulosťou

Je tu dosť príspevkov ohľadom migrény a preto by som chcela opísať moje trápenie s migrénou. Bolesti som mala možno 15-20 rokov. Spočiatku to bolo par krát za rok,ale postupne sa to opakovalo stále častejšie. Ked už to bolo niekoľkokrát do mesiaca ,tak som sa rozhodla ísť za neurologom. Absolvovala som nejaké vyšetrenia:rtg,CT ,bola som aj u krčného...a záver bol migrena bez aury. Dostala som lieky MAXALT. Musím povedať, že mi zaberali veľmi dobre. Ale aj napriek tomu sa moje bolesti začali opakovať stále častejšie. Začala som mať aj závrate a nevoľnosť čo som doposiaľ nepoznala.Hlava ma bolela niekoľko dní v kuse.Väčšinou som sa už zobúdzala s bolesťou.A tie tabletky mi nestačili,pretože som mala 1balenie na mesiac/ 6 tabletiek/.Tak som opäť išla za neurologičkou.S tými závraťami ma poslala ku krčnej na vyšetrenie,či nemám problém s rovnováhou.Tam to bolo v poriadku a záverostala som k tabletkam ďalšie. Lenže to nebolo riešenie.Hlava bolela stale častejšie a mala som pocit, že neustále, keďže to bolo aj 7 dní v kuse. Mimochodom môj spušťač bolesti bol dym alebo rozne pachy/niektore parfémy/.Doma som už ja nikdy nesmažila,lebo to znamenalo okamžitú bolesť hlavy. A tak som sa rozhodla že sa pokúsim vyliečiť sama/to bolo už zo zúfalstva/.Našla som nejake bylinky v knihe Zdravie z božej lekarne.Pila som čaj asi 3x denne po pol litra.A čujuj sa svete,hlava ma po 2dnoch prestala bolieť.Samozrejme že som sa s tým začala každému chváliť. Ale sesternici to nedalo a začala sa vypytovať či som ešte niečo nezmenila. Po troch týždňoch som čaj prestala piť a bolesť sa nevracala. Sesternica stale nedala pokoj a vyzvedala sa. A nakoniec som si spomenula. Je to náhoda,ale presne v ten deň, ako som začala piť čaj z byliniek, som bola prvýkrát v živote na masáž chrbta/ a nebolo to koli bolesti hlavy,proste som si to len chcela vyskúšať/.Chodila som tam zo začiatku raz týždenne.Takže som usúdila ,že tým zázrakom neboli bylinky ale masáž. Na masáže chodím od októbra minulého roka a odvtedy mám pokoj. A viem na 100% že je to z masáži,pretože keď tam nejdem každé 2 týždne,tak bolesť hlavy je tu zas. Bola som asi pred rokom u liečiteľa a keď som mu povedala čo ma trápi,povedal mi že ja to mám z krčnej chrbtice. Keby som sa už vtedy na to zamerala,tak asi na tú masáž pojdem oveľa skôr.Pretože na nete som sa dočítala aj o bolestiach z krčnej chrbtice a stuhnutých svalov.Neviem prečo mi lekárka nenavrhla skúsiť masaž.Veď musí vedieť že migrénu spôsobujú aj stuhnuté svaly. Ale som rada ,že som príčinu svojho trápenia našla.A keby tento môj príspevok pohohol ešte niekomu,tak budem veľmi rada.
Naposledy upravil mariana11 : 05.06.08 at 20:48
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

srska Pozri príspevok
fungíruje hlavne keď ti hlavu drbká niekto druhý.
Myslíš nepretržite a hlavne somariny? No práveže z toho migréna vzniká. Ale také malé drbkanie polovičným, to by šlo.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Tweety Pozri príspevok
Myslíš nepretržite a hlavne somariny? No práveže z toho migréna vzniká. Ale také malé drbkanie polovičným, to by šlo.
myslím to úplne vážne - funguje to lepšie keď ti s tým masíruje hlávku napr. partner
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

srska Pozri príspevok
myslím to úplne vážne - funguje to lepšie keď ti s tým masíruje hlávku napr. partner
Vyskúšal si to na vlastnej hlave? AK hej, možno to kúpim. Len neviem, kde som to už videla.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

srska Pozri príspevok
myslím to úplne vážne - funguje to lepšie keď ti s tým masíruje hlávku napr. partner
niektoré kamošky poraďáčok to volajú - orgazmator
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Tweety Pozri príspevok
Vyskúšal si to na vlastnej hlave? AK hej, možno to kúpim. Len neviem, kde som to už videla.
šak foto je moje
tweety, keď napíšem, že to funguje - tak funguje. ja na porade neklamem a nezavádzam.

ja som to kúpil v júli na jarmoku v snv
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

srska Pozri príspevok
šak foto je moje
tweety, keď napíšem, že to funguje - tak funguje. ja na porade neklamem a nezavádzam.
Šak ani nevravím, vyskúšam ak kúpim.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

srska Pozri príspevok
niektoré kamošky poraďáčok to volajú - orgazmator
Źeby až taký účinok mal? Nebolo by zlé?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Tweety Pozri príspevok
Źeby až taký účinok mal? Nebolo by zlé?
kúp, vyskúšaj a potom napíš
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

srska Pozri príspevok
kúp, vyskúšaj a potom napíš
Šak keď neviem, kde som to videla.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Tweety Pozri príspevok
Šak keď neviem, kde som to videla.
ja som kúpil na jarmoku
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Funguje
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dievčatá píšete, že pitný režim ...moja dcéra 31 ročná máva raz do mesiaca také bolesti hlavy z migrény , že trvajú aj dva dni veru.Tak by som jej strašne chcela pomôcť a neviem .
Jednoducho to musí prejsť .Užíva Ibalgin(už v krajnom prípade) a lieky na migrénu od neurologičky a vypije čiernu kávu ....inak hlava pod vankúšom, tma v izbe a ležať .....lenže nedá sa to celý deň pri dvojročnom dieťatku, keď my sme v práci .Keď prídem domov a zbadám jej ubolenú tvár, tak to je niečo hrozné .Snažím sa ju aspoň vtedy odbremeniť od malého a ide si ľahnúť.
Chcela som tým povedať, že ona skutočne dodržiava pitný režim,nemyslím, že by to bolo v tom .Zaujímavé však je , že počas tehotenstva mala pokoj ,žiadna bolesť hlavy...vtedy migréna ustúpila na 9 mesiacov aj niečo viac ...

Majka aké si to mala kvapky ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dav Pozri príspevok
Funguje
Fungíruje tak, že predchádza, alebo pri záchvate dá migréne pá pá?
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

srska Pozri príspevok
fungíruje hlavne keď ti hlavu drbká niekto druhý.
Tak na mna to vytiahol jeden masér...a nepomohlo. Asi nebol ten správny druhý
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mariana11 Pozri príspevok
Tak na mna to vytiahol jeden masér...a nepomohlo. Asi nebol ten správny druhý
k masérovi chodíš keď ti ide hlava rozskočiť?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Zita5 Pozri príspevok
...Jednoducho to musí prejsť .Užíva Ibalgin(už v krajnom prípade) a lieky na migrénu od neurologičky a vypije čiernu kávu ....inak hlava pod vankúšom, tma v izbe a ležať .....
možno , ale
... moja kolegyňa mávala podobné stavy, trvajúce niekedy 2-3 dni... Roky sa s tým trápila. Až raz niektorý lekár jej doporučil (24 hodinové) sledovanie krvného tlaku - a hľa mala extrémne výkyvy. Začala brať tabletky na úpravu KT, migrény odvtedy nemá...
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Zita5 Pozri príspevok
Dievčatá píšete, že pitný režim ...moja dcéra 31 ročná máva raz do mesiaca také bolesti hlavy z migrény , že trvajú aj dva dni veru.Tak by som jej strašne chcela pomôcť a neviem .
Jednoducho to musí prejsť .Užíva Ibalgin(už v krajnom prípade) a lieky na migrénu od neurologičky a vypije čiernu kávu ....inak hlava pod vankúšom, tma v izbe a ležať .....lenže nedá sa to celý deň pri dvojročnom dieťatku, keď my sme v práci .Keď prídem domov a zbadám jej ubolenú tvár, tak to je niečo hrozné .Snažím sa ju aspoň vtedy odbremeniť od malého a ide si ľahnúť.
Chcela som tým povedať, že ona skutočne dodržiava pitný režim,nemyslím, že by to bolo v tom .Zaujímavé však je , že počas tehotenstva mala pokoj ,žiadna bolesť hlavy...vtedy migréna ustúpila na 9 mesiacov aj niečo viac ...
Mne zatiaľ pomáha to pitie...som štvrtý deň bez bolesti. Len dúfam, že to tak ostane aj naďalej. A to som pred tým brala dvakrát denne lieky na migrénu. Každému asi pomôže niečo iné. U tvojej dcéry to vyzerá , že by to mohlo mať súvis s hormónmi. Keď to je raz za mesiac, nesledovala , či to nieje stále v jednom období? Napríklad pred menštruáciou? Keby mňa bolela hlava len raz mesačne, tak by som bola celkom "rada". Liek na bolesť hlavy sa má brať hneď na začiatku. Nečakať , či to náhodou neprejde, tak ako som niekedy čakala ja. Mne dobre zaberal liek Maxalt. Ale nie tabletkový, ale taký čo sa dáva pod jazyk. Rýchle účinkuje. Je drahý, ale keďže jej stačí raz mesačne, tak to nie je také hrozné. Mne je pri bolesti lepšie, keď si dám studený obklad na hlavu.

Ináč pred pár dňami som čítala aj toto:

Pri zaciatku migreny som vypil 2 poldeci karpatskeho brandy, dal som si nohy do studenej vody a teply obklad na zatylok. Obklady som mal asi 15 - 20 minut. Potom som sa trocha najedol a vypil som este asi 1 alebo 2 poldeci toho karpatskeho brandy. Malo by to fungovat vseobecne s hocijakym tvrdym alkoholom. Bez brzdy.

Aura presla, bolest nezacala, pospal som si a teraz som ako novy. PARADA aj ked recept troska podivny. Od dneska chodim s ploskackou brandy


http://www.zdravie.sk/sz/510/t1212536/p1/migrena.html
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

srska Pozri príspevok
k masérovi chodíš keď ti ide hlava rozskočiť?
Pár mesiacom nechodím, lebo masér je preč a náhradu som za neho nenašla. Keďze mna bolievala hlava nepretžite aj 10 dní, tak pri prvej bolesti som isla na masáž a mala som pokoj. Niekedy 2 týždne, niekedy mesiac, ale aj 2 mesiace...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mariana11 Pozri príspevok
Pár mesiacom nechodím, lebo masér je preč a náhradu som za neho nenašla. Keďze mna bolievala hlava nepretžite aj 10 dní, tak pri prvej bolesti som isla na masáž a mala som pokoj. Niekedy 2 týždne, niekedy mesiac, ale aj 2 mesiace...
Migréna a bolesť hlavy sú dve rozličné bolesti. Migréna netrvá 10 dní. Mala by si zájsť na odborné vyšetrenia.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Stefan2005 Pozri príspevok
možno , ale
... moja kolegyňa mávala podobné stavy, trvajúce niekedy 2-3 dni... Roky sa s tým trápila. Až raz niektorý lekár jej doporučil (24 hodinové) sledovanie krvného tlaku - a hľa mala extrémne výkyvy. Začala brať tabletky na úpravu KT, migrény odvtedy nemá...
Bolesť hlavy spôsobuje naozaj spústa vecí. Je dobre keď sa objaví príčina,alebo len účinná pomoc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať