Zavrieť

Porady

predbežné opatrenie na výživu maloletého dieťaťa

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na Váš názor ohľadom predbežného opatrenia- výživné na maloleté dieťa. Sme manželia 11 r a máme jedného maloletého syna. Manžel si našiel priateľku(17 roč.)s ktorou trávi všetok voľný čas. Prestal sa úplne starať o svojho syna a o domácnosť, neprispieva mi žiadnou sumou, vedie si svoj bezstarostný život. V práci dal minulý rok výpoveď a je dobrovoľne nezamestnaný. Riadnu prácu si nemá záujem hľadať, ale viem , že pracuje načierno. Musí mať aj dobrý príjem , pretože vedie dosť pre mňa nákladný životný štýl na to, aby mal len podporu v nezamestnanosti( každý deň sa vozí autom, vysoké poplatky za mobil, internet,..). Syn je z toho veľmi nešťastný má z toho psychické problémy a snaží sa to kompenzovať jedlom, sladkosťami a sedením pri telke , kým neprídem z práce. Pretože veľmi pribral, snažím sa ho brávať na výlety, veľa s ním cestujem, v zime sme chodili na lyžovačky, venovať sa mu, aby sa odpútal aspoň trošku od problémov , malého lekárka dáva návrh na liečenie pre deti s nadváhou, chcem ho prihlásiť ho do tábora..proste aspoň takto mu vynahradiť nezáujem otca. S právničkou dávame návrh na predbežné opatrenie(PO) na určenie výživného pre dieťa . Následne mi navrhla podať aj návrh na úpravu rodičovských práv a povinností(UUPP).V predbežnom opatrení mi navrhla sumu 2.5000 Sk, ktorou má manžel prispievať. Neviem, zdá sa mi táto suma veľmi malá vzhľadom na výdavky, ktoré mám na domácnosť a dieťa a sú ďaleko vyššie. Právnička ma však upozornila , že viac nedostanem. Nemôžem požadovať v tomto návrhu väčšiu sumu( odkladala som si bločky zo všetkých nákupov posledné mesiace)?? Ďalej sa chcem opýtať, či sa nedajú tieto návrhy niak spojiť??, pretože musím platiť za vypracovanie každého návrhu(netrúfam si ich vypracovať sama, nakoľko manžel má známych právnikov, ktorí ho budú zastupovať). Prosím Vás o Váš názor a radu, ako sa dá postupovať a čo robiť. Chcem ešte dodať, že byt v ktorom bývame patrí výlučne manželovi, čiže v prípade rozvodu nemám nárok na vyplatenie z neho a so synom nemáme kam ísť, keby nás po rozvode vyhodil. Ďakujem za každý Váš príspevok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Myslím, že ak manžel nemá preukázateľné príjmy, tak naozaj viac ako 2500 nedostaneš. Zároveň ide o predbežné opatrenie, čo znamená, že výživné, ktoré v ňom bude určené je len dočasne, kým sa nerozhodne výživnom, úprave práv a povinností rodičov normálnym rozsudkom. V tomto rozsudku môže byť výživné určené aj vyššou sumou ako v predbežnom opatrení. Tiež akonáhle sa tvoje výdavky na dieťa zvýšia môžeš kedykoľvek na súd podať návrh na zvýšenie výživného - alebo ak zistíš, že sa zamestnal.
    Môj názor je, že na takýto návrh nie je treba právnika až do chvíle, kým sa nevyskytnú komplikácie. Ale ak ti manžel nechce robiť naschvály a tváriť sa, že ti chce zobrať dieťa do vlastnej výchovy, tak tie komplikácie nepredpokladám.

    predbežné opatrenie na výživu maloletého dieťaťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.