Zavrieť

Porady

skvrny od travy

srdecne vas vsetkych zdravim. Nemate niekto skusenost z odstranovanim skvrn od travy.Skvrny su na obleku (POLYESTER 75% VYSKOZA25%) VOPRED DAKUJEM. PICASO
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

    zuzi1
    Ja dávam na dcérine večne zašpinené šaty vanish a pomáha. Neviem ako to je s oblekom, pretože ten by sa nemal prať, ale len chemicky čistiť, nie?

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    S odstraňovaním škvŕn mám veľmi dobré skúsenosti so žlčovým mydlo z predajní DM drogerie. Stojí 30.- Sk, prvýkrát som o ňom počula na Porade, vyskúšala a odvtedy nedám naň dopustiť. Ale ak je to oblek, tak neviem...

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    picaso Pozri príspevok
    srdecne vas vsetkych zdravim. Nemate niekto skusenost z odstranovanim skvrn od travy.Skvrny su na obleku (POLYESTER 75% VYSKOZA25%) VOPRED DAKUJEM. PICASO
    Pokial sa jedna o nohavice, /neuviedla si kt. cast obleku/ skus vanis, kludne mozes oprat rucne vo vlaznej vode bez zmykania a volne ususit. Pri 75 perc. polyesteru a 25 perc. vyskozy by nemalo vadit. Este niekedy za starych cias neviem ci sa vyraba praci prostriedok Hanka, tym to islo fajn. Pokial sa rozhodnes dat oblek do cistiarne, odporucam ho dat vrch aj spodok spolocne, pretoze ked das osobitne budes ho mat farebne odlisny.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    picaso Pozri príspevok
    srdecne vas vsetkych zdravim. Nemate niekto skusenost z odstranovanim skvrn od travy.Skvrny su na obleku (POLYESTER 75% VYSKOZA25%) VOPRED DAKUJEM. PICASO
    Skús, niečo ľudové:
    nohavice namoč do studenej vody a škvrnu posyp kuchynskou soľou a soľ dobre pokvapkaj citrónovou sťavou. Nechaj to pôsobiť a potom to preper.
    Stojí to za pokus, ale nemusí to pomôcť.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Keby si bol z Bratislavy, tak radím rýchločistiareň v nemenovanom supermarkete. Mne tam vyčistili nohavice, v ktorých som sa nechtiac dobre vyválal, tak že si to manželka ani nevšimla. Trvalo to necelých 90minút. výsledok nad očakávanie.
    Skús niečo u vás. Hlavne aby si tomu ešte nepomohol naopak.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Ja používam kyselinu citronovu a to dosť často, lebo môj syn chodí domou stále zelený. Zatiaľ to vždy zišlo no oblek som neskúšala, ale ak je to polyester tak by to mohlo ísť.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Aj ja som mával za mladi od trávy zelené lakte a kolená a mama len prala a prala...ale nepovedala ako
    chemikálií toľko ešte nebolo, vyvinula väščí tlak na sapún.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Škvrny od trávy na bielych tkanivách potrieme benzínom a potom vybielime odfarbovačom. Nakoniec musíme dobre vyprať. Biele plátno a ľanové tkaniny niekedy stačí výdatne preprať horúcim roztokom pracieho prostriedku.
    Vlnené tkaniny a šatovky vyčistíme od trávy tak, že najprv rozpustíme zelené farbivo ethanolom a tukové súčiastky benzínom. Škvrny od trávy nemajú pokiaľ je to možné prísť pred čistením do styku s vodou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.