Zavrieť

Porady

Odmietnutie zápisu do OR

Prosím Vás o radu : Obdržala som odmietnutie zápisu s.r.o. do OR z dôvodu toho, že som doložila nesprávne vyhlásenie zakladateľa. Má byť v zmysle § 11 ods.2 písm.c) vyhlášky MS č.25/2004 Z.z.
Neviem ju nikde nájsť. Ďalším dôvodom bolo neuvedenie IČO . Tak neviem, pri založení s.r.o. nedisponujem týmto údajom . Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    IX.07 Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu : Obdržala som odmietnutie zápisu s.r.o. do OR z dôvodu toho, že som doložila nesprávne vyhlásenie zakladateľa. Má byť v zmysle § 11 ods.2 písm.c) vyhlášky MS č.25/2004 Z.z.
    Neviem ju nikde nájsť. Ďalším dôvodom bolo neuvedenie IČO . Tak neviem, pri založení s.r.o. nedisponujem týmto údajom . Ďakujem
    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...CiastkaID=4251


    §105 Obch.zák. vyhlásenie o tom, že nie je zakladateľom vo viacej ako dvoch iných sro. Stačí voľný text: Ako zakladateľ sro vyhlasujem, že nie som členom..., overený podpis, 1x. Ičo máš na živ.liste, ja to robím tak, že stranu z návrhu na zápis, kde má byť napísané ičo, vytlačím ešte raz už aj s ičom, ktoré tam dopíšem zo živ.listu a priložím sprievodný list s textom: "dávam do súladu návrh na zápis so živnostenským listom"
    Naposledy upravil FAA : 08.06.08 at 21:16

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    IX.07 Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu : Obdržala som odmietnutie zápisu s.r.o. do OR z dôvodu toho, že som doložila nesprávne vyhlásenie zakladateľa. Má byť v zmysle § 11 ods.2 písm.c) vyhlášky MS č.25/2004 Z.z.
    Neviem ju nikde nájsť. Ďalším dôvodom bolo neuvedenie IČO . Tak neviem, pri založení s.r.o. nedisponujem týmto údajom . Ďakujem
    Spoločnosť s ručením obmedzeným




    § 11
    Návrh na prvý zápis


    (1) Návrh na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra sa podáva na tlačive, ktorého vzor je uvedený v prílohe č. 7.


    (2) K návrhu na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra sa okrem listín podľa § 4 prikladá
    a) spoločenská zmluva alebo zakladateľská listina,
    b) stanovy, ak boli prijaté,
    c) písomné vyhlásenie zakladateľa, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným, ak spoločnosť založila jediná fyzická osoba,
    d) písomné vyhlásenie zakladateľa, že spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá je zakladateľom, má viac spoločníkov, ak spoločnosť založila jedna spoločnosť s ručením obmedzeným,
    e) listina, ktorou sa preukazuje podnikateľské oprávnenie na vykonávanie činnosti, ktorá sa má do obchodného registra zapísať ako predmet podnikania,
    f) písomné vyhlásenie správcu vkladu podľa osobitného zákona, /2/
    g) znalecký posudok, ktorým sa preukazuje, že hodnota nepeňažného vkladu zodpovedá hodnote prevzatého záväzku na vklad do majetku spoločnosti, ak sa do spoločnosti vložil nepeňažný vklad.


    Od 01.10.2007 IČO prideľuje ŽÚ a máš ho uvedené na každom ŽL, ktorý Ti vydali. Je preto potrebné ho do Návrhu uviesť.....

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    FAA Pozri príspevok
    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...CiastkaID=4251


    §105 Obch.zák. vyhlásenie o tom, že nie je zakladateľom vo viacej ako dvoch iných sro. Stačí voľný text: Ako zakladateľ sro vyhlasujem, že nie som členom..., overený podpis, 1x. Ičo máš na živ.liste, ja to robím tak, že stranu z návrhu na vklad, kde má byť napísané ičo, vytlačím ešte raz už aj s ičom, ktorú tam dopíšem zo živ.listu. a sprievodný list s textom: "dávam do súladu návrh na vklad so živnostenským listom"
    Len dve poznámky:
    1. Na uvedenom vyhlásení zakladateľa netreba overovať podpis.
    2. Nejde o "návrh na vklad", ale o návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra.

    freeiurist je offline (nepripojený) freeiurist

    freeiurist
    Vadou vasho povodneho vyhlasenia mohlo byt, ze znelo ...vo viac ako troch spolocnostiach" § 105 síce hovorí o troch spolocnostiach ale jedinym spolocnikom tej tretej sa stanete jej zapisom do OR, takze predtym mozete byt jedinym spolocnikom len v dvoch.

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    Celsus Pozri príspevok
    Len dve poznámky:
    1. Na uvedenom vyhlásení zakladateľa netreba overovať podpis.
    2. Nejde o "návrh na vklad", ale o návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra.
    1.už sa mi stalo, že mi bol kvôli neovereniu podpisu zamietnutý zápis, odvtedy to dávam overovať, ale pozriem sa na to.
    2. už som opravil

    helas je offline (nepripojený) helas

    helas
    Dobrý deń, tiež sme mali nedostatky v návrhu na zápis do OR. Teraz som tie chybné strany opravila, majú byť nejako overené alebo podpísané kým ich znova odovzdám na OR?
    Ďakujem
    A ešte s.r.o. má sídlo doma v byte, prikladáme list vlastníctva, je potrebné priložiť aj súhlas na užívanie priestorov alebo nájomnú zmluvu?

    Odmietnutie zápisu do OR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.