Zavrieť

Porady

rezervacna zmluva na nehnutelnost

Zaujima ma správny postup v nasledujucej veci:
vybrala som si realitku, ktora zacala vystavbu bytoveho domu.
Po kontakte s realitnym maklerom som sa rozhodla razervacnu zmluvu podpisat. Zaujimala ma moznost hybania s cenou zo strany predavajuceho, pričom som bola upozornena, ze cena sa bude pohybovat iba v pripade, ze sa rozloha bytu po dodatocnom premerani zmensi - zvacsi o 2%. Toto sa mi zdalo prijatelne, preto som zlmuvu podpisala a rezervacný poplatok 50000.- Sk vcas zaplatila.
V Zmluve o buducej zmluve vsak predavajuci konecnu sumu spochybnil tym, ze pridal do moznosti zvysovania ceny bytu dalsie body: - zvysenie DPH (ok), Index stavebnych prac, ktory sa pohybuje cca 105%.
Tieto podmienky su pre mna neprijatelne, pretoze dovoluju predavajucemu, bez mojho vedomia (ale s mojim suhlasom, ked zmluvu podpisem!!!) zvysovat cenu, dokonca aj spätne.
Mám podpisat teda zmluvu, ktora mi nezarucuje ziadnu konecnu kupnu cenu, s cim absolutne nemozem suhlasit.!
Je mozne, aby v rezervačnej zmluvve boli diametralne odlisne body, ako v naslednej Zmluve o buducej zmluve?
Je mozne, aby som po odstupene od zmluvy pre tento bod prisla o rezervacny poplatok?
Budem vdacna za kazdu pravnu radu, pripadne osobnu skusenost.
Vdaka Marryna
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    amzlerova je offline (nepripojený) amzlerova

    amzlerova
    Je to mozne, my sme prave aj kvoli takemuto bodu radsej ozeleli zalohu vo vyske 100.000,- nez sa dostat do platobnej neschopnosti z dovodu nami neovplyvnitelneho zvysenia ceny. No a dalsi bod zmluvy o buducej kupnej zmluvy bol ze ak sa dostaneme do platobnej neschopnosti tak nam hrozi pokuta 500 tis. Takze stava sa to, treba si dat pozor.

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    zalezi od presneho znenia oboch zmluv - napr. je mozne, ze by sa to dalo odmietnut a o zneni zmluvy moze rozhodnut sud a ten uz asi bude vychadzat z rezervacnej zmluvy a platnych predpisov. alebo je naopak mozne ze uz samotna ta rezervacna zmluva bola taka zla ze ste uz len jej podpisom prisli o ten rezervacny poplatok

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    podla mna ak si zaplatila zalohu ale nakoniec sa nedohodla na zmluve o buducej zmluve, tak ti musia zalohu vratit - ale zalezi na tom ako je to v tej rezervacnej zmluve... ale pochybujem ze tam je vyslovene napisane ze zaloha je nevratna

    Marta_ je offline (nepripojený) Marta_

    som panna, tiger a "1" ...viac Marta_
    Je to možné, že v rezervačnej zmluve, je uvedené, že ak odstúpiš od zmluvy, tak záloha bude považovaná za pokutu a prepadne ti. (Mne konkrétne sa to stalo pri kúpe pozemku). Ja by som už nikdy nepodpisovala rezervačnú zmluvu.

    rezervacna zmluva na nehnutelnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.