Zavrieť

Porady

Nenahlásenie ukončenia PN

Ahojte poraďáci, potrebujem súrne pomoc!!!

Zamestnanec bol PN od 14.4.2008, do včerajšieho dňa sa zamestnávateľ s ním nemohol skontaktovať a preveriť, či je ešte PN. Nakoľko však neoznámil ukončenie PN zamestnávateľ urobil výplatu za máj - pokračovanie PN celý mesiac. Včera boli odoslané mesačné odvody na SP i ZP, a taktiež i zaplatené odvody za ostatných zamestnancov.
Dnes zamestnávateľovi Soc. poisť. oznámila, že uvedený zamestnanec ukončil PN dňa 30.4.2008 (potvrdenie o ukončení zaslal sám na SP bez potvrdenia zamestnávateľa).
Teraz potrebujem poradiť čo mám robiť s výplatou za mesiac máj 2008 nakoľko on už PN nebol. Neviem či mu môžem dať absenciu od
1.5.2008-13.6.2008, a preto prosím všetkých o radu aby mi poradili ako ďalej postupovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Jana1303 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, potrebujem súrne pomoc!!!

    Zamestnanec bol PN od 14.4.2008, do včerajšieho dňa sa zamestnávateľ s ním nemohol skontaktovať a preveriť, či je ešte PN. Nakoľko však neoznámil ukončenie PN zamestnávateľ urobil výplatu za máj - pokračovanie PN celý mesiac. Včera boli odoslané mesačné odvody na SP i ZP, a taktiež i zaplatené odvody za ostatných zamestnancov.
    Dnes zamestnávateľovi Soc. poisť. oznámila, že uvedený zamestnanec ukončil PN dňa 30.4.2008 (potvrdenie o ukončení zaslal sám na SP bez potvrdenia zamestnávateľa).
    Teraz potrebujem poradiť čo mám robiť s výplatou za mesiac máj 2008 nakoľko on už PN nebol. Neviem či mu môžem dať absenciu od
    1.5.2008-13.6.2008, a preto prosím všetkých o radu aby mi poradili ako ďalej postupovať.
    Oprav jeho výplatu, s tým, že vymeškané dni bude mať neospravedlnenú absenciu. Veď po ukončení PN mal nastúpiť do zamestnania. Podaj opravné výkazy. Prípadný preplatok môžeš vykompenzovať v nasledujúcom mesiaci.

    ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

    ??? ludmila12
    Predsa výplatu musel mať tak či tak nulovú keď ste ho viedli ako PN akurát opraviť PN ako absenciu.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    a dá sa konttaktovať aj ošetrujúci lekár, nedomnievam sa, že ukončenie alebo trvanie PN je predmetom lekárskeho tajomstva. Mali sme podobný prípad a nebol problém. Len som sa spýtala, či dotyčnému PN stále trvá alebo či už bola ukončená.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Jana1303 Pozri príspevok
    Môže trvať absencia viac ako mesiac ( 1 mesiac a 14 dní) ?
    Prečo nie? Zákonník práce nestanovuje max. dlžku absencie.

    Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

    Jana1303
    Je potrebné zaslať do SP i ZP opravený výkaz nakoľko uvedený zamestnanec má nulovú mzdu a v prílohe sa absencia nikde neuvádza. Mzdy sa spacuvávajú v programe Oberon.

    Nenahlásenie ukončenia PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.