Zavrieť

Porady

Zltnutie listov Marhule

Dobry den, na jar som zasadil marhuli. spociatku na nej listy vyrastali pomali a boli zdravo zelene. neskorsie zacali rast rychlo aj s novymi konarikmi ale listy maju zltu az cerveno hnedu farbu. Je to problem? Co to sposobuje? Co sa da proti tomu robit?
Fotografie-0048.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Pocuj a si presvedceny, podla obrazku tak pozeram, ze je to naozaj marhula? Lebo to vyzera skor na nejaky sukulent. Ale ak to je marhula, tak ma asi malo vlahy podla opisu tych cervenych listov.

    PetrValn je offline (nepripojený) PetrValn

    PetrValn
    Dobry den, no malo by to byt merunka, aspon ako to som to kupil v Baumaxe. Co myslite pod pojmom, ze ma malo vlahy. Zalevam ju vela, az si myslim, ze pri vela lebo som to robil skoro kazdy den. Teraz po predcitani nejakych clankov to budem menej. Petr

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja si myslím, že panika je zbytočná. Mladé lístočky bývajú často bledšie zelené, alebo do červena. Oni Ti po čase stmavnú a spevnejú.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Žltnutie listov môže spôsobovať aj chloróza. To je nedostatok železa, kedy treba toto železo rastline dodať, buď postrek na listy, alebo zapraviť do pôdy. Ale nedostatok železa /relatívny nedostatok železa/ sa u rastliny môže prejaviť aj vtedy ak je rastlina dlhšiu dobu intenzívne zavlažovaná a ona si z pôdy "nevie" vytiahnúť Fe. Pekne sa dá chloróza pozorovať na viniči.
    Mne asi pred mesiacom úplne vyschol celý stromček marhule.
    Zjari vypučali lístky mal som 11 kvetov, potom postupne lístky
    vädli až celkom vyschli. V Snine kde bývam takto skončilo vraj
    viac marhúľ, ktovie akou chémiou nás tu posypujú.

    ucholator je offline (nepripojený) ucholator

    ucholator
    To co popisujes je choroba a vola sa monilioza.Mne zlikvidovala jeden strom,ktory nebol postriekany(zabudol som).

    Adamlap je offline (nepripojený) Adamlap

    Vylúčený člen Adamlap
    MarekSima Pozri príspevok
    Mne asi pred mesiacom úplne vyschol celý stromček marhule.
    Zjari vypučali lístky mal som 11 kvetov, potom postupne lístky
    vädli až celkom vyschli. V Snine kde bývam takto skončilo vraj
    viac marhúľ, ktovie akou chémiou nás tu posypujú.
    Takéto prudké pred letom bývajú takzvané porážky.A marhuliam je to jedno , či východ , či západ.

    Zltnutie listov Marhule

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.