Zavrieť

Porady

izolácia základovej platne

Prosím Vás poraďte mi ako naspravnejšie postupovať pri izolácii základovej plotne pred murovaním. Máme zabetonovanú základovú dosku a chceme začať murovať. Aký postup a aké materiály použiť?
Naposledy upravil Dav : 12.04.12 at 21:09
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ano, posypana strana je vrch. http://www.porada.sk/blog_attachment...8&d=1277021389
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a ja som sa tolko nahľadala nejakej fotky na googli, postup presne ako si písal, to navíjanie a odbaľovanie, aj priručku som našla, ale konkrétne obrazky nie. Dakujem.
Príde syn, požičiam ten horák, on to zvládne.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Navíjať na palicu sa dá len taký úzky pás ,celý 1m široký to je skôr príťaž ako pomôcka.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Rovnomerne nataviť celý pás po celej šírke aj dĺžke na streche na 100% pod poterom by to malo byť podľa návodu tiež .V reale je to zbytočnosť.
Zdravím Vás po dovolenke Tak ešte na posledy,ak neide hneď na IPU poter ,ale najprv polystyren 10cm nemusí sa ani v takom prípade nataviť?/pod polystyren som sa dočítal že treba dať nejakú foliu,lebo sa nemájú s EPS radi je to tak/
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

220870 Pozri príspevok
Navíjať na palicu sa dá len taký úzky pás ,celý 1m široký to je skôr príťaž ako pomôcka.
to je len fotka co som tu nasiel a padla mi do oka, ja som si to pritahoval pasovinou ohnutou do fajky, len treba dat pozor aby nou clovek netukal do prave polozenej izolacie lebo je este makka a ostavaju tam dobance.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pivko Pozri príspevok
Zdravím Vás po dovolenke Tak ešte na posledy,ak neide hneď na IPU poter ,ale najprv polystyren 10cm nemusí sa ani v takom prípade nataviť?/pod polystyren som sa dočítal že treba dať nejakú foliu,lebo sa nemájú s EPS radi je to tak/
O tej folii som písal ja ,ale neviem či je to 100% pravda.Jeden tvrdí tak druhý tak.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
KEJKA Pozri príspevok
Dobrý deň, pridám sa, lebo riešim terasu a hydroizolácia je teraz môj problém. Terasa je pod strrechou, rozhodli sme sa riešiť jej povrch kompozit-doskami TWINSON, alebo WDC. Konštrukcia nemusí byť na betone, stačí štrkový podklad. Momentálne sme 32cm nižšie, ako je podlaha v interiéri. Preto ideme dať vrstvu makadamu, štrku, neviem presne ešte ani frakciu. Prioritne chcem mať vyspádovanú deku smerom od dverí von. Predpokladám, že to urobíme poterom. Zatiaľ sme napenetrovali deku 7,5m dlžka, 190cm šírka (to je terasa). Ako zvoliť ďalší postup?
naleoiť pás IPY
poter cca 5cm pri múroch a spádovať smerom von - na tie 2m spád 3cm je hádam dosť?
na ten poter by som dala nopovku
na nopovku štrk cca 15-20cm hrúbka......akú frakciu odporúčate?
KEJKA koľko stojí m2 TWINSON aj mne sa to páči.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pivko Pozri príspevok
KEJKA koľko stojí m2 TWINSON aj mne sa to páči.
http://www.rosnicka.sk/index.php?page=terasove_dosky
títo sú najlacnejší, ale Twinson to nie je

http://www.mojaterasa.sk/sk/produkty...odlook-74.html
títo montujú aj ne nebetonované plochy, stačí štrkový podklad

http://www.okno-centrum.sk/vyrobky/z...inson-terrace/
toto je TWINSON, drážkovanie je jemnejšie, ale ja asi uptrednostím WPC.
cena u všetkýcj je cca 60 EUR/m2 aj viac.
sú tam kalkulačky, tak ťažko povedať cenu, lebo sú rôzne
0 0
eldel eldel

eldel je offline (nepripojený) eldel

Môže niekto vysvetliť zmysel natavovania (IPA - penetrák) pod múry?
ďakujem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ipu treba prilepiť,na betón nechytí alebo len ťažko preto sa penetruje.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

pozeral som ceny izolacii, chcel som fatrafol, cena 10€/m2

.... a od vtedy pozeram inu
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ozivujem

najcastejsie sa pouziva a cenovo je vyhodna: Hydrobit V60 S35,

aku znacku hydroizolacie ste pouzili?

pouzili ste aj s ochranou proti radonu?

kolko vrstiev?

dakujem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ochrana proti radonu má význam len v nevetraných pivniciach.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja som dal pod mury ipu spodnu vrstvu protiradonovu a na to ako ochranu vrstvu klasicku. ked to budem natavovat plosne tak sa rozhodnem ci dam s AL foliou alebo klasicku. Pivnicu nemam.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

alltracboy Pozri príspevok
ja som dal pod mury ipu spodnu vrstvu protiradonovu a na to ako ochranu vrstvu klasicku. ked to budem natavovat plosne tak sa rozhodnem ci dam s AL foliou alebo klasicku. Pivnicu nemam.
pre aku znacku si sa rozhodol? budes davat jednu vrstvu alebo dve?

http://www.istavebnictvo.sk/clanky/h...3%A1cia-budov/
Naposledy upravil day : 10.10.10 at 20:31
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

220870 Pozri príspevok
Ochrana proti radonu má význam len v nevetraných pivniciach.
tu som nasiel neake info:

http://www.e-filip.sk/default.aspx?C...ortBy=question
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja to nazývam strašenie radónom.ľudstvo to dýcha celé miliony rokov a je tu.Skôr prestante jesť to pomyje zo supermarketov to vám pridá viac na zdraví ako radón.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

znacku? no neviem.. co mali v stavebninach som kupil. mne bolo povedane ze ipa s AL staci jedna vrstva a tie bez vraj dve. mozno staci aj jedna vrstva obycajnej, ale to by som potom daval uz tesne pred robenim podlahy, aby sa nejak neposkodila.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

220870 Pozri príspevok
Ja to nazývam strašenie radónom.ľudstvo to dýcha celé miliony rokov a je tu.Skôr prestante jesť to pomyje zo supermarketov to vám pridá viac na zdraví ako radón.
toho "jedla" zo supermarketov sa uz nezbavime, prahneme po cene v kazdom smere, aj za cenu nasho zdravia
0 0
IgyPop IgyPop

IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

Ahojte,
mám otázku ohľadne lepenia Hydrobitu. Majstri natreli základovú dosku pod budúcimi stenami tekutým asfaltom a na to natavovali Hydrobit. Keďže pred tým popršalo (a možno popŕchalo aj keď to robili), tak pásy Hydrobitu na niektorých miestach nedržia.
Je to veľký problém, alebo to tak môže ostať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať