Zavrieť

Porady

Predaj bytu

Máte niekto skúsenosti s predajom bytu ? Čo všetko ma čaká a neminie, je dobré spísať zmluvu u právnika, alebo to nie je nutné ? Má niekto nejakú dobrú zmluvu po ruke ? Nejak sa v tom nevyznám, nepredávam byt každý deň. Viem len to, že som oslobodená z platenia dane, lebo som vlasníkom viac ako 5 rokov. Aké sú poplatky pri predaji bytu ? Kto ich obvykle platí? Viem, že je toho dosť, ale mám v tom chaos, radšej sa na to pripravím. Už vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    Bea Š.
    Máte niekto skúsenosti s predajom bytu ? Čo všetko ma čaká a neminie, je dobré spísať zmluvu u právnika, alebo to nie je nutné ? Má niekto nejakú dobrú zmluvu po ruke ? Nejak sa v tom nevyznám, nepredávam byt každý deň. Viem len to, že som oslobodená z platenia dane, lebo som vlasníkom viac ako 5 rokov. Aké sú poplatky pri predaji bytu ? Kto ich obvykle platí? Viem, že je toho dosť, ale mám v tom chaos, radšej sa na to pripravím. Už vopred ďakujem.
    ja som predala cez realitku, ktorá si od predajnej ceny odráta svoju províziu. Vystaví kúpno-predajnú cenu a tiež návrh na zápis do katastra. 2000,- Sk kolok po dohode hradí kupujúci, ja budem platiť len 30,- Sk u notárky za overenie podpisu.

    No a potom nás čakajú už len poplatky v súvislosti s výmenou dokladov ..... ak sa ti mení adresa

    Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

    Bea Š.
    Ja už kupca mám, takže to nebudem riešiť cez realitku. Takže už nič viac, okrem tých 2000 Sk ? Myslela som že toho bude viac, ako býva na slovensku zvykom.A nemáte niekto ešte tú zmluvu po ruke ?Alebo sa mám pre istotu obrátiť na právnika ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.