Zavrieť

Porady

Nastavenie domacej WIFI cez router

Ahojte,

potreboval by som pomoct s nastavenim domacej WIFI cez router. Nedari sa mi nastavit svoj router (CANYON Wireless MIMO router, 1x WAN port + 4x 10/ 100 Mbps). Net spojenie mam od UPC cez modem.
Dakujem za akukolvek radu.
Usporiadat
rakva77 rakva77

rakva77 je offline (nepripojený) rakva77

robovi Pozri príspevok
Nema tam byt nastavene ad hoc, ale router with NAT v horsom pripade bridge.
V nastaveni bezdratovej siete mam vo vlastnostiach rezim Ad Hoc QoS mam hodnotu WMM zakazano, ak to je ono.
Naposledy upravil rakva77 : 23.06.08 at 11:51 Dôvod: preklep
0 0
Flymaster Flymaster

Flymaster je offline (nepripojený) Flymaster

Na prtscr 3.4 mas zapnutu kontrolu MAC adresy pre pripojene zariadenia. Bud ju zrus, alebo si vloz MAC adresu tvojej wi-fi karty v notebooku. Osobne si myslim, ze je lepsie mat tam navolenu MAC adresu. Tu zistis na tvojom notebooku tak, ze spustis CMD line a tam napises ipconfig /all a najdes si svoju wifi kartu a jej MAC adresu.
0 0
rakva77 rakva77

rakva77 je offline (nepripojený) rakva77

Flymaster Pozri príspevok
Na prtscr 3.4 mas zapnutu kontrolu MAC adresy pre pripojene zariadenia. Bud ju zrus, alebo si vloz MAC adresu tvojej wi-fi karty v notebooku. Osobne si myslim, ze je lepsie mat tam navolenu MAC adresu. Tu zistis na tvojom notebooku tak, ze spustis CMD line a tam napises ipconfig /all a najdes si svoju wifi kartu a jej MAC adresu.
V pripade ked som MAC adresu wifi dopisal do nastavenia routru, vsetko vypol a zapol do el.siete, sa mi nasledovne ukazala bezdratova siet Italy, ale len ako miestne pripojenie. V cmd som si vsimol, ze stav media na adapter bezdratovej site mi hlasi ako odpojeno, tak som si to skontroloval a samotny spravca zariadeni ako aj HP Wireless Assistan mi hlasia, ze je to ON a funguje spravne (prikladam prt screens s nazvom Oprava1.doc). Siet mi teda po pravde naslo, ale iba miestnu.

V druhom pripade, ked som zrusil kontrolu MAC adresy pre pripojenie v set up-e routra, po vyp a zap sa mi konecne ukazala komplet siet aj s internetom. Myslel som, ze je hotovo, ALE ten internet mi nechcel behat ani cez Firefox a ani cez IE (prt screens ohladne tejto siete su v subore Pripojenie.doc)

Teraz som z toho trochu vol, vsetko vyzera ok, ale nie je
Naposledy upravil rakva77 : 23.06.08 at 22:20
0 0
rakva77 rakva77

rakva77 je offline (nepripojený) rakva77

Nema niekto nejaku radu ohladne toho nefunkcneho pripojenia?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ja ti odporucam, najprv si nastav router po lan kably (cez web interface), aby ti siel net a potom sa hraj s nastavenim lokalnej siete, lebo teraz to tu miesas vsetko dokopy
0 0
ranko ranko

ranko je offline (nepripojený) ranko

zdravim,ja len reku ako si dopsdol s tym wifi? mam doma novy router a krutim sa s nim asi ako ty uz zo dva dni po kabli mi frci v pohode ale cez to wifi ho neviem rozbehat.
0 0
querying querying

querying je offline (nepripojený) querying

Ahojte,
prosím Vás o pomoc s nastavením routra /tenda 307R/.internet mám cez Nano Station5 na fasáde vtiahnutý do bytu.
Potrebujem niektoré zariadenia pripojiť cez wifi nech sa zbavím tej spleti káblov, no mám problém s nastavením toho routra, i keď celý proces konfigurácie má cca 8 krokov, zdá sa že tam ani nie je čo pokaziť, no nefunguje to. /ani online konfigurácia/
Hlási mi to, že nie je možná detekcia wan. /a ani to nebliká, takže sa zdá že problém je niekde tam?/
neviete niekto prosím pomôcť ?
dosť sa nevyznám, tak ak treba nejaké doplňujúce info.... aké?
0 0
querying querying

querying je offline (nepripojený) querying

Prosím, našiel by sa niekto, kto ma trošku nakopne správnym smerom?
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

ako to mas zapojene teraz? ked pripojis pc na kabel z nano tak nastavujes IP manulne ci sa nastavi automaticky?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Zapoj to tak, ze z Nano pojde kabel do tenda do WAN (pravdepodobne by mal DHCP z AP na ktory sa konektujes pridelit tende na WAN IP adresu (WAN by si mal mat tym padom nastavene (ale zavisi to aj od nastavenia AP resp. routera na ktore sa pripajas)))
LAN a wifi si nastavis uz jednoducho
0 0
querying querying

querying je offline (nepripojený) querying

oooooch ten "easy setup wizard"
krok 1. zapojit adapter routra do el. siete
krok 2. kabel od poskytovatela inernetu do wan konektora routra
krok 3. prepojit router s PC /lan/
.....ďakujem Vám za ochotu, no podstata problému bola v tomto: /pre prípad že by sa našiel niekto taký "blond" ako ja, tak mu to snad pomoze/
NanoStation ma vlastny adapter (poe napajanie), cize kabel z nano ide do poe skatulky, a z poe skatulky ide dalsi kabel do PC. Takze bolo treba nechat wan od poskytovatela int. v poe skatulke a do routra len ten co bol povodne v pc..... router hned zacal vysielat wifi a online sa nastavil takmer sam este to sice nie je uplne tiptop ale wifi je uz vsade navokol.
/aj sa mi zdalo cudne ze po kroku 3 ostala poe skatulka prazdna a adapter nano station v sieti vlastne zbytocne .... chcem sa zbavit kablov no mam pocit ze mi dokonca pribudaju, akurat ze nekoncia vsetky v pc, ale blokujem vsetky el zastrcky vratane rozdvojok a rozstvorok..../
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

no sorry, ale mi sme predpokladali, ze z nano to nerafes hned do wan tendy, ale ides cez poe adapter
To ako keby som ti pisal, ze ak chces ist z BA do Stupavy, tak ides cez Lamac (Lamac = poe adapter (ked ti napisem BA - Stupava, tak automaticky vies, ze mas ist cez Lamac))
0 0
querying querying

querying je offline (nepripojený) querying

I apologize
ale keby ze nie som taky zufalec vymlety, tak neotravujem Vas machrov tu na porade
- a v tej instalacnej prirucke bol dokonca aj obrazok a ziadna poe skatulka tam nakreslena nebola, takze tak
/u mna to nie tak automaticky, mna nejako zle naprogramovali. na cestu z BA do Stupavy by som asi potrebovala GPS a keby ma ten vnutorny hlas z GPS skatulky nasmeroval do Stupavy cez BB... aj by sa mi to zdalo divne,... ale nuz technika FOREVER!!!/
Ďakujem ešte raz,
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať