Zavrieť

Porady

Ktora firma na stavbu montovaneho domu

Ahojte,
mozno je to skor do rubriky Odporucam, ale tam je mrtvo tak pridam otazku sem. Rozhodli sme sa o stavbu montovaneho domu ale teraz ostava otazka u koho si montovany dom dat spravit. Projekt mame spraveny samostatne (zrejme ho bude treba upravit do jednotlivych systemov). Napiste ake mate skusenosti s jednotlivymi firmamy ktore stavaju montovane domy. Zatial som diskutoval len s dvoji a to Bien haus, vsetci co s nimi stavali a ja som s nimi rozpraval su spokojny, len je tam faktor vyssia cena. A potom HFB tam som zatial pocul len jednu referenciu. Zo zvysnych firiem mam rozporuplne dojmy (ako napr. wolfhaus).
Poradte ktoru firmu si mam dat este do uzsieho vyberu ?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kes0 je offline (nepripojený) Kes0

    Kes0
    conus.sk su sice zaujimavy ale robia tolko cinnosti ze mi to pride ze ani jednu poriadne. To uz skor ten gordon i ked jana nepises preco ich doporucujes.
    ps. je to bieda ze sukromne spravy sa daju posielat az po 5tich prispevkoch, lebo clovek musi napisa najskor par zbytocnych prispevkov aby mohol normalne komunikovat

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    ja neviem, montovany RD?
    nebojis sa ze ti ho zozeru mysi? ja by som sa bal...
    nemozes si zmonotovat nejaky z tehal?

    Kes0 je offline (nepripojený) Kes0

    Kes0
    Nebojim sa toho, myslim si ze uz je technologia natolko dobra ze sa v montovanom dome budem citit prijemne a aj co to vydrzi. Momentalne si neviem vybrat z ponuky firiem co robia montovane, neviem co by ma stalo namahy vybrat dodavatela na murovany, kedze sa do stavby ako takej nerozumiem a nemam v plane sa stat odbornikom na tuto temu.
    Vzdy skor ide o to ako je jednotliva technologia implementovana a nejedna sa az tak o technologiu. A to je ten problem, aj najlepsie z najlepsieho je zle ked sa to odflakne

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    chandler Pozri príspevok
    ja neviem, montovany RD?
    nebojis sa ze ti ho zozeru mysi? ja by som sa bal...
    nemozes si zmonotovat nejaky z tehal?
    sa mi páči výraz "zmontovať z tehál"

    Kes0 je offline (nepripojený) Kes0

    Kes0
    Ja som nikde nepovedal ze montovany dom vide lacnejsie ako murovany. Podla mna to v nasich podmienkach je +- rovnako. Ale o tom uz viac je v debate "murovat alebo montovat"

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    Kes0 Pozri príspevok
    Ja som nikde nepovedal ze montovany dom vide lacnejsie ako murovany. Podla mna to v nasich podmienkach je +- rovnako. Ale o tom uz viac je v debate "murovat alebo montovat"
    no ved prave to ja to co som si ja o tom myslel (nikdy som sa o to specialne nezaujimal, tak som si nebol isty), vonku sa stavaju montovane domy prave preto ze je to ovela lacnejsie. my slovaci mame velku stavitelsku tradiciu, staviame si domy svojpomocne, ale inde to tak nie je. tam ked poviem ze si u nas ludia stavaju domy tak kukaju na mna jak na blazna.
    takze preto stavat u nas montovane domy nema zmysel. lebo to najdolezitejsie hladisko - cena sa straca. a ostavaju iba nevyhody.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    my počítame cca 20 000,-/m2 zastavanej plochy ( bez DPH ) pri stavbe na kľúč, a cca 12 500/m2 zast. plochy pri hrubej stavbe.

    Arak0007 je offline (nepripojený) Arak0007

    Arak0007
    Mne sa velmi pozdava certiko.sk , velmi seriozne jednanie, zmluvne sa dohodnete na fixnej cene, na rozsahu stavby, v podstate aj na pouzitych materialoch.

    slecna je offline (nepripojený) slecna

    slecna
    Arak0007 Pozri príspevok
    Mne sa velmi pozdava certiko.sk , velmi seriozne jednanie, zmluvne sa dohodnete na fixnej cene, na rozsahu stavby, v podstate aj na pouzitych materialoch.

    Ale mne sa nezdajú zrovna lacný

    Arak0007 je offline (nepripojený) Arak0007

    Arak0007
    slecna Pozri príspevok
    Ale mne sa nezdajú zrovna lacný
    Ale dom nestavias na par rokov, ked si prepocitas co ti za tie peniaze urobia aj ine firmy, tak velky rozdiel nieje

    NInive je offline (nepripojený) NInive

    NInive
    janaGT Pozri príspevok
    my počítame cca 20 000,-/m2 zastavanej plochy ( bez DPH ) pri stavbe na kľúč, a cca 12 500/m2 zast. plochy pri hrubej stavbe.
    Hm, Jani cena je ozaj super (na montované domy, ktorých cena je veľmi premrštená), ale iba tá. Lebo cena nije všetko. Treba napísať aj zloženie stien, ale gordon je v tomto myslím ďaleko za ostatnými. Rečičky, že nízkoenergetický môže povedať len ten, čo nevie o čom je reč. Jeden dom som si odsledovala od A po Z. Domček je síce pekný, ale na tej izolácii treba riadne zamakať. Jednoducho za veľa peňazí véééééééééééééľmi málo muziky. Pri výstavbe z tehál ytongu by som ze tú cenu aj riadne zateplila a ešte by mi aj zostalo.........................

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.