Zavrieť

Porady

nespravne spocitana mzda - zistene po 6 mesiacoch

bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Dobry den, vobec si neviem rad. a preto Vas chcem poprosit o pomoc.
Pri vydani potvrdenia na zuct. zdrav. poistenia som si pri jednom zamestnancovi vsimla, ze v decembrovej vyplate asi nie je vsetko v poriadku. Pouzivam program Omega. Neviem z akeho dovodu sa to stalo ale z jeho vyplaty vypadli 3 dni. Pracoval cely mesiac, nema dovolenku ani PN, a vygenerovana vyplata je vypocitana tak ze do casoveho fondu sa nezapocitali 3 dni 17,18 a 19.12...nezistila som to, az teraz. Ako to mozem opravit, resp. co robit?
Za tieto 3 dni teda nema vyplatu, a ani neboli teda odvedene odvody z tychto troch dni. Ako to mam napravit?
Na potvrdeni o prijme pre ZP som to uvidela v prvom stlpci kde sa uvadza minimalny zaklad..ten je tam znizeny na 6515 sk.
Neviem preco program na to neupozorni ze v 3 dnoch nie je zadany ziaden druh vyplaty...
a tiez nechapem ako sa to mohlo tak vygenerovat, kedze ja dam vygenerovat vyplatu za dany mesiac a pokial nemal dovolenku ani PN tak s dnami nic nerobim....
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Nuž čo už, tak to treba nechať tak, taká je skutočnosť, však ZP sa ozve.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
keby mal vo vyplate odmenu tak by to bola pohoda, tak by som ju zrusila a dala do vypaty aj tie tri dni...to by bolo super..ale on tam ma len malu nahradu za nadcasy...
takze nemam opravovat ani ten minimalny zaklad v potvrdeni?


ale ked tak na to pozeram tak tak ma tie nadcasy..keby som ich zrusila a nahodila ze robil aj tie 3 dni tak by som musela hrubu mzdu opravit z 18 tis na 17530 cim by sa chyba zmensila...

cize chyba by bola ze som mu nahodila o 470 sk nizsiu mzdu ako ma v zmluve...

a nadcasy..hm...to by som uz musela nejako vyriesit....to su problemy teda teda
Naposledy upravil bui : 27.06.08 at 13:57
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ja osobne by som neopravovala v potvrdení nič. Predsa je to doklad, ktorý slúži k ďalším úkonom. Ak nechcete prerábať mzdy za 12/07, tak to nechajte tak ako to je.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
ako sa riesi absencia v praci?...myslim vo vyplatach....ak zamestnanec neoznami a nepride do prace....

takto by sa to nedalo zdovodnit?neviem len rozmyslam....ze sa tri dni neukazal v praci a tak nedostal za tie dni vyplatu...
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

bui Pozri príspevok
ako sa riesi absencia v praci?...myslim vo vyplatach....ak zamestnanec neoznami a nepride do prace....

takto by sa to nedalo zdovodnit?neviem len rozmyslam....ze sa tri dni neukazal v praci a tak nedostal za tie dni vyplatu...
Ak ti nezdôvodní neprítomnosť tak potom ide o neospravedlnenú absenciu a za A sa sťahujú dva dni dovolenky za každý deň neprítomnosti. Ale vyššie ktosi spomínal, že pokiaľ je živnostník, tak možno toto obdobie bude mať pokryté zo živnosti a nie je nutné sa trápiť s opravami mzdy.
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

Keď má absenciu, zase dávaš na SP registračný list začiatok prerušenie poistenia a koniec prerušenia poistenia.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
takze absenciou to riesit nemozem.Takze mi zostava rozhodnut opravit ci nepravovat nic. Ide mi o to ake potvrdenie o prijme pre zuct. ZP mu dat...

Zacinam sa pomaly priklanat k nazoru neopravovat, no stale rozmyslam ci neopravit aspon tie dni...myslim tym nenechat 18000 na 18 dni ale zrusit ten priplatok za nadcasy a dat 17530 na 21 dni....cim by sa povodne odvedene odvody a dan vobec nezmenili, a teda ani vykazy a ine hlasenia..len by sa tym opravil v potvrdeni o prijme pre ZP ten minimalny zaklad v 12 mesiaci na 7600...
0 0
JanoL JanoL

JanoL je offline (nepripojený) JanoL

bui Pozri príspevok
takze absenciou to riesit nemozem.Takze mi zostava rozhodnut opravit ci nepravovat nic. Ide mi o to ake potvrdenie o prijme pre zuct. ZP mu dat...

Zacinam sa pomaly priklanat k nazoru neopravovat, no stale rozmyslam ci neopravit aspon tie dni...myslim tym nenechat 18000 na 18 dni ale zrusit ten priplatok za nadcasy a dat 17530 na 21 dni....cim by sa povodne odvedene odvody a dan vobec nezmenili, a teda ani vykazy a ine hlasenia..len by sa tym opravil v potvrdeni o prijme pre ZP ten minimalny zaklad v 12 mesiaci na 7600...
V hlásení do ZP za 12/2007 bolo u tohto zamestnanca koľko dní? Ak bolo 18, tak by si musela posielať opravné.

Inak nechápem prečo mu v tom potvrdení chceš stále dať 7600,- a nie sumu ktorá je správna za vykazované dni poistenia.

Jano
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ak opraviš potvrdenie, potom musíš tak, či tak poslať do ZP opravený výkaz, lebo to nebude sedieť. Alebo to nechaj tak, ako je, a uvidiš, či ťa o pár mesiacov ZP vyzve k oprave, alebo príde na kontrolu, alebo sa vôbec nič neudeje.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
JanoL Pozri príspevok
V hlásení do ZP za 12/2007 bolo u tohto zamestnanca koľko dní? Ak bolo 18, tak by si musela posielať opravné.

Inak nechápem prečo mu v tom potvrdení chceš stále dať 7600,- a nie sumu ktorá je správna za vykazované dni poistenia.

Jano
hlasenie do ZP za 12/2007? Myslis vykaz preddavkov? tam je predsa 31 dni...ani 18 ani 21....to vyplna Olymp sam....31 dni
ci niekde inde si myslel?

A tych 7600 chcem opravit lebo sa mi to zda by mensie zlo...teda ak mu zrusim vo vyplate mzdu a priplatok za nadcasy a presuniem to do mesacnej mzdy (co by mala byt mzda podla prac. zmluvy) a pri tejto mesacnej mzde opravim dni aby tam boli aj tie 3 tak sa v odvodoch nic nezmeni, ani vo vyslednej sume k vyplate....
teda aby bolo jasne co myslim..
teraz je vo vyplate
mesacna mzda 18000 ale za 18 dni len v sume 15429 Sk
mzda za nadcas 17 hodin 1722 Sk
nadcasovy priplatok 279 Sk

Teda spolu je hruba mzda 17530 Sk
Na potvrdeni pre ZP je v 12 mesiaci minimalny zaklad nie 7600 ale 6515 Sk

a keby som zrusila nadcasy..mzdu za priplatok..,a urobila iba jednu polozku mzdy
mesacna mzda 17530 ale za 21 dni ako ma byt teda suma 17530

tak by hruba mzda a teda aj odvody zostali rovnake, a teda aj vsetky vykazy ak sa nemylim
na potvrdeni pre ZP by bolo v 12 mesiaci minimalny zaklad 7600 ako ma byt
a teda jedina chyba by bola ze je nespravne nahodena mesacna mzda..nebude sediet s prac. zmluvou.


Ja neviem, je niekde inde ako na vyplatnej paske ..v nejakom vykaze...uvedene pocet dni, odpracovanych? Ja to nikde nevidim..vsade je plny pocet kalendarnych dni v mesiaci....
Naposledy upravil bui : 28.06.08 at 15:39
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Pozri si výkaz, ktorý si odovzdala do ZP za mesiac 12/07. Koľko tam máš dní a aký VZ? Tak sa toho drž, preože ak to teraz zmeniš v potvrdení, tak to budeš mať zle, lebo to nebude totožné s výkazom, ktorý je už odovzdaný.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Ked zmenim mzdu tak ako som napisala..teda nezmenim hrubu mzdu len polozky mzdy tak vymeriavaci zaklad zostane rovnaky, a pocet dni je tam (vo vykaze) vzdy pocet kalendarnych dni..31....ci ma vo vyplate 18 dni, ci tam ma 21....to sa mi nezmenilo....
0 0
JanoL JanoL

JanoL je offline (nepripojený) JanoL

bui Pozri príspevok
Ked zmenim mzdu tak ako som napisala..teda nezmenim hrubu mzdu len polozky mzdy tak vymeriavaci zaklad zostane rovnaky, a pocet dni je tam (vo vykaze) vzdy pocet kalendarnych dni..31....ci ma vo vyplate 18 dni, ci tam ma 21....to sa mi nezmenilo....
Nič nemeň v mzde za 12/2007. Oprav to potvrdenie k RZZP min. VZ za 12/2007 na 7600.-

V najbližšom výplatnom termíne daj odmenu alebo prémiu vo výške rozdielu čo mal dostať a sumy čo dostal. Tým si opravíš rozdiel medzi zmluvným platom a skutočnou mzdou. Ak je ten konateľ taký pohodový ako si predtým spomínala, tak by to nemal byť problém.

P.S. Formuláre RZZP 2007 pošlite v pondelok na zdravotku spolu s konateľom poštou. Podľa p. Jurčoviča z SHMU bude dusno.

Jano
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý deň prajem , ja mám tiež problém s doplatkom výplaty, zamestnancovi potrebujem doplatiť 3 dni, pracovný pomer však u nás už skončil v júli 2009. Ak som dobre pochopila, tak by trebalo urobitť opravné výkazy a rozdiel doplatiť. Ibaže ja sa spätne v programe nemôžem vrátiť do júla a tak neviem ako to spraviť aby mi to celé sedelo. Bolo by to celkom zlé, keby že ich teraz v decembri na jeden deň prihlásim a celé to vyrovnám takto?
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

jana32 Pozri príspevok
Dobrý deň prajem , ja mám tiež problém s doplatkom výplaty, zamestnancovi potrebujem doplatiť 3 dni, pracovný pomer však u nás už skončil v júli 2009. Ak som dobre pochopila, tak by trebalo urobitť opravné výkazy a rozdiel doplatiť. Ibaže ja sa spätne v programe nemôžem vrátiť do júla a tak neviem ako to spraviť aby mi to celé sedelo. Bolo by to celkom zlé, keby že ich teraz v decembri na jeden deň prihlásim a celé to vyrovnám takto?

Prosím neporadíte mi ako to dorovnať? Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať