Zavrieť

Porady

Darovanie peňaží rodinným príslušníkom

Zdravím.
Prosím vás o radu.
Chcela by som darovať peniaze svojim rodinným príslušníkom (matka, babka, ujo, bratranci). Vie mi niekto poskytnúť vzor takejto darovacej zmluvy? Ešte stále nepodliehajú dary zdaneniu? Potrebujem tento môj problém vyriešiť čo najskôr.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    amakov Pozri príspevok
    a je vôbec potrebná darovacia zmluva, mne by sa zdalo trápne keď niekomu chcem niečo darovať a hlavne mame a blízkym aby som im to dávala s darovacou zmluvou, určite by som nespisovala žiadnu darovaciu zmluvu
    Neberiem ti tvoj názor, ale ja tvrdím - všetko treba dať na papier. Tu nejde o to či je to trápne alebo nie. Môže prísť k sporom v rodine a potom som zvedavá, ako bude obdarovaný dokazovať že dostal dar, ktorý napr. nie je predmetom BSM.
    Ale toto je zadávateľka chce vzor darovacej zmluvy.

    amakov je offline (nepripojený) amakov

    amakov
    a je vôbec potrebná darovacia zmluva, mne by sa zdalo trápne keď niekomu chcem niečo darovať a hlavne mame a blízkym aby som im to dávala s darovacou zmluvou, určite by som nespisovala žiadnu darovaciu zmluvu

    ZUZANAzNR je offline (nepripojený) ZUZANAzNR

    ZUZANAzNR
    Ale tu nejde o šupky. Ja chcem darovať milióny a to potrebujem správne ošetriť hlavne pred daňovým úradom.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    ZUZANAzNR Pozri príspevok
    Ale tu nejde o šupky. Ja chcem darovať milióny a to potrebujem správne ošetriť hlavne pred daňovým úradom.
    Kto chce darovať milióny, má azda pár tisíc na to, aby mohol záležitosť diskrétne vyriešiť s pomocou ľudí s príslušnou kvalifikáciou a nemusí riešiť takéto citlivé otázky cez internetové fórum.

    ZUZANAzNR je offline (nepripojený) ZUZANAzNR

    ZUZANAzNR
    Ale ja nemám milióny. Ide o to, že som predala pozemok.... Oficiálne bol môj, ale rodinná dohoda bola iná, pretože ide viac-menej o dedičstvo po dedovi. Pozemok musel byť z istých dôvodov prepísaný na mňa. Proste potrebujem len darovaciu zmluvu akou by som to mohla darovať.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Pozri si stránku vzory a zákony, je tam darovacia zmluva na nehnuteľnosť, ale určite si ju prispôsobíš aj pre seba
    http://vaza.sk/Vzory/Ob%E8ianske_pr%...%BEnos%9D.html

    ZUZANAzNR je offline (nepripojený) ZUZANAzNR

    ZUZANAzNR
    díky, ale túto som aj ja videla a neviem, ako ju prerobiť na peniaze bez toho, aby to znelo divne.... ale aj tak díky

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    ZUZANAzNR Pozri príspevok
    Zdravím.
    Prosím vás o radu.
    Vie mi niekto poskytnúť vzor takejto darovacej zmluvy?
    Ďakujem

    Napríklad aj takúto:

    Darovanie peňaží rodinným príslušníkom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.