Zavrieť

Porady

Sú to náklady naše alebo byt.družstva ?

Pred cca 3 rokmi sme si odkúpili panelákový byt od bytového družstva do osobného vlastníctva. Teraz meníme kuch.linku a chceli sme opraviť jednu stenu, ktorá bola prasknutá, následne sa nám zosypala celá omietka, pod ktorou sme našli takúto "opravenú" panelovú dieru (viď obr.1). Nemáme spoločenstvo bytov, fond opráv riadne platíme bytovému družstvu, nakoľko zo 16 bytov sme len dvaja, ktorí máme byty v osob.vlastníctve. Samozrejme si musíme najať nejakú firmu, ktorá nám tento defekt odborne opraví, keďže na toto si netrúfame. Diera je veľkosti cca 40x30 cm + prasknuté panely v horizontálnom aj vertikálnom smere. Dokonca je prasknutá omietka aj z druhej strany na vonkajšom schodišti po celej výške panela. Všetko som si pofotila ako dôkazový materiál.

Som toho názoru, že by nám predmetnú faktúru, ktorú ja zaplatím nejakej firme, čo to opraví, malo bytové družstvo preplatiť, keďže je to chyba domu a nie chyba bytu a majiteľom domu je bytové družstvo.

Aký máte vy na to názor ? Som v práve alebo nie ?
Naposledy upravil jess : 29.06.08 at 20:07
kup 003.jpg  
kup 005.jpg  
kup 029.jpg  
kup 016.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Sú to náklady naše alebo byt.družstva ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.