Zavrieť

Porady

komunikácia

ahojte poradaci

zaujimalo by ma, ake mate skusenosti s financovanim pristupovych ciest, resp. spolocnych komunikacii

kolko Vas vysiel m2 komunikacie, pocas realizacie ?

projektant pracuje momentalne na projekte nasej cesty (komunikacia s betonovym krytom - betonova cesta), rad by som mal predstavu o nakladoch na realizaciu

dakujem za kazde info ohladne tejto temy

r
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    to ja neviem, kolko stoji m2 asfaltky ... tu ani nechcem nechat projektovat, cestu nechame vybetonovat s vyspadovanim do stran, kde budu strkove lozka pre odvodnenie ... betonova cesta .. kolko stoji m2 betonovej cesty ?

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    ahoj - sorry za nepochopenie odkazu na uz beziacu starsiu poradu, dik
    aj ked tam som sa velmi nedopracoval k cene za m2 betonovej cesty
    r

    lakon je offline (nepripojený) lakon

    lakon
    Pokial uz si rozhodnuty ake zlozenie bude najpresnejsie ti cenu povie projektant, a na zaklade projektu dodavatel. Cena sa totiz dost odvija od miestnych pomerov.

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    lakon Pozri príspevok
    Pokial uz si rozhodnuty ake zlozenie bude najpresnejsie ti cenu povie projektant, a na zaklade projektu dodavatel. Cena sa totiz dost odvija od miestnych pomerov.
    projekt este nemam, ten bude tak do mesiaca ... zatial mam len predstavu, ako by mala vyzerat a z coho by mala byt vyhotovena ... len si predbezne chcem zistit naklady na jej realizaciu, samozrejme, ak budem mat projekt, dam si ho nacenit, resp. - hruby rozpocet mi vie dat aj projektant, ked bude mat hotovy projekt ... zaujima ma skusenost inych poradakov-stavnikov, co sa tyka nakladov, pripadne ako sa da usetrit na ceste este vo faze projektovania ... ake zvolit materialy, pripadne technicke riesenie, aby sa minimalizovali naklady
    r

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    To naceňovanie sa robí štandardne na celý profil a počíta sa "na metre dlžky". Potrebuješ k tomu výkaz výmer ( na celkové počty) a profil ( prierez priečny na "jednotkovú" cenu na meter ). Nemôžeš opomenúť ani zakladanie ( výkopy/násypy ) ale to by malo byť v technickej správe a ich rozsah v objemovom výkaze výmer.

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    Milan.Žiška Pozri príspevok
    To naceňovanie sa robí štandardne na celý profil a počíta sa "na metre dlžky". Potrebuješ k tomu výkaz výmer ( na celkové počty) a profil ( prierez priečny na "jednotkovú" cenu na meter ). Nemôžeš opomenúť ani zakladanie ( výkopy/násypy ) ale to by malo byť v technickej správe a ich rozsah v objemovom výkaze výmer.
    dik
    asi si pockam na projekt a potom to dam nacenovat, bez neho to su len hrube a nepresne odhady, .. dik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.