Zavrieť

Porady

kupna zmluva na stavebny pozemok

Chceme poprosit o radu ktori mate skusenosti....
Chystame sa kupit pozemok a pouzit na to peniaze zo stavebneho sporenia. Nevieme ake nalezitosti musi mat kupno predajna zmluva aby sme nou mohli vydokladovat peniazky zo stavebka. Musi byt spisana u notara? Alebo staci len jednoducha s nasimi podpismi? Neposlal by mi niekto nejaku vzorovu?
A ako je to s odvodom dane u kupujuceho?
Dakujem za rady Katarina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    KZ buď spíšeš u notára alebo jednoduchšie napíšete je sami, len si dáte overiť podpisy. Na základe KZ a návrhu na vklad do katastra nehnuteľností môže byť pozemok zapísaný na teba.
    Kupujúci daň neplatí.

    katarinat je offline (nepripojený) katarinat

    katarinat
    dakujem za odpoved
    ja viem ze ja dan nezaplatim, ale myslela som predavajuceho, ako je to u neho s platenim dane ?

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    myslim, ze ak ho vlastnil menej ako 5 rokov, tak ho musi zdanit, rozdielom medzi jeho nadobudacou hodnotou a predajnou cenou. Kataster uchovava vsetky tituly nadobudnutia a v LV čku je aj titul nadobudnutia predch. majitela. Aspon u nas je to tak, a predch. majitel ho mal cca 2 roky.
    Nejaky vzor kupnopredajnej zmluvy myslim, ze mám aj ja co som použival este vo februari.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Bolo by vhodné, aby ste mali istotu, že pozemok je stavebný a bude sa na ňom dať stavať, vyžiadať si od obce územnoplánovaciu informáciu na pozemok.

    kupna zmluva na stavebny pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.