Zavrieť

Porady

Zverejnenie účtovnej závierky v obchodnom vestníku

Ahojte,
myslím, že mám veľký prúser. Od roku 2004 som ukladala ročnú závierku len do zbierky listín - na okresný súd do obchodného registra. Teraz som sa dozvedela, že ukladanie do zbierky listín a zverejnenie v obchodnom vestníku sú dve rôzne veci. Ukladanie do zbierky listín je bezplatné /telefonovala som tam/ ale do Obchodného vestníka je to za 3000,- Sk. Čo mám robiť teraz? Môžem to dať do OV aj spätne? Viem, že Dú môže dať za to pokutu až 3 % zo sumy majetku zisteného v súvahe. Myslíte, že to fakt dáva? Máte niekto takú skúsenosť?
A dočítala som sa, že na tých 3000,- SK OR nedáva daňový doklad. Takže budem účtovať z banky 538/345 a potom to dám ako pripočítateľnú položku /nedaňový náklad/?
Tak ešte raz, môžem dať do Obch. vestníka spätne rok 2004,2005,2006 a zaplatiť 9000,- Sk, samozrejme ich pripočítať a nemusím sa až tak báť daňového úradu? Som fakt v koncoch, prosím poraďte mi niekto. Fakt prosíííííím.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Talabova Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať skúsených - keď viem, že poplatok za zverejnenie ÚZ je 99,58 €, prečo vytváram rezervu? Lebo to zákon stanovuje? Nemôže to byť len výdavok budúcich období? Veď viem, že koľko to je, aj viem, že to zaplatím budúci rok a súvisí to s účtovným obdobím, za ktoré sa ÚZ zostavuje... taktiež aj rezerva na jej zostavenie - ak mi ju zostavujú podľa zmluvy, tak viem, koľko je tá suma, keďže je to zmluvne dohodnuté
podľa mňa môže byť aj VBO -vieš účel aj presnú sumu, rezerva je, ked síce vieš účel, ale presnú sumu len odhaduješ.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať