Zavrieť

Porady

huby v travniku

Prosim o radu, dalo by sa neakym sposobom zbavit hub (malicke huby asi spicky) v travniku?

za odpoved dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

    kamoska1
    Na jeseň skús travnik povapniť,pomaha to aj proti machu a hribom.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    willma Pozri príspevok
    pozbierať a urobiť polievku ;-)
    No to mu teda perfektne radíš, veď ani nevie čo sú to za huby.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    legolas Pozri príspevok
    No to mu teda perfektne radíš, veď ani nevie čo sú to za huby.
    Píše, že asi špičky a tie sa na polievku dajú použiť.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Píše, že asi špičky a tie sa na polievku dajú použiť.
    Tak potom prečo sa na to pýta?

    JTOMA je offline (nepripojený) JTOMA

    JTOMA
    Netráp sa detailami, každá huba je jedlá, akurát, že niektoré iba raz........
    A teraz vážne. Netreba sa ich zbavovať.Ich čas prejde a zmiznú aj bez Tvojho zásahu.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    legolas Pozri príspevok
    No to mu teda perfektne radíš, veď ani nevie čo sú to za huby.
    veď písal že asi špičky, ale z druhej strany keď nepozná, tak len vyzbierať a vyhodiť

    Lucia Vac je offline (nepripojený) Lucia Vac

    Lucia Vac
    dakujem za vsetky "odpovede", na kazdy problem asi existuje riesenie, len sa treba pytat ludi co vedia, tak ja uz tiez viem....do polievky nie su vhodne, same sa nestratia....treba zmenit ph pody...a docasne zasah slabsieho herbicidu.

    sa mavajte fajn.....

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    vieš, keby si možno foto priložila(myslím tých húb), tak aj tie odpovede by boli možno odbornejšie. , takto sme sa len domnievali, čo by to mohlo byť.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Ak sú v trávniku huby, znamená to aj to, že je nadmerne polievaný. Skúste polievať menej.

    ela77 je offline (nepripojený) ela77

    ela77
    Vyťahujem túto starú tému trocha do popredia. Posledná odpoveď na ňu bola menej polievať trávnik, no ale čo teraz po dažďoch, to neovplyvníš. Ale ako sa tam tie huby dostali.Vlani nebolo nič. Ja ich teraz po tých dažďoch z dvojročného trávnika vyberám denne ráno aj za tri hrste. Včera som dokonca našla aj 3 žampiony. Možno by pomohol akože protihubový postrek, ale nechcem zatiaľ po chémii siahnuť. Aké máte skúsenosti, alebo nikto v tomto roku po dlhých džďoch nemá s tým problém. Inak tie huby sú 3 jaké. Tmavosivohnedé, oranžové, a biele klobúky. Inak ako tanečnice, čo sa dávajú so polievky ale pochybujem. Podobajú sa iba vzhľadom. Prikladám foto. Poraďte, lebo tam kde máme nechané korene, po vykopanej chorej višni, ako som sa už raz pýtala, tam to chápem (to sú ale jasné hnojníky v trsoch), ale tieto malé na tenkých stopkách sú po celej záhrade v tráve.
    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC01355.jpg
Zobrazení: 36
Veľkosť:  54.3 KB

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Tieto huby su tanecnice polne, rastu na hnojenych a polievanych travnikoch v takych tzv.carovnych kruhoch, neviem, preco sa ich chces zbavit, mne rastu tiez a rada z nich robim polievku, ale su dobre aj v prazenici, alebo na kyslo. Tes sa, ze mas farmu pri dome

    ela77 je offline (nepripojený) ela77

    ela77
    tetrisss Pozri príspevok
    Tieto huby su tanecnice polne, rastu na hnojenych a polievanych travnikoch v takych tzv.carovnych kruhoch, neviem, preco sa ich chces zbavit, mne rastu tiez a rada z nich robim polievku, ale su dobre aj v prazenici, alebo na kyslo. Tes sa, ze mas farmu pri dome
    No mne sa to na tanečnice nezdá, hlavne tie tmavšie. Tanečnice majú aj pod klobúčikmi bledé , ale tieto majú spodok klobúka mierne do sivočierna aj tie čo sú žlté klobúčiky. A pre trávnik sa mi to zdá ako choroba.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Hej, tie tmavsie by bolo treba vidiet na zivo, ale tie zlte urcite su.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.